Astročlánky

Aktualizováno 8. září 2022 11:48

Anna Kopečková

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Úplněk s sebou nese dobré i špatné a je dobré vědět, jak jeho síly využít. Čeho byste se měli v době kolem úplňku vyvarovat a čemu je dobré věnovat pozornost? Obvykle se například nedoporučuje jakýkoliv lékařský zásah. Ale hlavních doporučení je hned deset.

1. Vyhněte se lékařským zákrokům

Je obecně známé, že za úplňku se zhoršují nemoci, rány se nehojí a více krvácejí, záněty více hnisají. Říká se, že je v této době i více infarktů. Můžete také pociťovat větší bolest, například hlavy nebo zad. V době před úplňkem a při něm je velmi vhodné vyhnout se jakýmkoli operacím a zdravotním zákrokům, třeba i trhání zubů.

2. Ženy mohou otěhotnět

Úplňku se připisují blahodárné účinky na plodnost. Říká se, že v přírodních národech ženy menstruovaly všechny najednou o novoluní. To znamená, že jejich nejplodnější dny byly právě během úplňku. Pokud toužíte po miminku a váš kalendářní termín ovulace se shodne s dobou úplňku, může být šance na otěhotnění hodně vysoká.

Některé starší studie také uváděly, že se v době úplňku rodí více dětí. Později se ale ukázalo, že šlo buď o náhodu, nebo se na zvýšení počtu porodů ve sledovaném období podílely ještě i jiné faktory.

3. Pozor na to, co sníte

V dorůstající fázi Měsíce má tělo tendenci ukládat energii a tloustnout. Je to, jako kdyby metabolismus najednou hrozně zpomalil. V těchto dnech proto dávejte velký pozor na to, co sníte, protože všechny potraviny, které do sebe vpravíte, mají dvojnásobnou energii. Ve chvíli, kdy se Měsíc dostane do úplňku, tělo všechnu přijatou energii začne přeměňovat na tuky. Snažte se tedy hodně odlehčit stravu, pít bylinné čaje, dopřávat si hodně zeleniny a salátů. Můžete si naplánovat i jednodenní očistnou kúru.

4. Možná se moc nevyspíte

Úplněk je často dáván do souvislosti s nespavostí. Reagují na něj hlavně citlivější lidé, které může trápit kromě nespavosti i náměsíčnost nebo noční můry.

5. Můžete mít zlé sny

S úplňkem je spojena zvláštní energie, která na člověka působí i v době, kdy spí. Je tedy možné, že se vám v této době budou zdát dynamické a velmi živé sny. Vyplouvají v nich na povrch potlačované emoce a pocity našeho podvědomí, které v bdělém stavu nevnímáme.

6. Vyznejte někomu lásku

Úplněk v lidech odpradávna vyvolává romantickou náladu. Je to období, které přeje milostným vztahům. Obzvlášť účinná jsou v těchto dnech vyznání lásky, upevňování vztahů a odpuštění. Kterým znamením bude v lásce nejvíc přáno? Přečtěte si horoskop lásky na rok 2022.

7. Relaxujte

V období kolem úplňku mohou hlavně citlivější lidé pociťovat nervozitu, úzkost nebo větší stres. Snažte se proto dělat v této době příjemné věci, relaxujte, přečtěte si hezkou knihu, pusťte si oblíbený film, zajděte si do přírody. Nejenže vás to uklidní, ale vaše prožitky budou mnohem intenzivnější než v jiných dnech.

8. Využijte větší sílu bylinek

Už naši předkové věděli, že byliny se mají sbírat právě za úplňku, jelikož mají největší sílu. Obzvláště to platí u kořínků rostlin. Ty ale nesmí přijít do kontaktu s měsíčním světlem, jinak by svou sílu ztratily. Během úplňku je také dobré si vyrobit masti a krémy právě z bylin nasbíraných v této době.

9. Nic nepodepisujte

Úplněk ovlivňuje i naše myšlenkové pochody a říká se, že není dobré v této době podepisovat žádné důležité smlouvy nebo jiné dokumenty. Můžeme totiž přehlédnout některé důležité informace. Doporučuje se počkat pár dnů, až bude vaše mysl vyrovnanější a čistší.

10. Nezastřihujte květiny

Během úplňku jsou velmi citlivé nadzemní části rostlin, proto se v této době nedoporučuje zaštípávat nebo zastřihovat květiny a rostliny, a to ani pokojové, stříhat živé ploty nebo prořezávat stromy či keře.

Přehled úplňků i novoluní na rok 2022 najdete zde:

Luna a její vliv na člověka:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.