Kdo se k vám hodí a nehodí podle horoskopu: Berany oslní Lvi, nesednou jim Váhy

Hledání lásky je náročné. Dalo by se přirovnat k vaření podle složitého receptu, spousta věcí se musí udělat správně, aby nakonec vše vyšlo tak, jak má. Vliv na partnerskou kompatibilitu má také to, v jakém znamení jste narození vy a potenciální druhá polovička. S někým si rozumět budete, s někým by vztah naopak znamenal jen zbytečný boj.

Beran

Kompatibilní: Lev, Blíženci, Štír

Berani se rádi obklopují lidmi, kteří je nechají v pomyslném vedení. Jsou velmi přímí a s ničím se nepářou, proto se k nim hodí Lvi, kteří tyto vlastnosti a jejich pozornost ocení. Tato znamení si navzájem dodávají energii a sdílí stejný životní elán. S Blíženci je pro ně pak jednoduché najít porozumění a Štíři jsou stejně přímí jako oni, byť z jiných důvodů.

Nekompatibilní: Kozoroh, Váhy, Beran

Kozorozi i Berani jsou rádi ve vedení, proto by v jejich vztahu docházelo k bojům o moc. Ani při nalezení kompromisu by si nerozuměli, protože zatímco jedno znamení si rádo dává na čas a postupuje systematicky, druhé je rádo hned se vším hotové. Proto by si Beran nerozuměl ani s rozvážnými Váhami. S jedincem ve stejném znamení by do sebe akorát navzájem naráželi.

Býk

Kompatibilní: Ryby, Váhy, Panna

Býk a Ryby se ve společnosti toho druhého umí uvolnit, je mezi nimi velký potenciál k rychlému vzniku emocionálního pouta. S Váhami spojuje Býky nadvláda planety Venuše, což napomáhá tomu, aby vztah byl silný a hluboký. S Pannami pak sdílí kritické oko a často je pro ně nesmírně snadné se shodnout na životních hodnotách.

Nekompatibilní: Kozoroh, Střelec, Lev

Býci jsou požitkáři a umí relaxovat, Kozorozi jsou na jejich vkus proto moc upjatí a nevrlí. Naopak Střelci jsou až moc dobrodružní a Býci je vnímají jako naprosto zbytečné hazardéry ochotné jít do každého nesmyslného rizika. Lvi sice také milují luxus, ale umí být až příliš extravagantní.

Blíženci

Kompatibilní: Blíženci, Vodnář, Panna

Dva Blíženci pohromadě jsou jako dva papoušci sedící na jedné větvi, nikoho by nenapadlo rozporovat, že k sobě patří. Obvykle sdílí stejné myšlenkové pochody a zvědavost ohledně toho, co svět nabízí. Se stejně chaotickým Vodnářem se mohou navzájem naučit to, co ten druhý pro organizovaný nepořádek postrádá. S Pannami spojuje Blížence nadvláda planety Merkur.

Nekompatibilní: Váhy, Štír

Váhy jsou příliš rozvážné a neochotné riskovat, některé chování Blíženců by navíc považovaly za ponižující. Štíři vyžadují hodně soukromí a času pro sebe i ve vztahu, což by jim toto znamení nebylo schopné poskytnout.

Rak

Kompatibilní: Lev, Vodnář, Ryby

Zatímco Lev je pod nadvládou Slunce, Rak je pod nadvládou Měsíce. Kdo svítí ve dne, nesvítí v noci a naopak. Tato znamení navzájem chápou svou důležitost a hrdost a nesnaží se zastínit. S Vodnáři spojuje Raky zájem o společnost a sociologii, dokážou skvěle konverzovat a spolu o to lépe. Empatické Ryby pro ně pak mají pochopení, což je vlastně vše, co Raci potřebují.

Nekompatibilní: Střelec, Beran

Raci i Střelci umí být zatraceně horliví a rádi se baví ve společnosti, nicméně v partě přátel by mezi nimi probíhal souboj o to, kdo je pomyslný kápo a kdo je pobaví lépe. S Blíženci je sice spojuje ochota jít do všeho po hlavě, ale toto znamení v jejich očích postrádá rozhled k tomu potřebný, stejně jako ohled na pocity jiných.

Lev

Kompatibilní: Beran, Rak, Váhy

Berani mají cíl a drive, o čemž rádi vypráví stejně jako Lvi. Dokonce jim mohou pomoct si za svými sny skutečně jít. Raci jsou si dobře vědomi svých pocitů a Lvi sebe samotných, proto si rozumí, navzájem se uznávají a doplňují. S Váhami může být jiskra velká, ale občas až příliš, a proto může jít o vztah spíš krátkodobý.

Nekompatibilní: Býk, Vodnář

Býci a Lvi umí ocenit krásu, ale naprosto odlišnými způsoby. Ostýchavý a plachý Vodnář by se pravděpodobně polekal a utekl, jakmile by se ho Lev rozhodl ukázat své široké skupině přátel nebo se ho snažil postrčit někam, kde by na něj byla upřená větší pozornost.

Panna

Kompatibilní: Kozoroh, Štír, Ryby

Panny jsou neurotické, ovšem ve spojení s Kozorohem, který má vše dobře naplánované a nalinkované, jako by nervozita zmizela. Umí se navzájem uklidnit. Se Štírem si dobře rozumí ohledně potřeby soukromí a času pro sebe, který je pro oba i ve vztahu důležitý. Pro Ryby mohou být Panny múzami, ty ale musí mít na lidi narozené v tomto znamení trpělivost, protože bývají chaotičtí.

Nekompatibilní: Vodnář

Vodnáři jsou idealisté a moc rádi mluví o tom, jak by chtěli změnit svět. Jenže Panny jsou zaměřené na detail a když jim něco vadí, skutečně podniknou kroky potřebné k tomu, aby se situace obrátila. Vodnáři jsou v jejich očích samé sliby, ale skutek utek.

Váhy

Kompatibilní: Lev, Vodnář, Ryby

Váhy a Lvi v podstatě trpí fascinací sebou samotnými, nemohou se na sebe vynadívat. Rádi se navzájem ukážou přátelům a rodině a spolehnou se jeden na druhého v momentech, kdy budou potřebovat uznání. S Vodnáři si budou rozumět díky tomu, že oba umí cokoliv skvěle zorganizovat a jsou rádi mezi lidmi. S Rybami dokážou Váhy nenuceně a klidně plout životem, protože se spolu cítí dobře a nemusí nad ničím složitě přemýšlet.

Nekompatibilní: Střelec, Rak

Když se Váhy zamilují, tak svému protějšku ihned plně důvěřují. Střelec si ovšem tuto důvěru ne vždy zaslouží, je dost volnomyšlenkářský a jejich vztah by tak mohl být dost toxický. Raci i Váhy jsou společenští tvorové, ale Raci uvažují nad tím, co si o nich budou myslet ostatní, zatímco Váhy to neřeší a jejich chování odráží jejich povahu.

Štír

Kompatibilní: Kozoroh, Býk, Rak

Štír i Kozoroh si váží soukromí a nic neoznamují veřejně, dokud to neuznají za vhodné. Když se dají dohromady, dost lidí se o tom pravděpodobně dozví až po letech díky svatebnímu oznámení. Jakmile se Štír sžije s Býkem, začnou jeden druhého v podstatě napodobovat, protože jsou v mnoha věcech totožní. S Raky pak budou mít pocit, že nemusí skrývat svou citlivější stránku.

Nekompatibilní: Blíženci

Zatímco Blíženci si o něčem budou myslet, že to musí vykřičet do světa, Štíři by o tom raději mlčeli. Neshody, co se týče tak důležitého tématu, jakým je soukromí, nejsou dobrými předpoklady po fungující a zdravý vztah.

Střelec

Kompatibilní: Blíženci, Beran, Vodnář

Střelci dovedou být kompatibilní v podstatě s kýmkoliv, protože se umí přizpůsobit, ne vždy to však chtějí. S Blíženci si budou dobře rozumět proto, že sdílí smysl a lásku pro chaos. S Beranem si užijí spoustu zábavy a s Vodnářem se budou doplňovat – zatímco Vodnář položí filosofickou otázku, Střelec něco podnikne, aby na ni získal odpověď.

Nekompatibilní: Býk, Ryby

Býci mají rádi komfort a Střelci ze své komfortní zóny naopak rádi vystupují, proto by jim vztah pravděpodobně neklapal. Ryby jsou zasněné a mohly by Střelce až příliš podporovat v konání nerozvážností, což rozhodně není potřeba.

Kozoroh

Kompatibilní: Panna, Štír, Váhy

Kozoroh a Váhy se nikdy neponíží, oba znají společenská pravidla a ví, jak je dodržovat. Zároveň umí budovat, co je potřebné a znají hodnotu času. Leckomu přijdou Váhy nerozhodné, ale Kozorozi umí ocenit, že si dávají na čas. Se Štírem je spojuje schopnost vážit si soukromí a s Pannami si vyjdou vstříc, co se týče času pro sebe.

Nekompatibilní: Býk, Beran

Býci dovedou najít krásno ve všem, což nejde dohromady s analytičností Kozorohů, kteří raději rýpou a hledají chyby. Berani stejně jako oni touží být ve vedení, mít navrch, což by ve vztahu nedělalo dobrotu a vedlo k boji o moc.

Vodnář

Kompatibilní: Rak, Váhy

Rak dokáže Vodnáře vytáhnout z jeho ulity. Oba mají společný zájem o lidi nejen ve svém okolí, rádi si s nimi povídají a řeší jejich problémy, mohou vytvořit v podstatě terapeutický pár. Váhy pak z Vodnáře mohou dostat trochu víc tím, že je vezmou do společnosti a představí přátelům, díky čemuž odhalí jejich zábavnou stránku.

Nekompatibilní: Panna, Lev

Lvi jsou velmi společenští a rádi středem pozornosti, do této pozice by se ale snažili dostat i Vodnáře a těm by se to vůbec nelíbilo. Pannám připadají Vodnáři příliš nespolehliví a neschopní dělat něco s tím, co se jim v jejich životech nelíbí.

Ryby

Kompatibilní: Býk, Blíženci

Spojení Býka a Ryby je jednoduché a silné, zkrátka funguje z nevysvětlitelných a nepopsatelných důvodů. Ryby mají často problém se vyjádřit a Blíženci by jim mohli pomoct rozvázat jazyk. Tím Ryby získají pocit, že je konečně někdo chápe.

Nekompatibilní: Střelec

Ryby a Střelci mají problém si ve vztahu určit zdravé hranice, se kterými by byli spokojení oba. Jeden z nich by byl šťastný na úkor druhého a to není předpoklad pro fungující vztah.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.