Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k závisti?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k závisti?

Závist je jedna z lidských emocí spočívající v touze vlastnit něco, co má někdo jiný, a ve snaze získat předmět této touhy. Závist podle katolické církve patří mezi sedm hlavních hříchů. V horoskopu souvisí s poškozenou Venuší, která ve své negativní podobě projevuje lačnost po majetku. Nechává se unášet pudy, je bez zábran, žárlivá a závistivá. Žárlí na to, co nemá nebo nemůže mít. V tradiční astrologii planeta Venuše vládne dvěma znamením Býku a Vahám. A právě tato dvě znamení mohou být závistí postiženy nejvíce. Ale i poškozený ascendent v obou znameních se může projevovat podobným způsobem.

Negativní aspekty mezi Venuší a Saturnem

Negativní aspekty (kvadratura, opozice, v některých případech i konjunkce) mezi Venuší a Saturnem v osobním horoskopu mohou způsobovat problémy v mezilidských vztazích. Dotyčný se cítí osamělý a nemilovaný. Nedokáže věřit, že je opravdu milován a v partnerském vztahu stále znovu vyžaduje záruky a důkazy lásky. Nedokáže si nic dopřát, a tak závidí. Závidí druhým schopnost se radovat, žít, milovat. Hledá zástupné „předměty“ své touhy, které se snaží získat, aby ukojil své touhy po štěstí.

Planeta Saturn symbolizuje v osobních horoskopech překážky, slabosti a strachy. Jeho negativní aspekty na ascendent, kterému vládne Venuše (Býk a Váhy) mohou též vést k závisti.

Všechny hlavní neřesti podle horoskopu najdete zde:

O všech hlavních ctnostech si můžete přečíst zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.