Astročlánky

Aktualizováno 24. dubna 2022 13:53

Anna Kopečková

Nejméně oblíbená znamení zvěrokruhu: Není mezi nimi i to vaše?

Žádné znamení zvěrokruhu není bez chyb, každé má kromě pozitivních vlastností i nějaké ty negativní. Jen některá znamení mají bohužel slabých stránek o něco víc. Nebo se to o nich alespoň říká. Víte, která znamení to jsou a co je jim nejvíce vyčítáno?

Nevypočitatelný a věčně nespokojený Blíženec

Blíženci bývají nepředvídatelní a přelétaví. Jsou jako dvě bytosti ukryté v jedné, které se snaží všechno stihnout, tudíž jsou věčně nespokojení. Tak rychle, jako si vybírají nové a nové zájmy i přátele, tak rychle ty staré ztrácejí. Nudit se s nimi sice nebudete, ale ve finále nikdy nevíte, co se jim zrovna honí hlavou a jak se k vám budou chovat. Navíc bývají nedochvilní a jsou strašně upovídaní. Jako vzdušnému znamení jim v hlavě koluje spousta myšlenek, které potřebují někomu sdělit. Není divu, když jim vládne planeta komunikace Merkur, která jim zároveň dává schopnost okouzlit kohokoli a kdykoli. A pravda je, že Blíženci klidně tuto svou přednost neváhají občas zneužít ve svůj prospěch.

Abychom ale Blížencům nekřivdili, mají samozřejmě i pozitivní stránky. Jsou to optimisté toužící stále po nových zážitcích, velmi otevření, inteligentní, zábavní a přizpůsobiví. Baví je všechno a vždycky si s nimi dobře popovídáte.

Samotářský a nedůvěřivý Štír

O Štírech se říká, že jsou velmi tajemní, těžko pochopitelní, manipulativní a také podbíziví, pomstychtiví a majetničtí. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak. Pravdou je, že pokud Štíra raníte, jen tak vám neodpustí, možná už nikdy, a klidně vám to i vrátí. A je strašně těžké poznat, co si opravdu myslí.

Štír je stejně jako ostatní vodní znamení mimořádně předvídavý a intuitivní. Umí ostatní velmi dobře odhadnout, ale je těžké poznat, co si ve skutečnosti myslí on sám, protože Štír nikdy neukazuje své karty. Je to spíš samotář, ale vůbec není tak chladný, jak se na první pohled může zdát. Sice jen tak někomu nevěří a trvá hodně dlouho, než si získáte jeho plnou důvěru. Když se vám ale podaří proniknout pod jeho tvrdou slupku, objevíte křehké jádro plné hlubokých citů a vášnivých emocí. A pokud Štír dokáže ovládnout svou vrozenou žárlivost, dokáže být velmi oddaný, bude neústupně chránit kohokoli blízkého a je schopný být opravdu silným partnerem a spojencem.

Lev prostě musí zářit!

Sebevědomí Lvi milují obdiv ostatních, potřebují být středem pozornosti. Říká se o nich, že umí být sobečtí, majetničtí, egoističtí a umínění, s potřebou všechny kontrolovat.

Ani Lvi ale nejsou tak špatní, jak se na základě výše uvedeného může zdát. Lvům vládne Slunce a narodili se, aby zářili. A tak to zkrátka dělají. Potřebují slyšet, že jsou dobří a ať vás ani nepadne je nějak kritizovat. Ale ve své podstatě jsou velmi dobrosrdeční a laskaví. Umí vnést do života spoustu energie a nadšení, být velkorysí, umí rozdávat radost a učit ostatní užívat si života. Lev umí být i velmi vášnivým milencem a člověkem, který se za lidi, na kterých mu záleží, dokáže rvát. Lásku, kterou dostane, umí desetinásobně vrátit. A to za to jeho neustálé nakrucování a natřásání určitě stojí.

Sebejistý a výbušný Beran si nebere servítky

Živlem Beranů je oheň, navíc jim stejně jako Štírům vládne bojovná planeta Mars. Jsou plní nespoutané energie, výbušnosti, sebejistí, občas až trochu drsní, protože vám na rovinu a bez příkras řeknou, co si o vás myslí. V jakékoli situaci se nebojí udělat první krok, jsou soutěživí, tvrdohlaví, umí se taky pěkně vztekat, klidně se s vámi pohádají kvůli úplné prkotině. A potřebují chválit a chválit.

Protože ale Beran rád věří ve své schopnosti, dokáže být i tím, kdo všechno vymyslí a zařídí. Umí být velmi spontánní, s ním se rozhodně nikdy nudit nebudete. A to ani v posteli, protože je schopen být velmi vášnivým a originálním milencem.

Přepečlivá Panna na vás nenechá nit suchou

Pečlivá a systematická Panna zaměřená úzkostlivě na ty nejmenší detaily může někoho přivádět k šílenství. Pannu je v podstatě nemožné potěšit. Je to perfekcionistka. Bez ohledu na to, co děláte, jí to nikdy nestačí. Dokonce vás může soudit a kritizovat (někdy i docela kousavě) už ve chvíli, než něco uděláte.

Na druhou stranu Panny stojí nohama pevně na zemi. Sice hodně soudí a kritizují, ale bez nich by byl zvěrokruh v nerovnováze. Dokážou vnést do chaosu potřebný řád. Navíc jsou velmi pracovité a můžete se spolehnout, že když něco dělá Panna, výsledek bude vždy perfektní.

Mohlo by vás také zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.