zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k závisti?

Neřesti podle horoskopu
Neřesti podle horoskopu
-jik- , Vydáno: 18.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k závisti?

reklama

Závist je jedna z lidských emocí spočívající v touze vlastnit něco, co má někdo jiný, a ve snaze získat předmět této touhy. Závist podle katolické církve patří mezi sedm hlavních hříchů. V horoskopu souvisí s poškozenou Venuší, která ve své negativní podobě projevuje lačnost po majetku. Nechává se unášet pudy, je bez zábran, žárlivá a závistivá. Žárlí na to, co nemá nebo nemůže mít. V tradiční astrologii planeta Venuše vládne dvěma znamením Býku a Vahám. A právě tato dvě znamení mohou být závistí postiženy nejvíce. Ale i poškozený ascendent v obou znameních se může projevovat podobným způsobem.

Negativní aspekty mezi Venuší a Saturnem

Negativní aspekty (kvadratura, opozice, v některých případech i konjunkce) mezi Venuší a Saturnem v osobním horoskopu mohou způsobovat problémy v mezilidských vztazích. Dotyčný se cítí osamělý a nemilovaný. Nedokáže věřit, že je opravdu milován a v partnerském vztahu stále znovu vyžaduje záruky a důkazy lásky. Nedokáže si nic dopřát, a tak závidí. Závidí druhým schopnost se radovat, žít, milovat. Hledá zástupné „předměty“ své touhy, které se snaží získat, aby ukojil své touhy po štěstí.

Planeta Saturn symbolizuje v osobních horoskopech překážky, slabosti a strachy. Jeho negativní aspekty na ascendent, kterému vládne Venuše (Býk a Váhy) mohou též vést k závisti.

Všechny hlavní neřesti podle horoskopu najdete zde:

Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů

Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů

reklama

Související témata: horoskopy , negativní vlastnosti , znamení zvěrokruhu , závist , neřesti podle horoskopu

reklama

Přečtěte si také

reklama