Astročlánky

Aktualizováno 5. srpna 2022 11:01

Jiřina Köppelová

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte nemorálnost?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám kvůli našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom s nemorálností?

Nemorálnost v osobních horoskopech naznačují výjimečně neharmonická postavení planety Jupiter. Jupiter je mimo jiné i symbolem rozpínavosti a poživačnosti, proto jeho problematické postavení, jako je například kvadratura či opozice, způsobuje sklony k nemorálnímu chování.

Neharmonické kombinace planet

Neharmonická kombinace Jupitera se Sluncem naznačuje chronické rebelantství, chorobnou vzpurnost. Kombinace s Merkurem ukazuje na diskutabilní čest jedince. Negativní aspekty mezi Měsícem a Neptunem mohou zase vést k nepořádnosti, lenosti a k vývoji schizoidních sklonů. Negativní aspekty Venuše s Neptunem vedou k citovému selhání a zbytečným iluzím.

Některá neharmonická postavení v Blížencích mohou být také faktorem nemorálnosti. Znamení Blíženců samo o sobě mírně předurčuje k úskokům, trikům a lstivým kouskům všeho druhu. Ne nadarmo mu vládne planeta Merkur, která je mimo jiné i patronem všech šibalů, šprýmařů, taškářů a drobných zlodějíčků.

Saturn jako vládce našich morálních snah

Nutno ale podotknout, že k rozvoji tohoto povahového rysu je nutné obzvláště slabé postavení planety Saturn, která velí našemu smyslu pro pořádek, disciplíně i spravedlnosti a představuje i naše morální snahy. Slabé postavení Saturnu je například ve znamení Raka a Berana. Také problematické aspekty (kvadratura či opozice) s Neptunem, Marsem či Lunou vedou k různým morální slabinám.

Znáte všech sedm smrtelných hříchů? A víte, který z nich podle horoskopu hrozí právě vám?

Ctnosti podle horoskopu najdete zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.