Horoskopy

13. července 2023 05:45

Anna Kopečková

Ideální povolání podle znamení zvěrokruhu: Raci jsou skvělí pečovatelé, Ryby umělci

Ideální povolání pro vás? Zkuste ho odhalit podle svého znamení zvěrokruhu, to totiž předurčuje, pro co máte nejlepší vlohy.

Jestli vás už někdy napadlo, že prostě nesnášíte svou práci, možná za to může vaše datum narození. Chcete vědět, jaký typ zaměstnance jste, v jaké oblasti se vám dobře pracuje a jestli byste mohli případně i dělat šéfa?

Beran (21. března – 20. dubna)

Berani jsou rození vůdci a dost často se nesnesou se svým vlastním šéfem. Jako Beran se jednou na vedoucí pozici dostanete, ale je potřeba, abyste dokončili, co začnete. Potřebujete dobře vycházet s lidmi, protože vám mohou pomoci dotáhnout věci do konce.

Ideální povolání:

Cokoliv postaveného na soutěživosti a fyzické námaze vám přesně padne do noty. Třeba horský průvodce, osobní trenér, atlet nebo zaměstnanec sportovního klubu. A jak už zaznělo, šéfování nemusí být nedosažitelné, pokud projevíte dost pochopení pro svůj tým.

Býk (21. dubna – 21. května)

Býci jsou věcní a praktičtí zaměstnanci, umí vést i následovat, podle toho, co je zrovna potřeba. Osobně tíhnete spíše k vedení lidí, ale vaše pracovitost z vás dělá také skvělého týmového hráče. Na tom nic nemění ani vaše tvrdohlavost, která vás čas od času dostane do neshod a protáhne plnění úkolů.

Ideální povolání:

Toužíte po zaměstnání, kde se uplatní vaše trpělivost a odhodlání. Aranžování květin, průmysl, prodej luxusního zboží, všechna tato zaměstnání nabízejí Býkům to, co mají nejraději: nádherné věci a nevzrušenou rutinu. Asi nepřekvapí, že umíte výtečně nakládat s penězi, proto se hodíte i do bankovnictví a financí.

Blíženci (22. května – 21. června)

Blíženci vyhledávají svižné, stimulující prostředí, které jim nabídne kontakt s nejrůznějšími podněty – lidmi, aplikacemi, místy. To na druhou stranu znamená, že se můžete začít rychle nudit, pokud pro vás není úkol dostatečně různorodý.

Ideální povolání:

Jakákoli práce, která vyžaduje předávání informací a řešení milionů nejrůznějších záležitostí, je pro Blížence jako stvořená. Dokonalou práci najdete v PR, médiích nebo jako projektový manažer.

Rak (22. června – 22. července)

Raci jsou z podstaty pečovatelé a nejlepší jsou v zaměstnáních, kde mohou radit, řešit problémy a dělat ostatní šťastnými. Ale pozor, když nevidíte výsledky, snadno ztrácíte motivaci.

Ideální povolání:

Jako Rak jste báječným pečovatelem, uplatníte se jako chůva, sociální pracovník, zaměstnanec personálních oddělení, právník nebo učitel.

Lev (23. června – 23. srpna)

Lvi přitahují pozornost. Ne snad že by se nutně předváděli, ale spíše chtějí ostatní inspirovat. Proto vám vyhovuje učitelství nebo politika. Jako šéfové jste skvělí, pokud se vám podaří získat podporu týmu (máte tendence být nároční, což často může narušit pohodu v práci).

Ideální povolání:

Skvěle se hodíte na učitele nebo politika nebo všude tam, kde můžete bavit ostatní: v herectví, hudbě, filmařině, v navrhování kostýmů. Lvi jsou magnetizující vůdci a pozice ředitele vám tedy není vzdálená.

Panna (24. srpna – 22. září)

Perfekcionisté, kteří jsou vždy k dispozici ostatním, soucitní a uvážliví. Takové jste vy, Panny. Jako šéfové jste pragmatičtí a od svých lidí vyžadujete to nejlepší. Máte tendenci být na sebe ještě přísnější než na ostatní. V podstatě jste ideální zaměstnanec.

Ideální povolání:

Panny mají skvělou paměť, zvládají pracovat se spoustou informací a rozpoznají, když stoupají emoce. Jste nepřekonatelní ve službách a pečovatelství – jako číšníci, majitelé obchodů, přepážkoví pracovníci a terapeuti. Dokonale zvládáte práci s informacemi, proto se hodíte na editory, techniky, překladatele a detektivy.

Váhy (23. září – 23. října)

Lidé ve znamení Vah mají rádi společnost. Smysl „rovnováhy“ vám pomáhá pochopit ostatní a poznat jejich motivaci, což pak můžete dobře využít v povoláních, jak jsou diplomati, překladatelé, makléři, obchodníci apod.

Ideální povolání:

Ve znaku máte váhy spravedlnosti, a proto je pro vás jako stvořené právní prostředí. Abyste byli spokojení, potřebujete pracovat s lidmi – v pohostinství, v péči o zákazníky, diplomacii, cestování nebo při organizování svateb.

Štír (24. října – 22. listopadu)

Nikdo neudrží tajemství tak dobře jako Štíři. Tuto schopnost můžete skvěle využít na pozicích, kde se očekává diskrétnost. Máte úspěch v tajných službách, při utajených vyjednáváních nebo v práci s tajnými dokumenty. Jelikož milujete výzvy, nebojíte se stát chirurgem nebo forenzním detektivem.

Ideální povolání:

Kromě medicíny a tajných služeb se Štíři dobře uplatní v logistice nebo jako finanční ředitelé.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

Střelci zdatně konverzují s ostatními, dobře pracují v týmu, přizpůsobují se změnám a povzbuzují ostatní, aby si práci skutečně užívali. A jak je to tedy s vaším vysněným povoláním? Jste dobří vlastně ve všem, jen vás nesmí omezovat firemní hierarchie a zbytečná pravidla.

Ideální povolání:

Milujete cizokrajné země, proto je pro vás ideální práce v cestovním ruchu nebo tam, kde se hodně cestuje. Schopnost vybudit ostatní dobře využijete jako učitel, vedoucí ve skautu nebo v neziskové organizaci.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

Kozorozi jsou rozvážní, pragmatičtí a organizovaní, ale rozhodně ne nudní. Máte charisma a nadšení pro vedení lidí. Nevadí vám autority, protože víte, že se poctivou prací a nasazením dostanete až na samý vrchol. A pozor, vy, Kozorohové, jste notoričtí workoholici.

Ideální zaměstnání:

Kozorozi jsou všestranní a uplatní se jako řadoví zaměstnanci i manažeři v nejrůznějších oblastech. Můžete být skvělým architektem, inženýrem nebo designérem.

Vodnář (21. ledna – 20. února)

Vodnář má svobodnou náturu. Práci ale často neměníte, poctivě pracujete a k úkolům přistupujete kreativně. I když máte rádi lidi, dobře se vám pracuje i o samotě. Přicházíte s báječnými nápady, které ale na první pohled vypadají podivně, a nikdy neříkáte zjevné věci, což může způsobovat problémy, protože jste v týmu vždy dva kroky před ostatními.

Ideální povolání:

Věda a technologie, grafický design, fotografie nebo projektový management – prostě oblasti, kde můžete hledat nové cesty. Jste také ideální podnikatelé, protože si rádi všechno organizujete po svém.

Ryby (21. února – 20. března)

Ryby nemusí ostatním nic dokazovat, hlavní je, že dělají věci nejlépe, jak umí. Jste schopní dobře vykonávat řadu povolání, ale nejlépe se cítíte tam, kde můžete uplatnit citlivou stránku své osobnosti. Jste soucitní a máte smysl pro intuici, což využijete například v umění nebo lékařství.

Ideální povolání:

Dokonale se k vám bude hodit cokoli spojeného se zdravím. Můžete být úspěšní jako lékaři, fyzioterapeuti, psychologové nebo se vrhnout na umění, tanec či hudbu.

Co nás čeká v červenci podle výkladu karet Helen Stanku?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.