Ctnosti podle horoskopu. Víte, jak jste na tom s láskou?

Láska

Každé znamení zvěrokruhu umí milovat nebo milovat chce. Každé znamení touží po lásce, neboť láska vede k naplnění lidského života. Která znamení to mají v lásce nejlehčí? A jak jste na tom s láskou ve své osobním horoskopu právě vy?

Ctnost obvykle chápeme jako vypěstovaný sklon k dobrému jednání. Katolická církev kromě nectností neboli sedmi smrtelných hříchů rozlišovala i sedm ctností, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost. Láska je tedy božská ctnost, kterou milujeme Boha nade vše a svého bližního jako sebe sama.

Podívejte se, jakým způsobem milují jednotlivá znamení zvěrokruhu a jak se může láska projevovat ve vašem osobním horoskopu.

Jak milují jednotlivá znamení zvěrokruhu?

S jistou nadsázkou lze způsob lásky jednotlivých znameních charakterizovat jedním slovem. A tak obvykle:

 • Beran miluje bouřlivě
 • Býk věrně
 • Blíženec jiskřivě
 • Rak vyznává lásku romantickou
 • Lev miluje velkolepě
 • Panna cudně
 • Váha smyslně
 • Štír vášnivě
 • Střelec v lásce touží po dobrodružství
 • Kozoroh lásku bere vážně
 • Vodnář ji pojímá svobodně
 • Ryby obětavě

Nejlepší milovníci zvěrokruhu

Podle astrologické tradice jsou nejlepšími milovníky jedinci narození ve znamení Býka a Vah, to proto, že jim vládne planeta lásky Venuše. Býk miluje plně, vášnivě, city si užívá. Váhy spíše rozkošnicky vychutnávají hry lásky šálivé. Tradičně je také v souvislosti s velkou lásku jmenované znamení Štíra. Zde se však velká láska často snoubí i s velkou nenávistí, neboť znamení Štíra je znamení protikladů, intenzity a hloubky. Od „šílené“ lásky je jen krůček k nenávisti. Velmi emotivním je i znamení Raka, i v jeho životě bude hrát láska nesmírně důležitou roli. Královnou nebo králem lásky je však znamení Ryb. V tomto znamení je Venuše povýšena, a nejsilněji tak dokáže projevit svoji schopnost milovat nezištně a obětavě.

Jak jste na tom s láskou podle osobního horoskopu?

Hlavní údaj o milostných sklonech každého jedince najdete v postavení a v aspektech planety Venuše. Kromě toho její poloha v domech horoskopu označuje i oblast života, v níž se city budou nejlépe rozvíjet. Záleží tedy, v jakých znameních máte Venuši v osobním horoskopu umístěnou, záleží na její pozici v astrologických domech a na aspektech, které Venuše zaujímá k ostatním prvkům horoskopu.

Nejjednodušší je si zjistit, v jakém znamení v osobním horoskopu je vaše Venuše. Podle jejího znamení lépe pochopíte svůj způsob lásky, „zabarvení“ svých citů, hlavní charakter prožívání lásky, případně i lásky svých partnerů. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti, podívejte se zde:

Bude to láska romantická, osudová, nebo šílená?

Jsou nějaké překážky, nebo naopak něco usnadňuje rozvoj vašich citů? To se nejlépe dozvíte z aspektů, které Venuše tvoří s ostatními planetami nebo s hlavními osami horoskopu. Například příznivé aspekty (trigon a sextil, v některých případech i konjunkce) mezi Venuší a Neptunem naznačují láskou romantickou, s Plutem lásku osudovou a celoživotní, s Uranem lásku jiskřivou a překvapivou, mezi Venuší a Saturnem lásku věrnou až za hrob. Nepříznivé aspekty (kvadratura a opozice) mezi Venuší a Neptunem lásku falešnou, s Plutem lásku žárlivou, s Uranem lásku nestálou a Saturnem lásku chudou na milostné projevy.

Oblast života, ve které budete lásku nejvíce prožívat

Pokud chcete zjistit, ve které oblasti života se vaše city a láska nejvíce projeví, měli byste znát přesné umístění Venuše ve svém osobním horoskopu. Postavení Venuše v astrologických domech horoskopu označuje místo, kde budete milovat nebo budete milováni, kde se budete snažit být příjemní nebo uplatňovat svůj půvab. Je to zároveň oblast, ve které budete moci prokázat své tvůrčí schopnosti. Takže například pokud budete mít Venuši ve svém prvním domě, bude svůdnost a půvab jedním z vašich hlavních výrazových prostředků, Venuše vás obdaří nezvyklou krásou. Budete se chtít líbit a budete i na svých citech velmi závislí.

O dalších ctnostech si můžete přečíst zde:

Neřesti podle horoskopu najdete zde: