zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k hněvu?

Neřesti podle horoskopu
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu
-jik- , Vydáno: 29.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k hněvu?

reklama

Hněv je silná reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování jakéhokoliv cíle nebo brání v rozvíjení činnosti či jednání. Podle katolické církve patří mezi sedm hlavních hříchů, stejně jako pýcha, lakomství, závist, smilstvo neboli nevěra, nestřídmost (obžerství) a lenost. Zároveň však církev zdůrazňuje, že existuje tzv. spravedlivý hněv, který za hřích nepovažuje. Jisté však je, že nechat se unášet emocí nekontrolovaného hněvu je nerozumné a nebezpečné nejen pro dotyčnou osobu, ale i pro její okolí.

Která znamení spojujeme nejčastěji s hněvem?

Hněv bývá často spojován se znamením Berana, u kterého se projevuje v podobě impulzivnosti a vznětlivosti. Spojujeme jej i s Býkem, kde má podobu zuřivosti tím prudší, čím déle trvá, než propukne. Znamení Štíra zase občas trpí návaly ničivé agresivity. Lev a Střelec (představitelé ohnivých znamení stejně jako Beran) mají také spíše prchlivý temperament, ale dokážou mnohem lépe ovládat svoji emotivitu.

Pozor na planetu Mars v nepříznivých aspektech

Hněv je také charakteristický pro horoskopy s martovskou dominantou (tzn., že planeta Mars v osobním horoskopu hraje významnou roli). Může být i pustošivý v případě velmi neharmonického aspektu (konjunkce, opozice, kvadratura) mezi Marsem a Uranem. V konjunkcích se projevuje jako sklon řešit věci krajními způsoby a v myšlence boje nebo dobývání někdy i všemi prostředky.

V případě opozic a kvadratur jsou cíle boje chápány chybně. Jedinec staví na odiv svou přehnanou autoritu a vyhledává revoluční řešení. Zejména kvadrát mezi Marsem a Uranem v osobních horoskopech je předzvěstí nebo upozorňuje na nebezpečí nehody, která hrozí při nezvládnutém hněvu či vzteku. Neblahé aspekty mezi Marsem a Plutem vedou k destruktivní agresivitě, která se může obrátit proti jedinci samotnému.

Jak se hněvají a hádají jednotlivá znamení, se dozvíte zde:

Štír

Hádky podle znamení: Kdo je miluje a kdo nesnáší?

reklama

Související témata: horoskopy , neřesti podle horoskopu , znamení zvěrokruhu , hněv

reklama

Přečtěte si také

reklama