Horoskopy

9. září 2023 06:30

Anna Kopečková

Cvičte podle horoskopu. Střelce chytne lezení, Lvy tanec a Raky jóga

Každé znamení horoskopu má svůj osobitý charakter. Konstelace hvězd při narození má velký vliv i na to, jaká fyzická aktivita je pro dané znamení vhodná. Přizpůsobte svému znamení zvěrokruhu svůj cvičební plán a už se nikdy nebudete muset do cvičení nutit!

Beran: Domácí cvičení s J. Michaels

Berani jsou troufalí, dobrodružní a soutěživí. Každý, kdo by s nimi chtěl soupeřit, se musí připravit na pořádnou zkoušku. Sami k sobě jsou ale úplně stejně nekompromisní. Čím více dosáhnou, tím tvrdší výzvy si vybírají. Vyzkoušejte domácí cvičení s Jillian Michaels.

Tato trenérka hollywoodských hvězd a soutěžících v televizní show The Biggest Loser (pořad, v němž se snaží několik soutěžících pod dohledem odborníků co nejvíce zhubnout) je pěkně drsná! Vydala už spoustu sad cvičebních DVD. Plány jsou obvykle koncipovány na delší časové období a každý týden či každých deset dní vás budou čekat nové výzvy v podobě ještě složitějších sestav cviků.

Býk: Bootcamp

Býci jsou obvykle ti, kdo zůstávají do poslední chvíle v klidu a nepodléhají nervozitě. Jejich trpělivost je neuvěřitelná, což se projevuje i na stylu cvičení a ctižádosti. Nejšťastnější ovšem jsou, pokud si mohou zacvičit v přírodě a vnímat proudící čerstvý vzduch i energii.

Vaše aktivní já zaplesá při návštěvě tzv. bootcampu. Bootcamp je kondiční tréninkový program, který obvykle probíhá venku na čerstvém vzduchu a pomůže vám získat komplexní fyzičku. Aby také ne, vždyť je odvozen od drsných fyzických testů, kterými museli projít všichni ti, kdo se chtěli stát americkými mariňáky.

Blíženci: Pilates

Blíženci o sobě hodně přemýšlejí a pochybují, často se jim proto může stát, že v myšlenkách odplují zcela z aktuální situace. Zahnat nudu a podpořit soustředění jim při cvičení pomůže hluboké dýchání a vnímání dechu.

Právě kvůli tomu, že často odplouváte v myšlenkách, byste měli vyzkoušet cvičení pilates. Při tomto cvičení se totiž pozornost věnuje soustředění na správné dýchání a plynulý tok pohybů, kdy zůstává mozek zapojený do aktivity stejně jako svaly.

Rak: Jóga či powerjóga

Raci jsou citlivá, emočně založená stvoření, která milují čas strávený s rodinou, zejména pak v kuchyni. Aby se zbavili tukových polštářků plynoucích z jejich vynikajících kuchařských výkonů, je třeba namířit si to k fyzickým aktivitám. Nejlépe se Raci cítí sice ve vodě, stejně jako ostatní vodní znamení. Vyhledávají nicméně i cvičení, kde mohou po vzoru pohyby opakovat. A mimochodem, jako Raci máte předurčeno být dobrými vůdci, proto si příště svoji karimatku posuňte do předních řad!

Pokud hledáte cvičení, které v sobě dokonale propojuje fyzickou aktivitu a duchovno, vyberte si jógu. Toto cvičení je založené na kontinuálním toku energie a umožní vám spojit se s celým svým tělem (i duší, pokud si na to potrpíte). Pokud je na vás klasická jóga málo dynamická, vyberte si její aktivnější formu, powerjógu.

Lev: Tanec či zumba

Pro Lvy je typický „party life“, jsou kreativní a zábavní, nebojí se vyjádřit své emoce. Pokud je cvičení chytne za srdce, rádi se budou často vracet. Zejména budou-li přítomní jejich přátelé či publikum. Jestli se jako typičtí Lvi rádi předvádíte, pak byste měli navštívit některé z tanečních studií. Jejich nabídka je skutečně široká a při každém cvičení se budete cítit ne jako dříč v posilovně, ale spíš jako superhvězda.

Když vás bude písnička bavit, klidně si můžete během cvičení zazpívat, instruktorům to určitě vadit nebude. Pokud máte rádi „latino“, tedy rytmy salsy a merengue, pak pro vás bude to pravé zumba.

Panna: Barre či balet

Panny jsou pečlivé, trpělivé a pracovité. Mají rády svůj klid a pevně zajeté koleje. Snaha o dokonalost má jméno Panna! Nohama stojí pevně na zemi a hlavní je pro ně zdraví, čistota a pořádek. I ve cvičení!

Svůj smysl pro řád a perfektní formu jednoznačně nejvíce využijete při hodinách barre (kombinace klasického baletu, tance a boxu, cvičí se u tyče) či baletu. Jejich důraz na techniku je přesně to, co se k vašemu znamení hodí. Vaše nutkání vše kontrolovat uspokojí zrcadla, jimiž jsou cvičební studia vždy vybavena. Díky nim budete mít stále pod kontrolou, zda cvik provádíte technicky správně.

S barre či baletem zpevníte své svalstvo zejména v problémových zónách, jako jsou boky, stehna, zadeček, ruce a bříško. Na samotné cvičení navazuje protažení, které podpoří prodloužení svalů a ještě více zlepší vaši kondičku.

Váhy: Kruhový trénink

Váhy jsou přátelští tvorové, kteří málokdy vyvolávají střet nebo chaos, naopak vždy dobře spolupracují a snaží se najít smírné řešení. Vyhledávají harmonii a rovnováhu. Zaměřte se na rovnováhu, kterou získáte právě fyzickou aktivitou. Bonusem je, že se zbavíte stresu.

Nepodléhejte své příslovečné nerozhodnosti a vyberte si kruhový trénink. Díky němu získáte rovnováhu, cvičení se totiž vyváženě zaměřuje na veškeré části vašeho těla. Kruhový trénink posiluje svaly, obsahuje ale i kardio cvičení a je proto perfektní pro spalování tuku.

Štír: Trénink na maraton

Štíři jsou velmi vášniví, ve všech oblastech života. Sex, jídlo a ani cvičení nejsou výjimkou. Proto je třeba vybrat si takovou fyzickou aktivitu, která pro ně bude i neutuchajícím zdrojem vášně.

Štíři mají tendenci vyzařovat klidný druh energie, i když to tak ale mnohdy vůbec nezamýšlejí! Naopak, je to všechno o adrenalinu, který ve vás udrží plamen vášně. Své nejlepší výkony podáváte, když máte v hlavě jasný cíl, za nímž vás to táhne. Tak proč nevystřelit rovnou ke hvězdám a nezkusit si potrénovat na maraton? A nemusíte zdaleka končit u něj. Jakýkoliv druh vytrvalostního běhu vás bude bavit a neustále lákat. Možnost překonávat sama sebe je pro náturu Štírů to pravé.

Střelec: Lezení

Střelci jsou známí jako nejlepší atleti ze všech znamení horoskopu, vždyť i pojmenování Střelec už k fyzickým aktivitám přímo svádí! Zvládnou v pohodě všechny možné sporty, jsou šikovní a jako sportovci oplývají neuvěřitelnou výdrží. To vše platí ale pouze v momentě, kdy propojí své tělo, mysl a ducha.

Vyberte si fyzickou aktivitu, která kombinuje všechny možné aktivity dohromady – lezení po skalách, stěně či boulderu. Zpevníte a posílíte všechny svalové skupiny včetně středu těla a získáte rovnováhu.

Kozoroh: Spartan Race

Kozorozi jsou vždy ti ambiciózní, disciplinovaní stratégové, kteří jsou schopni se upsat dlouhodobému cíli i aktivitám, které vyžadují vytrvalost, trpělivost a nejvyšší míru soustředění. Vždy si užívají pravidelných cvičení, která jim přinášejí pocit uspokojení.

Klasické běžecké závody už máte nejspíš za sebou. Co takhle se vrhnout na něco mnohem zajímavější, na extrémní závody typu Spartan Race? Co se týče disciplíny a ambicí, vaše astronomické znamení vám hraje do karet.

Vodnář: Pole dance

Ačkoliv Vodnáři často působí, že jsou jako ryba ve vodě ve skupině lidí, jejich individualismu si nelze nepovšimnout. Ideální cvičení je proto takové, které kombinuje společnost více lidí s vlastní fyzickou a mentální aktivitou. Vodnáři milují, když se jim rozproudí krev v žilách, tempo proto mají vysoké.

Individualitu Vodnáře nejvíc podpoří moderní a hodně sexy pole dance, tedy tanec u tyče. Nenechte se mýlit, že se nejedná o cvičení. I když to vypadá jednoduše, vášnivé „vinutí“ se kolem tyče je velmi fyzicky náročné.

Ryby: Aquaerobic

Z Ryb přímo čiší empatie. Proto jsou tak oblíbenými přáteli na sport. Problém ale je, že snadno místo toho, aby se soustředily na cvičení, odplují s někým si popovídat. Aby jim soustředění neunikalo, je vhodné zvolit si cvičení ve vodě, kde není tak snadné „krafat“. Ne nadarmo se říká „jako ryba ve vodě“.

Že vás ale plavání vůbec „nebere“? Nevadí, vždyť kdo říká, že se máte nutit plavat v bazénu stále sem tam prsa či kraul? Co takhle vyzkoušet aquaerobic? Chladivá voda vám kromě osvěžení poskytne i žádoucí odpor, aquaerobic díky němu může být dokonce náročnější než běžný aerobic. Odpor vody navíc jemně masíruje svaly.

Co nás čeká v novém týdnu podle výkladu karet Helen Stanku?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2024

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.