zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Test sebevědomí: Zjistěte, jak na tom jste!

Ke zdravému sebevědomí patří i zdravá pokora
Autor: Thinkstock Ke zdravému sebevědomí patří i zdravá pokora
anna kopečková , Vydáno: 20.09.2016
Mít zdravé sebevědomí je důležité nejen pro kariéru, ale také pro osobní vztahy.

reklama

Pochybujete o sobě, nebo dáváte každému hned najevo, jak jste sebevědomá? Přílišná sebedůvěra nemusí být automaticky projevem zdravého vztahu k sobě samé. Často je to jen maska, za kterou skrýváme své nedostatky a obavy.

Chcete vědět, jak na tom skutečně jste?

Jednoduchý test odhalí, jaká je míra vašeho sebevědomí. 

Na každou otázku odpovězte ANO, nebo NE. Za každou odpověď ANO si připočítejte 1 bod. Pokud se nebudete moci rozhodnut a odpovíte raději „jak kdy“, připočtěte si půl bodu.

Buďte upřímná, berte v úvahu poslední období (2 až 3 měsíce, maximálně půl roku) života. Vybavte si konkrétní situace:

 

1. Mám často pocit viny nebo výčitky, že jsem se měla zachovat jinak?

2. Cítím se trapně nebo nepatřičně, když vyjádřím svůj názor, případně když jsem spontánní?

3. Mám problém říct NE? (Raději vyhovím druhému, abych se vyhnula pocitu viny, i když vím, že jsem radši měla odmítnout?)

4. Zraňuje a trápí mě kritika druhých?

5. Mívám velkou trému, když vystupuji před více lidmi?

6. Mám problém vyjádřit a obhájit svůj názor před lidmi, kteří smýšlejí odlišně?

7. Porovnávám se s druhými? (vzhled, vzdělání, úspěchy, majetek, zážitky, spokojenost)

8. Jsem často nerozhodná?

9. Mám komplikované a konfliktní vztahy s blízkými?

10. Jsem nespokojená s tím, jak vypadám? (váha, výška, vzhled)

 

A tady je vyhodnocení:

2 a méně bodů

Jste otevřená osobnost a pravděpodobně nežijete v ústraní. Jdete vlastní cestou bez toho, aby vás musel někdo postrkovat. Znáte svoje klady, svoji hodnotu. Patříte do malé skupiny lidí, jejichž vnější podoba je totožná s tou vnitřní. Uvědomujete si své schopnosti, slabiny i nedostatky. Lidé, kteří se chovají tak, jakoby „snědli všechnu moudrost světa“, vás nezastraší. Pamatujte – nikoho nepodceňujte a nikoho nepřeceňujte! Ani sebe. Ke zdravému sebevědomí patří i zdravá pokora.

3–4 body

V běžném životě fungujete bez problémů. Přesto ve stresových situacích rozhodně potřebujete podporu ostatních. Pokud nejste závislá na pozitivním hodnocení druhých, je to v pořádku. Zamyslete se nad tím, jestli se přece jen trochu nepodceňujete. Odpovězte si na otázku, na čem je postavené vaše sebevědomí?

5–7 bodů

Nemáte o sobě nejlepší mínění. Často dáváte za pravdu druhým lidem a ne sobě, protože vám chybí potřebné sebevědomí. Každou kritiku zvenčí doslova vážíte na lékárenských vahách. Měla byste si konečně uvědomit, že nikdo není dokonalý a že ne každá kritika vaší osoby je oprávněná. Občas o sobě pochybujete a nerada zbytečně riskujete. Možná vám chybí odvaha a víra v sebe sama. Doporučujeme vám na posílení sebevědomí intenzivně pracovat. Nebojte se navštívit odborníka nebo specializovaný kurz, váš postup bude o to rychlejší. Zajímavé tipy najdete i v literatuře o budování zdravého sebevědomí a sebeúcty.

8 a víc bodů

Vaše sebevědomí potřebuje akutně posilnit. Nikdy není pozdě! Nestyďte se obrátit na odborníka (psychologa, psychoterapeuta, kouče). Na zvýšení sebevědomí se dá pracovat, cestou je sebepoznávání, přijetí sebe sama, sebeláska a sebeúcta. Netrpte v tichosti – požádejte o pomocnou ruku a věřte, že každému se dá pomoci, pokud projeví zájem! Vhodnější pro vás budou individuální konzultace.

 

Test byl připraven v rámci Dove Academy Workshopu pořádaného pro ženy, které chtějí změnit svůj život, najít ztracené sebevědomí a znovu získat radost ze života. Více najdete na webových stránkách jsmekrasne.cz. 

Mohlo by vás taky zajímat:

Jak být sebevědomou ženou snadno a rychle

V soukromí ani v profesním životě se vám nedaří tak, jak byste si představovala? Dostala jste výpověď nebo vás opustil partner a nová láska je v nenávratnu? Cítíte se zdrcená a vaše sebedůvěra dostala pořádný šrám? Přinášíme vám hojivé triky, které rány zacelí a vy si zase začnete věřit.

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Aktuálně se vám nedaří a dá se říci, že vám osud hází klacky pod nohy? Posbírejte je a zatopte jimi! Seberte odvahu na důležité kroky ve vaší úspěšné minulosti. Vzpomeňte si na postup v kariéře, na daleký výlet, na který jste si sama vydělala, na získání titulu, kterým se teď pyšní vaše jméno, zkrátka na cokoli, co se vám podařilo, a že toho určitě nebylo málo! I po letech buďte na sebe pyšná, a klidně i po desáté se znovu pochvalte. Užívejte si těchto kladných emocí pro další útok, při kterém si vezmete od života to, co chcete.

Ženská krása z cest napříč světem

13 nádherných fotografií: Ukazují ženskou krásu napříč světem

A nepoužívá žádné omlazující krémy!

Věk je jenom číslo: 60letá modelka má krásné tělo i v plavkách!

10x tajemství krásy královny Kleopatry... Mléko, med, sůl či ocet?

Egyptská královna Kleopatra je známá jako nejkrásnější žena v dějinách lidstva. Lidé už po staletí obdivují její krásu, vzhled, tělo. Jak je možné, že žena, která žila v dobách, kdy žádná kosmetika ve skutečnosti neexistovala, zaujala tolik mužů? Kleopatra totiž měla několik úžasných kosmetických triků, které používala. Její pleť byla hladká, protože si dopřávala lázeň v mléce a medu, a historické knihy říkají, že oslnivě voněla po růžích.

Jedno z jejích nejslavnějších tajemství krásy bylo, že spala se zlatou maskou na tváři. Je jasné, že tohle si mnoho žen dopřát nemůže, ale Kleopatra používala i kosmetické triky, které jsou cenově dostupné. Vyzkoušejte je a získejte královský vzhled.

 

Kleopatra věděla jak na to... Foto:

Mléčné koupele

klaopatra 2 - Obrázek 3

Koupel byla jejím tajemstvím pro měkkou a zářící pleť. Lázeň si můžete připravit sami, i když si recept musíte trošku poupravit. Oslí mléko není běžně k dostání a celou vanu byste jím rozhodně nenaplnili. Připravte si tedy 3 šálky kravského plnotučného mléka, půl šálku medu a přidejte 5 lžic mandlového oleje. Nemáte-li, klidně použijte olivový olej. Směs nalijte do koupele – vaše pokožka pak bude jemná a hedvábná!


reklama

Související témata: test , sebevědomí

reklama

Přečtěte si také

reklama