zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nuda ve vztahu? Těchto 5 otázek mezi vámi znovu oživí vášeň. I po letech!

Na vztahu musíte oba pracovat, ne si ho jen užívat
Autor: iStock Na vztahu musíte oba pracovat, ne si ho jen užívat
anna kopečková , Vydáno: 26.06.2017
Na začátku vztahu vás nadchne všechno, co partner říká. Jenže časem se vám všechny jeho historky a vtípky oposlouchají a partner začne být zoufale předvídatelný. Bez zaváhání uhodnete, co se chystá říct. I když jde vlastně o opravdové vzájemné pochopení, nuda vzájemné touze škodí.

reklama

Nic ale není ztraceno a i když oheň mezi vámi neplane, neznamená to, že by vyhasl. Stačí položit tu správnou otázku a vášeň se znovu rozhoří.

 

Čemu jsme se minule tak šíleně smáli?

Málem si cvrknout do spodního prádla není sice nic moc, ale je to známka, že jste se fakt pořádně zasmáli. Smích aktivuje část mozku zodpovědnou za produkci dopaminu, látky, která zprostředkovává pocity štěstí. Vzpomínka na společný smích, ať už u filmu nebo po povedeném vtipu jednoho z vás, vrátí pocit společné zábavy a souznění.

Na které dovolené se ti nejvíc líbilo?

Vztahy ničí rutina. Prádlo, složenky nebo plíny nejsou zrovna sexy a v našich uspěchaných životech si někdy připadáme jako dva spolubydlící, co se dělí o domácí práce. Když si připomenete společné chvilky plné klidu nebo zážitků, uvědomíte si, jak je vám spolu dobře, když utečete všednosti. I pouhá vzpomínka vyvolá pocity, které jste měli na své dokonalé dovolené. Budete klidnější, méně podráždění a snadněji se povznesete nad to, co vás zlobí.

Jaké máš tajné sexuální přání?

Je překvapivé, jak málo dlouholeté páry mluví o sexu, svých erotických představách a touhách. Přitom bavit se beze studu a pocitů viny o erotických touhách je pro vztah zdravé a udržuje v něm jiskru. Terapeuti doporučují při takovém rozhovoru nic nehodnotit a zároveň nevytvářet tlak na to, aby se fantazie skutečně splnily. Už jen představivost udělá své. A pokud se po takovém rozhovoru rozhodnete rozparádit a některou ze sexuálních představ vyzkoušet, o to víc oživíte svou vzájemnou touhu.

Mohu ti lépe vyjádřit svou lásku?

Asi jste už slyšeli, že existuje pět hlavních jazyků lásky: dárky, slova, společný čas, péče a doteky. Každý z nich je příjemný, ale strategické je projevovat partnerovi lásku tím jazykem, který má nejraději. Často hovoříme jazykem lásky, který sami preferujeme nebo kterým nám dávali najevo lásku rodiče. Například pokud je váš partner typem preferujícím doteky a vaším jazykem lásky je přitom péče, bude pro něj jedno dlouhé objetí a polibek, když přijde domů z práce, víc, než skvělá tříchodová večeře, kterou připravíte. A mimochodem, víte, jakým jazykem lásky váš partner hovoří? Otestujte se a nezapomeňte, že během času se může preferovaný jazyk lásky změnit.

Kdy máš pocit, že jsme si nejbližší?

Tato otázka může partnera překvapit, ale zároveň odhalí úplně nejvíc. Když se partnera zeptáte, kdy cítí, že jste si blízcí, zjistíte, v jakých chvílích jste nejvíce emocionálně propojení. Emocionální sblížení je klíčovou ingrediencí dlouhodobě spokojeného vztahu a základem pro uspokojující sexuální život. Možná je to, když spolu večer usínáte, možná, když partnera vidíte, jak se češe tím svým nezaměnitelným způsobem. Ať už bude odpověď jakákoli, uchovejte ji jako poklad. Pomůže vám urovnat hádku nebo vytvořit krásnou společnou chvíli.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

13 lichotek, které chce od vás muž slyšet

Komplimenty má rád každý a muži obzvlášť. Možná i vám babička dala radu týkající se mužů: Chválit, chválit, chválit. Tím nikdy nic nezkazíte. Jakákoli lichotka je dobrá lichotka.

Čím nejvíc potěšíte jeho ego?

Jeho oblečení

lichotky muži oblečení

Jsou muži, kteří si na svém vzhledu hodně zakládají. Někteří v tom dokonce trumfnou i ženy. A samozřejmě jim dělá dobře, když si toho všimnete. Pokud se i ten váš hezky obléká, zkuste mu občas pochválit něco konkrétního – pásek, košili, boty. Uvidíte, jak se rozzáří. A koneckonců, i pochvala nových tepláků nebo pruhovaných trenýrek leckoho potěší.

Spousta věcí je ve vztahu jinak, než si člověk na začátku myslí

9 chyb, které mohou zničit váš vztah stejně jako nevěra

10 nejčastějších důvodů, proč se rozpadají i dlouholeté vztahy

Patříte k těm šťastnějším párům, které spolu žijí už hodně let a pořád to funguje? Nebo se nacházíte na druhé straně a přemýšlíte, proč právě vám vztah neklapl? Možná, že to zjistíte z následujících řádků. Případně vás následující „desatero“ může varovat před potenciálními nedostatky ve vašem partnerství. Vždycky je čas k nápravě, ale musíte se snažit oba dva.

Žádný sex

dlouhodobé vztahy 1

Anebo hodně málo sexu. Tedy téměř jako by nebyl. Sex je v partnerství samozřejmě důležitý, na tom se snad všichni shodneme. Nemusíte se spolu milovat obden, ale najděte si chviličku alespoň jednou za 14 dní, když už ne každý týden. Třeba zjistíte, že vás to pořád ještě baví. I se stejným chlapem.

Co sledujeme nejvíce?

5 rádoby zaručených rad, kterými se ve vztahu rozhodně neřiďte!


reklama

Související témata: partnerství , manželství , nuda ve vztahu , vášeň , Sex , dlouhotrvající vztah , vztah po letech

reklama

Přečtěte si také

reklama