Příběhy

23. února 2019 08:00

Martina Čerňanská

Příběh Markéty (32): Jsem přehnaně žárlivá. Těžko se mi s tím žije

Slýchala jsem to od svého okolí i dřív, ale pochopila jsem to až v poslední době. Nejspíš je to pravda: žárlivost mi komplikuje život.

Nevím, kde je příčina toho, že extrémně žárlím. Třeba mě poznamenalo i manželství mých rodičů. Máma tátu také dost kontrolovala. Tehdy před lety jsem si to příliš neuvědomovala, byla jsem dospívající holka, ale když na to myslím teď, vidím to všechno v jasnějších barvách. Mám pocit, že máma prohlížela tátovi dokonce i kapsy. A protože kdo hledá, najde, něco opravdu našla. Snad účet z nějakého hotelu v Krkonoších. To byl konec manželství mých rodičů. Třeba se táta ani rozvádět nechtěl, kdoví. Možná by mladou milenku nakonec opustil, ostatně něco mi v tom smyslu nedávno naznačoval. Ale máma byla nesmírně hrdá a moc zraněná. Okamžitě mu naházela kufry před dveře. A mě vychovávala v tom, že všichni chlapi jsou zločinci, kteří myslí jen na jediné: jak své partnerce zahnout, a to pokud možno s co nejvíce ženami.

Jako z romantického filmu

To, že se mi rozpadla další vážná známost, opravdu hodně vážná, mě po počátečním těžkém šoku donutilo k přemýšlení. Přesto si nemyslím, že se ke mně Aleš vrátí. Nic na světě bych si nepřála víc, ale jsem přesvědčena, že mě má tak plné zuby, že je návrat vyloučen. Asi jsem to opravdu přehnala. Nastěhovala jsem se k němu před čtyřmi lety. Pamatuji si to jako dnes. Několik měsíců jsme prožívali pohádku. Byl to muž mých snů, hezký, spolehlivý, velmi slušně vydělávající. Jen kvůli mně zanechal fantastické práce v Londýně a vrátil se do Čech. Tehdy jsme si říkali, že bychom snad raději umřeli, než nebýt spolu navždy. Zní to jak z romantického filmu.

Nosil mi květiny

Jak už jsem říkala, Aleš měl nadstandardní příjmy, ale ty peníze samozřejmě nedostával za to, že by chodil domů v půl čtvrté odpoledne a pak už mi jen ležel u nohou jako pes. Zkrátka byly dny, kdy přišel domů až večer, a také sem tam musel na služební cestu. A ve mně to začalo hlodat. Přitom jsem neměla jediný důkaz, že by se stýkal s jinou ženou. Naopak. Když o tom zpětně přemýšlím, choval se ke mně jako ke královně, kdykoli to jen šlo, chodili jsme na večeře, na koncerty, do divadla. Nosil mi květiny. V zimě jsme jezdili na běžky, v létě jsme chodili po horách, protože to oba milujeme. Není nad to, vyčistit si hlavu celodenní chůzí krásnou krajinou. Nezanedbával mě. Přesto jsem mu pokaždé, když přišel z práce o hodinu později, než jsem si představovala, položila otázku: „Kde jsi proboha byl?“

Silnější než já

Vydržel to dlouho. Dvakrát mě dokonce přistihl při kontrole svého mobilního telefonu, dvakrát jsem mu se slzami v očích slíbila, že to už nikdy neudělám. Náš vztah se řítil do katastrofy. Kdykoli jsme nebyli spolu, dokázala jsem myslet jen na to, kde asi je, s kým tam je a co spolu dělají. V hrůze, abych si nezničila své štěstí docela, jsem začala navštěvovat psycholožku, ale buď nebyla dobrá, anebo už bylo pozdě. Kdybych bývala dbala jejích rad, mohli jsme s Alešem ještě bydlet, ale já nedbala, poháněla mě síla, které jsem se nedokázala bránit. No a když jsem jednou vpadla v osm večer do jeho kanceláře, kde zrovna něco řešil s hezkou mladou kolegyní, a dala jí facku, byl konec. Ta žena byla vdaná a ve čtvrtém měsíci, její muž na ni shodou okolností čekal v autě před firmou. Mou omluvu nakonec přijala, i když byla evidentně zděšená na nejvyšší míru. Aleš omluvu nepřijal, ještě ten večer se ode mě odstěhoval.

Markéta ze severních Čech

Pohled astrologie

Žárlivost vždy souvisí s nedostatečným sebevědomím a sebeúctou. V astrologii se projevuje poškozeným Sluncem, tzn., že Slunce v horoskopu nezáří tak, jak by mělo. Postavení Slunce v horoskopu je velmi důležité, symbolizuje naši podstatu, náš tvůrčí potenciál a schopnosti, základní energii, na které jedeme. A pokud se Slunce z nejrůznějších důvodů nemůže pořádně projevit, tedy zazářit, sklouzáváme k únikovým strategiím - sebelítosti, trvdosti, zatrvzelosti anebo právě k žárlivosti. K žárlivějším znamením se většinou řadí Štíři a Býci. Štíři lásku prožívají velmi hluboce, a tudíž jsou v lásce citliví, zranitelní a vztahovační. Býci zase mají tendenci považovat partnera za svůj majetek a ten si obvykle žárlivě střeží.

-jik-

Sdílejte článek
Štítky Londýn Krkonoše žárlivost Slunce Česko partnerské vztahy příběhy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.