Astročlánky

Aktualizováno 10. dubna 2022 11:17

Jiřina Köppelová

Znamení zvěrokruhu – podrobné charakteristiky

Tradiční astrologie pracuje s dvanácti znameními zvěrokruhu, tzv. slunečními znameními. Jejich typ určuje postavení Slunce ve chvíli zrození člověka. Každé znamení představuje jeden sluneční archetyp – pozitivní a negativní charakteristiky způsobu lidského chování. Jací jsou tedy lidé narození v jednotlivých slunečních znameních?

Zvěrokruh běžně užívaný v západní astrologii je určen jarní rovnodenností. To je pozice Slunce na jaře vždy kolem 20. března. V astrologii se tento bod nazývá 0° Berana. Vyznačuje počátek zvěrokruhu, který je u nás známý jako „tropický zvěrokruh“ a je to nejběžněji používaný zvěrokruh v západní astrologii.

Posloupnost znamení zůstává stále stejná. V závorce jsou uvedeny i latinské názvy jednotlivých znamení, protože se s nimi v astrologii i zábavné horoskopické literatuře můžete potkávat:

1. Beran (Aries), 2. Býk (Taurus), 3. Blíženci (Gemini), 4. Rak (Cancer), 5. Lev (Leo), 6. Panna (Virgo), 7. Váhy (Libra), 8. Štír (Scorpio), 9. Střelec (Sagittarius), 10. Kozoroh (Capricornus), 11. Vodnář (Aquarius), 12. Ryby (Pisces).

Beran symbolizuje bojovný a hrdinský typ člověka

Beran patří mezi znamení ohnivá a kardinální, vládne mu planeta Mars. Je to znamení nových počátků, vždy symbolizuje nový cyklus. Jací jsou lidé, kteří se v tomto znamení narodili?

Býk je znamením krásy i praktičnosti

Býk patří mezi znamení zemská a pevná. Vládne mu planeta krásy Venuše. Je to znamení stability, praktičnosti i rozhodnosti. Symbolizuje majetek, materiální hodnoty a naše schopnosti vydělávat peníze. Jací jsou lidé narození v jeho znamení?

Blíženci jsou symbolem lidí mentálně čilých i přelétavých

Blíženci patří mezi vzdušná a proměnlivá znamení, vládne jim planeta Merkur. Je to znamení mentální čilosti, komunikace a všestrannosti. Symbolizuje naše řečové a intelektuální talenty a také schopnost se učit. Jací jsou lidé, kteří se v tomto znamení narodili?

Rak je znamením rodinným a domáckým, symbolizuje mateřský princip

Rak patří mezi znamení vodní a kardinální, vládne mu Luna. Je to znamení citlivosti, soudržnosti a domácího prostředí. Symbolizuje ženské city a emoce. Ztělesňuje mateřství. Jací jsou lidé, kteří se narodili v tomto znamení?

Lev je symbolem lidí hrdých a důstojných, ale také velkorysých a hravých

Lev patří mezi ohnivá a pevná znamení, vládne mu samotné Slunce. Je to znamení tvořivosti, kreativity, vitality a autority. Symbolizuje náš společenský život, radosti života a naše děti. Jací jsou lidé, kteří se narodili v tomto znamení?

Panna je symbolem lidí se smyslem pro pořádek a službu

Panna patří mezi zemská a proměnlivá znamení, vládne jí planeta Merkur. Je to znamení kritické se smyslem pro pořádek a službu. Symbolizuje oblast našeho zdraví, hygieny práce a správné životosprávy. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Váhy jsou znamením rovnováhy a touhy po harmonii

Váhy patří mezi znamení vzdušná a kardinální, vládne jim planeta Venuše. Je to znamení harmonie, kamarádství a rovnováhy. Symbolizuje naše partnerské a obchodní vztahy. Jací jsou lidé, kteří se narodili v tomto znamení?

Štír symbolizuje lidi s velmi intenzivními emocemi a vášněmi

Štír patří mezi znamení vodní a pevná, vládne mu Pluto. Tradičním vládcem je i planeta Mars. Je to znamení transformace, regenerace, vynalézavosti i mlčenlivosti. Je to nejsilnější znamení zvěrokruhu a symbolizuje naši sílu vůle, výrazné emocionální touhy a sex. Jací jsou lidé, kteří se narodili v tomto znamení?

Střelec je znamením dobrodružství, nezávislosti a touhy po poznání

Střelec patří mezi ohnivá a proměnná znamení. Vládne mu největší dobroděj astrologického nebe planeta Jupiter. Je to znamení ctižádosti, lásky ke svobodě a touhy hledat. Symbolizuje naše schopnosti vyššího poznání, lásku k moudrosti a k dlouhým cestám ducha i těla. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Kozoroh symbolizuje lidi odpovědné, pracovité a velmi houževnaté

Kozoroh patří mezi zemská a kardinální znamení. Vládne mu planeta zkoušek a překážek Saturn. Je to znamení ctižádostivosti, konzervatismu, svědomitosti a odpovědnosti. Symbolizuje naši schopnost se uplatnit ve světě. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Vodnář je znamením symbolizujícím přátelskost, originalitu a volnost

Vodnář patří mezi vzdušná a pevná znamení. Vládne mu planeta Uran. Je to znamení nezávislosti, originality a přátelskosti. Symbolizuje naši schopnost socializace, společenský život a lásku ke svobodě. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu a symbolizují naše nevědomí

Ryby patří mezi vodní a proměnlivá znamení. Vládne jim planeta Neptun. Je to znamení všestrannosti, obětavosti a soucitu. Symbolizuje naši způsobilost podvědomě reagovat na myšlenky a city ostatních. Symbolizuje i schopnost nezištné lásky. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Mohlo by vás také zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.