zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů

Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů
Jiřina Köppelová , Vydáno: 13.11.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Který ze sedmi hlavních hříchů hrozí právě vám?

reklama

Pojem sedm hlavních hříchů nebo také sedm smrtelných hříchů zavedl na konci 6. století papež Řehoř I. Jejich výčet zůstává neměnný do dnešních dnů, měnilo se pouze jejich pořadí. Mezi sedm hlavních hříchů podle katolické církve patří pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost. Jejich opakem jsou ctnosti, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost.

Který ze sedmi hlavních hříchů hrozí právě vám podle vašeho znamení zvěrokruhu anebo podle vašeho osobního horoskopu? Podívejte se.

1. Pýcha jako touha po vyšší atraktivitě a důležitosti

Pýcha není ani tak vrozeným sklonem jako spíše výsledkem souhrnu nedostatků a frustrací. Svědčí o přecitlivělosti na pohled a mínění druhých. Projevuje se nadřazeným chováním. Démonem spojovaným s pýchou je Lucifer a nejvíce je jí ohroženo znamení Lva. Která jsou ta další? Podívejte se.

Neřesti podle horoskopu. Pýcha

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte pýchu?

2. Lakomství též lakota se vyznačuje neochotou se dělit

Lakomství neboli lakota je chorobné lpění na hmotných statcích, touha po hromadění majetku a peněz. Zahrnuje i hrabivost, chamtivost a neochotu se o své jmění s kýmkoliv dělit. Démonem lakoty je Mamon. Nejvíce lakomá mohou být znamení Kozoroha, Raka či Býka. Jak poznáte lakotu v osobním horoskopu, se dozvíte ve článku.

Neřesti podle horoskopu. Lakomství

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte lakomství?

3. Závist je pocit nelibosti při úspěchu nebo štěstí druhého

Závist je jedna z lidských emocí spočívající v touze vlastnit něco, co má někdo jiný, a ve snaze získat předmět této touhy. Démonem závisti je Leviatan. Která znamení mají největší sklony k závisti? Prý jsou to ta, kterým vládne planeta Venuše, Býk a Váhy. A co další znamení?

Neřesti podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k závisti?

4. Hněv se projevuje nezvladatelnými pocity zlosti

Hněv je silná reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování jakéhokoliv cíle nebo brání v rozvíjení činnosti či jednání. S hněvem je spojován samotný Satan a znamení Berana, ale i další. Která?

Neřesti podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k hněvu?

 5. Smilstvo neboli nevěra k jednomu partnerovi ve stálých vztazích a manželství

Nevěra neboli cizoložství, smilstvo, patří podle katolické církve mezi sedm hlavních hříchů. Je určitě nutné rozlišovat mezi chronickou nevěrou a mezi náhodným nebo výjimečným záletem. Démonem smilstva je Asmodeus. Největší sklony k nevěře mají Blíženci, Štír, Střelec, Vodnář a Ryby. Jsou opravdu jedinými? Dozvíte se v článku.

Neřesti podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k nevěře?

6. Nestřídmost též obžerství se vztahuje k nadměrné konzumaci

Nestřídmost neboli obžerství se vztahuje k přílišnému požívání nápojů i potravin, ale i ke zbytečnému kupení věcí. Je to systematické přejídání, nadměrná konzumace nejen jídla, ale též dalších požitků. Démonem obžerství je Belzebub. Nejmlsnější je znamení Vah a největším jedlíkem zvěrokruhu prý Býk.

Neřesti podle horoskopu. Obžerství

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte nestřídmost neboli obžerství?

 7. Lenost jako projev absence víry v sebe

Hluboká lenost spojená s živelnou nechutí k činnosti souvisí s malomyslností, duchovní znechuceností. Projevuje se jako absence snahy cokoliv zlepšit či jako nezájem cokoliv i s dobrými úmysly uskutečnit. Démonem lenosti je Belfegor. A která znamení bývají obvykle nejlenivější? Podívejte se.

Neřesti podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k lenosti?

reklama

Související témata: horoskopy , neřesti podle horoskopu , znamení zvěrokruhu , sedm hlavních hříchů , pýcha , lakomství , závist , hněv , smilstvo , nestřídmost , lenost

reklama

Přečtěte si také

reklama