Planety podle znamení zvěrokruhu: Jaké jedinečné schopnosti vám dává ta vaše?

Každé sluneční znamení má svou vládnoucí planetu. Někdy dokonce i dvě. Ta má pak přímý vliv na osobnost a silné stránky všech, kteří se v tomto znamení narodili. Která je ta vaše? A v čem vám dává sílu a nadání? Využijte díky ní vaše přednosti!

Beran

Vaší vládnoucí planetou je Mars. Jeho energie je hlavně o vášni, konfliktech, konkurenci a nebezpečí. Jste v zásadě superhrdina, připravený pustit se do „MissionsImpossible“, od kterých by dali ostatní ruce pryč. Váš život je jedno velké dobrodružství.

Mars vás nabije ambicemi a vášní, které prozáří váš den, ať budete kdekoliv. Nikdo vás nepřehlédne. V ostatních vzbuzujete pozornost a uznání. Dávejte ale na sebe pozor, protože Mars také ovládá oheň, nehody a nebezpečí.

Zábavná fakta o Marsu:

 • Tato planeta je zhruba poloviční než Země.
 • Den na Marsu trvá 24 hodin a 37,5 minut, ale rok téměř dvojnásobek než na Zemi, a tocelých 687 dní.
 • Jednou za 15 let se Mars přiblíží k Zemi více než kterákoliv jiná planeta (kromě Venuše). V tu chvílí svítí červeně.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Máte obrovskou energii, statnou konstituci,neskutečnou houževnatost, průkopnického ducha a touhu po dobrodružství. Využijte svou sílu k ochraně všech, kteří to potřebují. Podporujte pravdu a spravedlnost.

HOROSKO 2020: PRO JAKÁ ZNAMENÍ BUDE TENTO ROK ZATĚŽKÁVACÍ ZKOUŠKOU?

Býk a Váhy

Oběma vám vládne sesterská planeta Země, tedy Venuše. Ta ovlivňuje krásu, umění, potěšení, emoce, romantiku a lásku. Podporuje také touhu po luxusu (zeptejte se své kreditní karty), po lásce a výjimečných tvůrčích schopnostech. Venuše vám pomůže s tím, že budete mítštěstí ve vztazích. Zřídkakdy vám chybí ctitelé a obdivovatelé. Vyzařujete totiž něco, co ostatní přitahuje. Hvězdy jsou k vám v tomto ohledu velmi přívětivé.

Zábavná fakta o Venuši:

 • Venuše je naše nejbližší planeta, která je od Země vzdálená něco přes 40 milionů kilometrů.
 • Její povrch je zahalen mraky z oxidu uhličitého a kyseliny sírové. Je skalnatý a pokrytý krátery, horami a sopkami.
 • Rok na Venuši trvá 225 dní.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Jedním z ústředních pojmů vašeho života je zábava, která si vás vždycky najde. Jste skvělými společníky, na ostatní působíte jako magnet. Málokdy se cítíte osamělí. Skoro vždycky se vrháte z jednoho vztahu ihned do druhého. Víte naprosto přesně, co se sebou udělat, abyste vypadali skvěle. Vzhledu přikládáte velkou důležitost. Ale pozor, to vůbec neznamená, že jste povrchní a lehkomyslní. Chcete totiž inspirovat lidi kolem, aby v sobě probudili lepší já.

Blíženci a Panna

Ačkoliv nekonvenční a často „držkatí“ Blíženci a perfekcionistické Panny působí, že nemají téměř nic společného, jejich společnou vládnoucí planetou je Merkur. Výsledkem je, že jedinci z obou znamení mají choutky cestovat a objevovat, milují zprávy i drby, mají schopnost být výřeční a skvěle a rychle psát. Zároveň je pro ně totožné, že jsou to „nerváci“. Jsou neustále ve střehu. Číhají, zda se kolem nich neobjeví nějaké nebezpečí. Co je ještě nutí udržovat pozornost? Dychtivost po novinkách a změnách. Musí všechno vědět jako první a být o krok napřed před ostatními.

Zábavná fakta o Merkuru:

 • Jedná se o nejmenší planetu naší sluneční soustavy.
 • V březnu a v dubnu se objevuje jako večerní hvězda, v září a říjnu je naopak ranní hvězdou.
 • Merkur se pohybuje velmi rychle. Oběhne Slunce každých 88 dní.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Víte naprosto přesně, jak komunikovat, a to ve všech formách. Od písemných projevů k veřejnému řečnictví, od debaty k vyprávění příběhů, od vyjednávání až ke zpěvu anebo hraní. Ve všem jste dokonalí přeborníci! Vždycky, když hledáte slova, vyjeví se vám ta správná. Jste doslova magickými řečníky, proto byste tento talent neměli promrhat.

Rak

Jste ovládáni Měsícem, jedinou přirozenou družicí Země. Ten má silný vliv na roční období, krajinu a přírodní cykly. Někteří jedinci věří, že dokáže působit i na naše emoce. Jako se Měsíc neustále mění, dorůstá a ubývá, tak se proměňují také nálady člověka. Jednou je prozářená, jindy zase temná. Máte vrozené spojení s neviditelným, nevědomým a vnitřním světem. Proto si na vás nikdo jen tak nepřijde. Neexistuje totiž snad žádné tajemství ani lež, kterou nedokážete odhalit. Pravděpodobněani nedokážete vysvětlit, jak to vůbec děláte.

Zábavná fakta o Měsíci:

 • Měsíc se otáčí kolem Země průměrnou rychlostí něco lehce přes 1 km za sekundu.
 • Rotuje synchronně se Zemí, což znamená, že směrem k naší planetě je vždy stejná strana Měsíce.
 • Můžeme ho odsud vidět díky tomu, že odráží na Zemi světlo ze Slunce.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Psychické schopnosti. Jedná se např. o jasnozřivost nebo jen nadměrnou emoční inteligenci či silnou intuici. Vliv Měsíce umožňuje nějakým způsobem vidět až za roh. Tedy proniknout tam, co bývá běžnému člověku skryté. Víte, co ostatní opravdu cítí. Chápete a rozumíte jejich motivaci. Jste velkými mystiky zvěrokruhu.

Lev

Šťastní Lvi, ovládaní Sluncem, září v samotném středu a teplu sluneční soustavy, kde se cítí jako doma. Veškerou jeho energii nasáváte a vstřebáváte všemi smysli, což se samozřejmě projeví také ve vaší osobnosti. Očekáváte, že budete poutat pozornost ostatních. Postupem času se naučíte, jak to udělat bez vynaložené námahy. Vaše vřelost a energie jsou dalším důvodem, proč se k vám ostatní neustále přibližují. Chtějí se totiž vyhřívat ve vaší společnosti.

Zábavná fakta o Slunci:

 • Střed Slunce dosahuje teploty 15 milionů stupňů Celsia.
 • Jsou v něm defacto smíchány všechny barvy dohromady, ale většinou se nám zdá bílé.
 • Slunce představuje 99,86 % hmotnosti ve sluneční soustavě.
 • Vejde se do něj přes milion Zemí.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Slunce vám dává přirozenou vitalitu a neomezenou energii. V ostatních vzbuzujete respekt a autoritu. Proto vás druzí nejen milují, ale také se vás i trochu bojí. Lvi se rodí prozáření Sluncem, které je předurčuje k vůdcovství. Proto jsou v centru pozornosti s jednoznačným posláním – vést druhé lidi.

Štír

V tomto ohledu jste poměrně unikát, protože máte dokonce dvě vládnoucí planety. První z nich je Mars, stejně jako u Berana. Díky němu máte obrovskou životní sílu a vášeň. Nikoho se nebojíte a konkurenci berete jako výzvu. Dá se říct, že vás přímo vzrušuje. Občas se střetnete s vaším „Marsovským dvojčetem“, s Beranem. Jestliže jste na stejné vlně, jste společně nezastavitelní. Ale pokud nejste, vichřice je proti tomu, co se bude dít, slabý vánek.

Vaší další vládnoucí planetou je Pluto, řecko-římský bůh podsvětí. Ten má na starosti vaši regeneraci a také životní začátky i konce. Je zodpovědný za to, že vás přitahuje všechno tajemné, okultní a duchovní. Nebojíte se proniknout do pravé podstaty světa a tajemství lidstva. Vaše psychika má mnoho vrstev, úrovní a zákoutí, jako by byla labyrint. Štíři jsou komplikovanější než většina dalších znamení.

Zábavná fakta o Plutu:

 • Pluto bylo objeveno až v roce 1930.
 • Dříve bylo považována za devátou a nejvzdálenější planetou naší sluneční soustavy. Obíhá nejméně 30x delší vzdálenost než Země.
 • V roce 2006 bylo Pluto vyřazeno ze seznamu planet naší sluneční soustavy.
 • Okolo Slunce rotuje téměř 250 let, a proto přebývá v každém ze znamení poměrně dlouhou dobu (13-32 let).

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Máte energii, ambice a lidské porozumění, což vám umožní dostat se cestou k vámi vybranému cíli. A to i tehdy, když je plná nástrah a pokušení znamenajících určitou sebedestrukci. Jste divocí a silní. Tyto dvě vlastnosti se nejvíce projeví v případě zaměření na nějaký pozitivní cíl. Při vašem plném nasazení vás nikdo nedokáže zastavit.

JAKÉ JSOU ŽENY NAROZENÉ VE ZNAMENÍ ŠTÍRA?

Střelec

Jste nejšťastnější ze všech hvězdných znamení, protože jste ovládáni Jupiterem, který poskytuje hojnost, příležitost a štěstí pro všechny, jež ovlivňuje. Jako byste každé ráno vstali pravou nohou. Daří se vám snad vše, na co sáhnete. Vždycky chcete buď všechno, nebo nic. Dokážete maximálně riskovat, a to i přesto, že můžete prohrát. Žijete zkrátka tady a teď. Máte velké charizma a ohromující charakter.

Zábavná fakta o Jupiteru:

 • Jedná se o největší planetu. Je více než 300x větší než Země.
 • Dokončení oběžné dráhy kolem Slunce trvá Jupiteru 12 let, ale den na této planetě má pouze 9 hodin a 50 minut.
 • Má 16 měsíců a jeho povrch je velmi horký: 3400 stupňů Fahrenheita, což je asi 1871 °C.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Popularitu v kolektivu. Jste přirození optimisti, kteří dokážou navodit pozitivní atmosféru snad i na pohřbu. Umíte v druhých probudit naději a vyhlídku lepších časů. Tím, že jim nalijete novou krev do žil, jste u ostatních velmi oblíbení. Šíříte kolem sebe příjemné vibrace, srší z vás štěstí a radost, která je nakažlivá.

JAKÉ JSOU ŽENY NAROZENÉ VE ZNAMENÍ STŘELCE?

Kozoroh

Vládnoucí planetou Kozorohů je Saturn. Reprezentuje překážky, omezení, disciplínu, odpovědnost, povinnost a autentičnost. Zároveň z vás dělá naprosté realisty, díky čemuž si nikdy neděláte o životě žádné falešné iluze. Návrat Saturnu zažíváme naprosto všichni každých 27–30 let, což je doba, po kterou se Saturn vrátí do polohy, v níž byl tehdy, když jsme se narodili. Jakmile se tak stane, představuje to obrovskou výzvu, nový životní impulz zmoudřet a jít do sebe. Nicméně Kozorozi tento hecující planetární hlásek slýchají v uchu každý den. Narodili se už jako dospělí.

Zábavná fakta o Saturnu:

 • Tato planeta se pohybuje kolem Slunce velmi pomalu, přičemž jeho oběžná dráha trvá 29,5 let. Nicméně kolem své vlastní osy se točí velmi rychle. Den na Saturnu trvá pouze 10 hodin a 14 minut.
 • Saturn svítí stabilním, nažloutlým světlem.
 • Až do konce 18. století byl považován za nejvzdálenější planetu naší sluneční soustavy (více než 1400 miliónů km).

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Máte odvahu čelit pravdě a řešit realitu. Vůči každé překážce zvolíte houževnatý a vytrvalý přístup, což znamená, že zvládnete naprosto cokoli. Jste obdařeni neskutečnou schopností všechno překonat. Tím jste pro ostatní příkladem i skvělou inspirací.

JSTE ZNAMENÍ KOZOROH? PAK MÁTE TĚCHTO 10 SKVĚLÝCH VLASTNOSTÍ

Vodnář

Jste ovládáni Uranem, jehož vliv způsobuje obrovskou dynamiku. Jste nekonvenční a máte rádi neočekávané, inovace a změny. Někteří lidé si o vás myslí, že jste trochu výstřední, nebo přinejmenším poněkud specifičtí. Ale za to všechno může zkrátka Uran a jeho magická síla. Jste hrdí na to, že jste nezávislí a že dokážete být asertivní. Moc dobře se znáte, a proto víte, že jste prostě jiní, než je většina.

Uran řídí vynálezy, aerodynamiku a moderní vědu. Takže můžete být přirozeně inženýry, vědci nebo třeba vynálezci. Vaše mysl je naprosto jasná a čistá. Toužíte po zlepšení a pokroku. Nevěříte ve status quo, ale usilujete o změnu a nějaký progres.

Zábavná fakta o Uranu:

 • Oběžná dráha Uranu kolem Slunce je téměř dokonalým kruhem, jehož dokončení trvá 84 let a 7 dní.
 • 1 rok této planety obsahujecelých 68 000 dní. A to proto, že se rychle točí kolem své vlastní osy.
 • Uran rotuje k ostatním planetámopačným směrem, což znamená, že Slunce vychází na západě, a naopak zapadá na východě.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Zvládáte stát sami proti zbytku světa a zároveň dokážete ostatní naučit něco nového, odlišného i poněkud náročného. Vaše inovační schopnosti a nezávislé myšlení vám umožňuje vidět řešení globálních problémů, která jiným lidem unikají.

JSTE ZNAMENÍ VODNÁŘ? PAK MÁTE TĚCHTO 10 SKVĚLÝCH VLASTNOSTÍ

Ryby

I vy máte dvě vládnoucí planety, které jsou velmi odlišné a vytvářejí zajímavou dynamiku. První z nich se Jupiter (viz výše u Střelce), který vám zaručuje sympatie, pozitivní vibrace kolem a přirozené štěstí. Druhou je Neptun, mystická a magická planeta. Umožňuje vám vynikat v čemkoliv, co vyžaduje intuici a instinkt. Měli byste důvěřovat svému šestému smyslu, vždycky vám dobře poradí. Oplýváte lehce nadpřirozenými schopnosti. Važte si toho, máte nedocenitelný dar.

Jupiter vám přináší ambice a příležitosti, ale Neptun na to všechno občas vrhá stín. Vyvádí vás z koncentrace, proto se najednou na nic nedokážete soustředit. V tu chvíli máte hlavou plnou pochybností. Nejraději byste někam utekli. Stejně jako symbol vašeho znamení (dvě ryby svázané dohromadytahající se opačnými směry) jste často odkázáni na milost a nemilost vašich protichůdných přání a tužeb.

Zábavná fakta o Neptunu:

 • Je 30x dále od Slunce než Země a je osmou planetou naší sluneční soustavy.
 • Planetu nelze vidět pouhým okem a je těžké ji rozpoznat i pomocí dalekohledu.
 • Neptun (stejně tak jako Saturn, Uran a Jupiter) má prstence a také dokonce 8 měsíců.

Zpět k tomu, co to všechno znamená: Máte silně vyvinutou empatii a schopnost ostatním porozumět. To navíc doplňuje také vaše velké charisma a vřelost. Dokážete se dostat do vyšších sfér vědomí, což vám umožňuje vytvářet úchvatná umělecká díla. Využijte vašich jedinečných schopností a tvořte!

Šárka Pelcová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.