Ctnosti podle horoskopu. Víte, jak jste na tom s moudrostí?

Každé znamení zvěrokruhu je v něčem nejmoudřejší. Přesto existují více a méně moudrá znamení. Která to jsou a proč? A jak poznáte moudrost ve svém osobním horoskopu?

Ctnost obvykle chápeme jako vypěstovaný sklon k dobrému jednání. Katolická církev kromě nectností neboli sedmi smrtelných hříchů rozlišuje i sedm ctností, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost. Moudrost je tedy lidskou intelektuální ctností.

Podívejte se, v čem mohou být jednotlivá znamení nejmoudřejší?

 • Beran – Ve schopnosti se nikdy nevzdávat. V dětské naivitě, která si nepřipouští neúspěch.
 • Býk – V praktických stránkách života.
 • Blíženci – Ve vrozené všestrannosti.
 • Rak – Ve smyslu pro soudržnost.
 • Lev – Ve schopnosti vládnout a v uplatňování moci.
 • Panna – V rozlišovacích schopnostech.
 • Váhy – V partnerských vztazích.
 • Štír – V pochopení pravé podstaty věcí, dějů a lidských povah.
 • Střelec – Ve věčné touze hledat a nalézat.
 • Kozoroh – Může být nejmoudřejší ze všech, protože je pánem času.
 • Vodnář – V uplatňování duchovní energie a životní síly.
 • Ryby – V pochopení všeho a všech. Ryby jsou obdařeny „moudrostí bláznů“.

Nejmoudřejší znamení zvěrokruhu

Každé znamení je v něčem nejmoudřejší. Astrologie je spravedlivá, naděluje plusy a mínusy stejnou měrou. Vždy záleží jen na nás, jakým způsobem dokážeme vrozených nadání využívat ku prospěchu vlastnímu i těch ostatních. Moudrost patří mezi intelektuální schopnosti člověka a kombinuje v sobě nejen vrozené nadání, ale i praktické zkušenosti nabyté časem, schopností se poučit. Proto jsou podle astrologie moudrostí obdařena poslední tři znamení zvěrokruhu – Kozoroh, Vodnář a Ryby. Každé jiným a specifickým způsobem symbolizuje pozdní věk člověka, jeho stáří, zralost a moudrost.

Mezi nejmoudřejší znamení řadíme desáté znamení zvěrokruhu – Kozoroha. Právě on dokázal vyhrát boj s časem. Je nejtrpělivější, nejsvědomitější a nejschopnější překonávat překážky na své životní cestě. Jeho moudrost spočívá v nezdolnosti, ve schopnosti odpoutat se od vášní, zbavit se vnějšího zdání a ukazovat věci i sebe ve své autenticitě. Mezi moudrá znamení řadíme i Vodnáře, ale jen někdy. Vodnář je totiž „revolučním“ znamením a revoluce, jak víme, dokáže zcela nemoudře zničit vlastní plody. Umění vodnářské moudrosti spočívá ve vybalancování přínosu starého a nového, v hledání duchovního vývoje. Posledním znamením zvěrokruhu jsou Ryby a měly by tak být nejmoudřejšími ze všech. A možná i jsou. Málokdo totiž rozumí „moudrosti bláznů“. A mezi tento druh bláznů Ryby rozhodně patří.

Jak jste na tom s moudrostí podle osobního horoskopu?

V osobním horoskopu záleží na postavení planety Saturn. V příznivém umístění vede k moudrosti, zralosti a také dlouhověkosti. V opačném případě ke kompenzačním praktikám – frustracím, tvrdosti, krutosti. Vliv má i znamení, ve kterém se Saturn v osobním horoskopu nachází. A tak například v Beranu naděluje vnitřní energii, bystrý úsudek v pozitivním smyslu a tvrdost, autoritářství, neústupnost a moralistní sklony v tom negativním. Pro jednoduchou orientaci, jak jste na tom s moudrostí, je dobré vědět, že Saturn vládne znamení Kozoroha, povýšený tedy nejsilnější je ve znamení Vah, zničený (nejslabší) v Raku a v pádu (slabý) v Beranu.

O dalších ctnostech podle horoskopu se dočtete zde:

Láska podle horoskopu

Statečnost podle horoskopu

Víra a naděje podle horoskopu

Spravedlnost podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.