Astročlánky

17. září 2023 05:52

Anna Kopečková

Nejlepší vlastnosti jednotlivých znamení zvěrokruhu: Ryby jsou empatické, Raci citliví

Každé z dvanácti znamení zvěrokruhu má určité charakterové vlastnosti, které ho činí výjimečným. Každé má své přednosti i nedostatky. Podívejme se na to z té lepší stránky. Jaké vlastnosti mohou vašemu znamení zvěrokruhu ostatní závidět?

Beran

Beran je prvním slunečním znamením zvěrokruhu. Jedinečná výchozí pozice předurčuje lidi narozené mezi 21. březnem a 20. dubnem k velkým věcem. Berani byli zrozeni k tomu, aby byli aktivní, energičtí, rozhodní, nebáli se a vymýšleli stále něco nového. Jsou veselí a přátelští, otevření, upřímní, s velkým smyslem pro fair play.

Býk

Zemské znamení Býka, kterému vládne krásná planeta Venuše, je astrologií popisováno jako praktické, materiální, pomalé, stabilní, starostlivé, toužící po pohodlí a bezpečí, což může znít trochu nudně. Pravdou je, že Býci, tedy lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem, bývají v životě velmi úspěšní a rozhodně není dobré je provokovat, pak mohou totiž pěkně zuřit.

Blíženci

Vzdušné znamení Blíženců je astrologií popisováno jako velmi chytré, intelektuální, společenské, s neutuchající dobrou náladou a vynikajícími komunikačními schopnostmi. Není divu, když zrozencům v tomto znamení, tedy těm, kteří se narodili mezi 21. květnem a 20. červnem, vládne planeta komunikace Merkur. Je to velmi rozmanité znamení, charakteristické svou dualitou symbolizovanou dvojčaty.

Rak

Vodní znamení Raka, silně ovlivněné energií Měsíce, patří mezi nejkomplikovanější znamení zvěrokruhu pověstné svou náladovostí. Ačkoli je symbolizuje rak s tvrdým krunýřem, uvnitř jsou tito lidé, narození mezi 22. červnem a 22. červencem, velmi citliví a zranitelní. Také bývají velmi soucitní a pečlivě si vybírají, koho si pustí k tělu.

Lev

Znamení Lva, pověstné svou bezbřehou energií a sebevědomím, je často označováno za vůdce celého zvěrokruhu. Jeho symbolem je lev, zvíře, které odráží sílu a zároveň představuje ušlechtilost. Lidé narození v tomto ohnivém znamení (mezi 23. červencem a 22. srpnem), jemuž vládne Slunce, jsou temperamentní, vášniví a milující.

Panna

Lidé narození mezi 23. srpnem a 23. zářím, tedy ve znamení Panny, patří především k velkým perfekcionistům. Toto astrologické znamení ovládá planeta Merkur, která je spojována s myšlením a komunikací, jež je pro Panny velmi důležitá. Mají také tendenci být starostlivé a empatické.

Váhy

Váhy jsou jediným znamením zvěrokruhu, které není reprezentováno osobou nebo zvířetem, ale předmětem – váhami, symbolem rovnosti a harmonie. A stejně takoví jsou i lidé narození mezi 23. zářím a 23. říjnem – podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Jejich planetou je Venuše, která obdařuje zrozence v tomto vzdušném znamení velkým šarmem a sociálním cítěním. A žádné jiné znamení není tak společenské jako právě Váhy.

Štír

Štíři jsou osmým znamením zvěrokruhu a jejich živlem je voda. Mívají mezi ostatními znameními spíše špatnou pověst, je to ale dáno jen tím, že jsou poměrně komplikovaní a jejich složitou povahu je těžké pochopit. Lidé narození mezi 24. říjnem a 22. listopadem bývají velmi odhodlaní, emocionální, mají silnou intuici a berou vše velmi vážně. Jejich planetou je kromě planety Mars i Pluto, které dává zrozencům v tomto znamení jistou dávku mystického kouzla a tajemství. Pluto je známé také jako „velký obnovitel“, což vysvětluje, proč bývají Štíři přizpůsobiví všem změnám.

Střelec

Pokud lze o některém znamení říci, že žije život naplno, pak jsou to Střelci. Lidé narození mezi 23. listopadem a 21. prosincem jsou bezstarostní dobrodruzi, zvídaví a plní energie. Jsou to rození optimisté a skvělí parťáci, na které je spoleh.

Kozoroh

Lidé narození v období od 22. prosince do 20. ledna mají tendenci být ambiciózní a praktičtí. Milují řád, strukturu, systém, organizaci a tradici. Znamení Kozoroha je také trpělivé, zodpovědné a velmi pracovité, tito lidé nikdy nic nevzdávají.

Vodnář

Vzdušné znamení Vodnáře je v astrologii považováno za velmi pozitivní. Lidé narození v období od 21. ledna do 20. února jsou dobrodruzi a cestovatelé, kteří nikdy nejdou s davem. Mají originální, někdy dokonce převratné myšlenky, bystré myšlení, milují nezávislost, jsou upřímní a tolerantní.

Ryby

Přátelské znamení Ryb ovládané planetou Neptun je posledním z astrologického zvěrokruhu. Lidé narození v tomto znamení, tedy v období od 19. února do 20. března, bývají velmi citliví, velkorysí, s obrovskou fantazií a vždy ochotní pomáhat druhým, aniž by čekali, že se jim to vrátí.

Jaké bude září podle výkladu karet?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.