Zdraví a nemoci

9. března 2018 10:00

Martina Čerňanská

10x o bolesti zad: Najděte příčinu a zbavte se jí jednou provždy!

Také vás občas (nebo dokonce často) bolí záda a vy marně pátráte po příčině? A když ji – v lepším případě – objevíte, tak zase řešíte, jak to udělat, aby záda nebolela?

Stále víc lidí pracuje v kanceláři a sedí u počítače minimálně osm hodin denně. K tomu většinou sedíme ještě doma u televize, cestou do práce a cestou z práce, pohybu máme minimum. Jenomže lidské tělo není na neustálé sezení stavěné, nedostatek pohybu a různé kroucení na židli znamená pro záda, kyčle i boky katastrofu. Lékaři dokonce bijí na poplach: závratné procento lidí má problémy se zády, respektive s páteří. Znamená to ustavičnou bolest a nepohodlí, nevyspání, problémy při chůzi do schodů, při delším sezení. Bolesti páteře náš život doslova spoutávají a omezují.

Proto pokud i vás trápí bolavá záda, je nezbytné najít v první řadě příčinu. Pak by měla přijít na řadu léčba. A co je úplně nejdůležitější, to je prevence. Je třeba proto záda neustále posilovat a protahovat, aby se jim ulevilo. Cvičení je jednoduše základ.

Bolest zad: Najděte příčinu a zbavte se jí jednou provždy:

Autorka: Martina Hrušková

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.