Astročlánky

16. listopadu 2023 05:30

Anna Kopečková

Lvi bývají arogantní, Kozorozi sobečtí. Negativní stránka vašeho znamení zvěrokruhu

Proč vůbec vznikl zvěrokruh o 12 znameních? Především proto, abychom mohli lépe pochopit osobnosti ostatních. Byly totiž ovlivněny postavením hvězd, Slunce, Měsíce a dalších podobných objektů během jejich narození. Bohužel ale ne vždy pozitivně. Co jsme dostali do vínku z těch negativních charakteristik a vlastností?

Beran

U tohoto slunečního znamení hrozí nadměrná tvrdohlavost a také až nezdravý oheň, tedy maximální zápal a jízda na 200 %. Protože jsou tito jedinci velmi ambiciózní, mohou se kvůli rychlému životnímu stylu velmi vyčerpat. Navíc se jim jejich vložená energie málokdy vrátí v takové výši, jak by si to zasloužili. Jejich dalšími negativními rysy jsou nezralost, impulzivita, a také žárlivost.

Býk

Býci někdy mohou být až příliš plašší a stydliví. Kvůli tomu potřebují pozitivně motivovat. Bez toho se mohou z nějakého nepochopitelného důvodu nesmyslně „zabejčit“ a držet se nápadu, který je postavený na hlavu. Jedinci narození ve znamení Býka by si měli dávat pozor na to, aby nebyli příliš materialističtí a líní. Zároveň je třeba pracovat na flexibilitě. Dalším negativem je, že mohou být příliš majetničtí nejen na věci, ale i na druhé lidi.

Blíženci

Znamení dvojčat je bohužel velmi komplikované a labilní. Lidé narození v Blížencích často trpí výraznou dualitou osobnosti. Mohou se snadno proměnit v mistrovské emocionální manipulátory, kteří vnímají pouze své vlastní hlasy. Jsou velmi materialističtí a mají tendenci soustředit se na mnoho náročných projektů najednou, aniž by některý z nich dotáhli do konce.

Rak

Rak je vodním znamením. Jeho zrozenci jsou velmi citliví lidé, kteří mají tendenci brodit se ze svého emocionálního stavu střídavě dovnitř a ven. Absurdní je, že by mohli být šťastní, že celý svůj život stráví uvnitř své skořápky a umožní do ní vstoupit jen několika vybraným lidem. Jenže často se stává, že jsou kvůli tomu sužováni melancholií hraničící s depresí, která způsobuje jejich úzkost a nadměrnou citovou závislost.

Lev

Stejně jako král zvířat, mají i lidé, kteří přišli na svět ve znamení Lva, sklon k dominanci a arogantnosti. Jsou velmi narcističtí. Absolutně milují být středem pozornosti. Aby získali to, po čem touží, nedokáže je nic zastavit. Často chodí přes mrtvoly a neberou žádné ohledy. Dalším jejich záporným rysem je fakt, že neumí přijímat negativní kritiku. Bývají také netrpěliví a snadno je rozzlobíte.

Panna

Lidé narození ve znamení Panny mohou být vůči ostatním nadměrně kritičtí. Dokážou rychle odsoudit, aniž by dali jiným šanci se nějak obhájit. Jejich hodnocení je často až kruté. Jsou neustále ve střehu. Lidé kolem nich jsou jako pod drobnohledem. Neradi se učí něco nového, a také bývají od přírody skeptičtí. Co jim může škodit, je i přílišná zásadovost, která jim znemožňuje se přizpůsobit novým životním situacím.

Váhy

Negativní vlastností zrozenců Vah je skutečnost, že jakmile se v jejich okolí objeví někdo hodně silný, může jimi začít manipulovat. Tito jedinci se až příliš mohou zaměřovat na vnější krásu a zapomínají, že lidé jsou něco víc než jen tělo a tvář. Také mohou být až přehnaně dramatičtí, nespolehliví a nepředvídatelní. Osoby narozené ve Vahách vám jednou připadají, že jsou klidné a šťastné. Ale najednou otočí o 180 stupňů a začnou z nich sršet blesky nebo beznaděj. Jako by měly dvě tváře.

Štír

Zrozenci Štíra musí opravdu hodně pracovat na tom, aby se nestali chorobně žárliví, hádaví a taky aby ostatním nedělali zle. Užívají si, když mohou někoho ovládat. Mají tedy sklony být velmi dominantní, majetničtí, nedůvěřiví a závistiví. Stejně jako štíři v přírodě i lidé v tomto znamení se zaměřují na kořist. Leckdy to může dojít až do té míry, že se jí stanou posedlí. Mohou pak škodit nejen ostatním, ale i sami sobě. Nikdy nezapomínají staré křivdy.

Střelec

Střelci mohou být netrpěliví, nepředvídatelní a také příliš sebevědomí. Moc se nehrnou do jakýchkoliv závazků, ať už se týkají partnerských vztahů, nebo třeba nějakých pracovních projektů. Často se u druhých soustředí především na vnější krásu, kterou pak komentují velmi netaktně. Neberou si servítky, především pokud jde o vzhled a emoce. Další jejich stinnou stránkou je fakt, že si myslí, že mají patent na rozum, že vědí všechno nejlíp. A nemají zábrany se takto prezentovat před jinými.

Kozoroh

Jaká jsou negativa lidí zrozených ve znamení Kozoroha? Například skutečnost, že vidí život jenom černý nebo bílý. V jejich hlavě neexistuje ani náznak odstínu šedi. Striktně si jednou svou linii a vůbec je nenapadne, že by z ní mohli aspoň na chvíli vyšlápnout. Jsou to maximální perfekcionisti a také sobci. Vidí jenom sebe, o druhých snad ani nepřemýšlejí. Nedokážou se pořádně uvolnit, natož být spontánní. Kozorozi jsou natolik tvrdohlaví a majetničtí, že se pokusí vzít si s sebou do hrobu všechny své hmotné statky.

Vodnář

Stejně jako ostatní lidé narození v nějakém vzdušném znamení i Vodnáři mohou být tvrdohlaví, vzpurní a impulzivní. Navenek mohou působit, že jsou v klidu, že mají všechno pod kontrolou. Jako kdyby neměli žádné emoce. Ale uvnitř nich to může bouřit jejich velkolepými ideály a sny. Tito jedinci si musí uvědomit, že je třeba se taky občas odpoutat od svých myšlenek. Také by měli pochopit, že neztratí vůbec nic ze své flexibility, když dovolí, aby se o ně někdo staral.

Ryby

Lidé ovlivnění stinnou stránkou znamení Ryb mají tendenci být přehnaně důvěřiví. A to především proto, že se snaží za každou cenu vyhnout a předejít konfliktům. Mohou se stát snadnou kořistí emocionálních manipulátorů, takže bývají mnohdy zneužíváni. To má za důsledek skutečnost, že začnou trpět nízkou sebeúctou. Současně nebudou mít dostatek energie, kvůli čemuž vám bude připadat, že jsou líní.

Aura tohoto týdne podle mariášových karet


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.