Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Každý úplněk má velký vliv na všechny přírodní děje, pozitivně i negativně.
Vydáno: 12.09.2019
Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat
Autor: iStock Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc v úplňku lidstvo odpradávna fascinoval svou tajemností i silou. Ve starých indiánských kulturách bylo obvyklé dávat jména jednotlivým úplňkům podle toho, co se obvykle v období, kdy k úplňku docházelo, dělo. Tomu říjnovému dali jméno lovecký, protože za svitu měsíce podnikali lovy, aby si ještě před zimou vytvořili dostatečné zásoby jídla.

Letošní lovecký úplněk nastává v neděli 13. října před půlnocí, ve 23 hodin a 8 minut. Luna se bude v tuto dobu nacházet ve znamení Berana, které podporuje samostatnost, aktivitu, pevnou vůli a osobní sílu překonávat překážky. Beran je také vládcem hlavy včetně očí, uší, zubů a nosu. Věnujte se tedy dýchacím cestám a dbejte na dostatek odpočinku. Jeho nedostatek by se mohl projevit bolestmi hlavy nebo migrénami.

Úplněk s sebou nese dobré i špatné a je dobré vědět, jak jeho síly využít. Čeho byste se měli v době kolem úplňku vyvarovat a čemu je dobré věnovat pozornost?

1. Možná budete nervózní a podráždění

V době letošního dožínkového úplňku putuje Měsíc znamením Ryb. Toto znamení zvěrokruhu se zdá být chladné, ale ve skutečnosti je tomu naopak. Zrozenci v Rybách jsou velmi emocionální a citlivé bytosti, které vše prožívají s velkou intenzitou. A zjitřené emoce během úplňku dolehnou na každého z nás. Vše, co byste jinak prožívali celkem v klidu, na vás bude doléhat mnohem silněji. Emoce zkrátka budou velmi vypjaté. Pokud se chystáte učinit nějaká důležitá rozhodnutí, raději je odložte o několik dnů. 

2. Vyhněte se lékařským zákrokům

Je obecně známé, že za úplňku se zhoršují nemoci, rány se nehojí a více krvácejí, záněty více hnisají. Říká se, že je v této době i více infarktů. Můžete také pociťovat větší bolest, například hlavy nebo zad. V době před úplňkem a při něm je velmi vhodné vyhnout se jakýmkoli operacím a zdravotním zákrokům, třeba i trhání zubů.

3. Ženy mohou otěhotnět

Úplňku se připisují blahodárné účinky na plodnost. Říká se, že v přírodních národech ženy menstruovaly všechny najednou o novoluní. To znamená, že jejich nejplodnější dny byly právě během úplňku. Pokud toužíte po miminku a váš kalendářní termín ovulace se shodne s dobou úplňku, může být šance na otěhotnění hodně vysoká.

Některé starší studie také uváděly, že se v době úplňku rodí více dětí. Později se ale ukázalo, že šlo buď o náhodu, nebo se na zvýšení počtu porodů ve sledovaném období podílely ještě i jiné faktory.

4. Pozor na to, co sníte

V dorůstající fázi Měsíce má tělo tendenci ukládat energii a tloustnout. Je to, jako kdyby metabolismus najednou hrozně zpomalil. V těchto dnech proto dávejte velký pozor na to, co sníte, protože všechny potraviny, které do sebe vpravíte, mají dvojnásobnou energii. Ve chvíli, kdy se Měsíc dostane do úplňku, tělo všechnu přijatou energii začne přeměňovat na tuky. Snažte se tedy hodně odlehčit stravu, pít bylinné čaje, dopřávat si hodně zeleniny a salátů. Můžete si naplánovat i jednodenní očistnou kúru.

5. Věnujte pozornost chodidlům

Znamení Ryb vládne především chodidlům a prstům na nohou. Proto je ideální dopřát si procházku, chůzi naboso, masáž nohou, pedikúru, plavání nebo akupresuru.

6. Možná se moc nevyspíte

Úplněk je často dáván do souvislosti s nespavostí. Reagují na něj hlavně citlivější lidé, které může trápit kromě nespavosti i náměsíčnost nebo noční můry. 

6. Můžete mít zlé sny

S úplňkem je spojena zvláštní energie, která na člověka působí i v době, kdy spí. Je tedy možné, že se vám v této době budou zdát dynamické a velmi živé sny. Vyplouvají v nich na  povrch potlačované emoce a pocity našeho podvědomí, které v bdělém stavu nevnímáme.

7. Vyznejte někomu lásku

Úplněk v lidech odpradávna vyvolává romantickou náladu. Je to období, které přeje milostným vztahům. Obzvlášť účinná jsou v těchto dnech vyznání lásky, upevňování vztahů a odpuštění. 

8. Vyrazte za kulturou

Období dohoto úplňku je vhodné k rozvíjení intuice, víry a duchovna. Zajděte si do divadla, do kina, přečtěte si hezkou knihu, navštivte zajímavou výstavu. Vaše prožitky budou mnohem intenzivnější než v jiných dnech.

9. Využijte větší sílu bylinek

Už naši předkové věděli, že byliny se mají sbírat právě za úplňku, jelikož mají největší sílu. Obzvláště to platí u kořínků rostlin. Ty ale nesmí přijít do kontaktu s měsíčním světlem, jinak by svou sílu ztratily. Během úplňku je také dobré si vyrobit masti a krémy právě z bylin nasbíraných v této době.

10. Pomůže vám voda

Chcete-li se zklidnit nebo pokud potřebujete přemýšlet, využijte živlu vody, který je tak blízký Rybám. Jděte se projít k vodě a pozorujte vodní hladinu. Nebo se zaposlouchejte do zurčení potoka. 

-jk-

Článek je zařazen v: úplněk, vliv úplňku na zdraví, úplněk v Rybách, znamení zvěrokruhu
Reklama