Astročlánky

Aktualizováno 26. května 2022 11:38

Jiřina Köppelová

Neřesti podle horoskopu aneb Sedm hlavních hříchů. Koho ohrožuje pýcha nebo hněv?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Který ze sedmi hlavních hříchů hrozí právě vám?

Pojem sedm hlavních hříchů nebo také sedm smrtelných hříchů zavedl na konci 6. století papež Řehoř I. Jejich výčet zůstává neměnný do dnešních dnů, měnilo se pouze jejich pořadí. Mezi sedm hlavních hříchů podle katolické církve patří pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost. Jejich opakem jsou ctnosti, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost.

Který ze sedmi hlavních hříchů hrozí právě vám podle vašeho znamení zvěrokruhu anebo podle vašeho osobního horoskopu? Podívejte se.

1. Pýcha jako touha po vyšší atraktivitě a důležitosti

Pýcha není ani tak vrozeným sklonem jako spíše výsledkem souhrnu nedostatků a frustrací. Svědčí o přecitlivělosti na pohled a mínění druhých. Projevuje se nadřazeným chováním. Démonem spojovaným s pýchou je Lucifer a nejvíce je jí ohroženo znamení Lva. Která jsou ta další? Podívejte se.

2. Lakomství též lakota se vyznačuje neochotou se dělit

Lakomství neboli lakota je chorobné lpění na hmotných statcích, touha po hromadění majetku a peněz. Zahrnuje i hrabivost, chamtivost a neochotu se o své jmění s kýmkoliv dělit. Démonem lakoty je Mamon. Nejvíce lakomá mohou být znamení Kozoroha, Raka či Býka. Jak poznáte lakotu v osobním horoskopu, se dozvíte ve článku.

3. Závist je pocit nelibosti při úspěchu nebo štěstí druhého

Závist je jedna z lidských emocí spočívající v touze vlastnit něco, co má někdo jiný, a ve snaze získat předmět této touhy. Démonem závisti je Leviatan. Která znamení mají největší sklony k závisti? Prý jsou to ta, kterým vládne planeta Venuše, Býk a Váhy. A co další znamení?

4. Hněv se projevuje nezvladatelnými pocity zlosti

Hněv je silná reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování jakéhokoliv cíle nebo brání v rozvíjení činnosti či jednání. S hněvem je spojován samotný Satan a znamení Berana, ale i další. Která?

5. Smilstvo neboli nevěra k jednomu partnerovi ve stálých vztazích a manželství

Nevěra neboli cizoložství, smilstvo, patří podle katolické církve mezi sedm hlavních hříchů. Je určitě nutné rozlišovat mezi chronickou nevěrou a mezi náhodným nebo výjimečným záletem. Démonem smilstva je Asmodeus. Největší sklony k nevěře mají Blíženci, Štír, Střelec, Vodnář a Ryby. Jsou opravdu jedinými? Dozvíte se v článku.

6. Nestřídmost též obžerství se vztahuje k nadměrné konzumaci

Nestřídmost neboli obžerství se vztahuje k přílišnému požívání nápojů i potravin, ale i ke zbytečnému kupení věcí. Je to systematické přejídání, nadměrná konzumace nejen jídla, ale též dalších požitků. Démonem obžerství je Belzebub. Nejmlsnější je znamení Vah a největším jedlíkem zvěrokruhu prý Býk.

7. Lenost jako projev absence víry v sebe

Hluboká lenost spojená s živelnou nechutí k činnosti souvisí s malomyslností, duchovní znechuceností. Projevuje se jako absence snahy cokoliv zlepšit či jako nezájem cokoliv i s dobrými úmysly uskutečnit. Démonem lenosti je Belfegor. A která znamení bývají obvykle nejlenivější? Podívejte se.

Ctnosti podle horoskopu najdete zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.