Ctnosti podle horoskopu. Víte, jak jste na tom se statečností?

Statečnost v nás obvykle vyvolává pomyšlení na hrdinské činy, líté boje proti nepřátelům všeho druhu či riskování vlastního života v extrémních situacích. Statečnost však není jen o hrdinských zápasech, je vlastností, kterou by si měl osvojit každý a projevovat ji i ve všedních maličkostech, které lidský život provázejí. Jak a v čem obvykle prokazují statečnost jednotlivá znamení zvěrokruhu? A které znamení je nejstatečnější?

Ctnost obvykle chápeme jako vypěstovaný sklon k dobrému jednání. Katolická církev kromě nectností neboli sedmi smrtelných hříchů rozlišuje i sedm ctností, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost. Statečnost je tedy lidská mravní ctnost, která při obtížích zabezpečuje pevnost a vytrvalost v úsilí o dobro.

Podívejte se, v čem jsou jednotlivá znamení nejvíce statečná?

 • Beran v boji proti bezpráví a nespravedlnosti.
 • Býk ve vytrvalém úsilí, v tvrdošíjném odmítání se vrátit zpět, pokud je dílo započato.
 • Blíženci v intelektuální aktivitě a schopnosti vést polemickou diskuzi.
 • Rak v péči a ochraně vlastní rodiny.
 • Lev ve vítězném boji o moc.
 • Panna ve své snaze uspořádat a zorganizovat chaos.
 • Váhy v obhajobě spravedlnosti a hájení správných věcí.
 • Štír v jasném a přesném úsilí vykonat zcela nemožné.
 • Střelec v obraně ideálů, svobody a poctivosti.
 • Kozoroh v prosazování logických řešení.
 • Vodnář v boji za teoretické ideály, v obraně lidských hodnot.
 • Ryby ve víře ve vyšší duchovní princip.

Nejstatečnější znamení zvěrokruhu

Každé znamení je v něčem statečné a jeho způsobu hrdinství je lidstvu třeba. Přesto některá znamení vynikají ve schopnosti a ochotě bojovat. Chtějí být autoritami a vítězi. Mezi nimi vyniká znamení Berana, kterému vládne planeta boje a aktivity Mars. Touha Berana být první ho neomylně vede k dennodenním zápasům o své právo na výslunní. K jeho cti slouží, že nikdy nebojuje jen za sebe. Je ochráncem všech slabých, nespravedlivě odstrkovaných, utlačovaných. Při jakémkoliv bezpráví se v něm probouzí síla. Nikdy se nenechá odradit neúspěchem a znovu a znovu hledá nové možnosti, jak svůj „svatý“ boj dovést do zdárného konce. K dalším statečným bojovníkům zvěrokruhu patří znamení Lva a Štíra. Lev je osamoceným charismatickým hrdinou, který se bez boje nikdy nevzdává a Štír pozoruhodným, skrytě vytrvalým zápasníkem v protivenstvích, kterými ho život štědře obdarovává.

Existují zbabělá znamení?

Neexistují, jsou pouze zbabělí lidé. Žádné znamení není vysloveně charakterově slabošské, ale jsou znamení, která se konfliktům vyhýbají. Spory z duše nesnáší znamení Vah. Ideálem Vah je nikdy se nikoho nedotknout, všude nacházet prostor k dialogu a dohodě, za každou cenu se vyhnout konfrontacím a roztržkám. Vyhýbavé strategie také často volí znamení Ryb. Jejich neustálá nerozhodnost je udržuje v únikovém a tápavém chování. Neustále plují mezi dvěma proudy, bez konkrétní opory. Žijí prolínavým způsobem, snadno podléhají sugesci, módním směrům, vyhýbají se problémům a utíkají před překážkami.

Jak se projevují sklony k hrdinství v osobním horoskopu?

Hrdinství vyžaduje v osobním horoskopu silné postavení Marsu (aktivita a boj) v harmonickém vztahu se Sluncem (naše ego) a Jupiterem (symbol růstu a prosazení) nebo s rozhodujícím vlivem na Ascendent. Je-li v horoskopu navíc zvýrazněna planeta Uran, zesiluje zálibu v riskování a pohrdání nebezpečím.

O dalších ctnostech podle horoskopu se dočtete zde:

Láska podle horoskopu

Moudrost podle horoskopu

Víra a naděje podle horoskopu

Spravedlnost podle horoskopu

Neřesti podle horoskopu


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.