zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k nevěře?

Neřesti podle horoskopu
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu
-jik- , Vydáno: 21.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k nevěře?

reklama

Nevěra neboli cizoložství, smilstvo patří podle katolické církve mezi sedm hlavních hříchů stejně jako pýcha, lakomství, závist, hněv, nestřídmost (obžerství) a lenost. Je určitě nutné rozlišovat mezi chronickou nevěrou a mezi náhodným nebo výjimečným záletem. U něj je zbytečné hledat jakýkoliv aspekt v osobním horoskopu, zde se spíše jedná o tranzity planet, které mohou otřást citovými prožitky jedince (například tranzit Uranu v aspektu na Venuši nebo Slunce).

Která znamení jsou nejvíce nevěrná?

Velmi obecně jsou nevěře více vystavena znamení Blíženců, Štíra, Střelce, Vodnáře a Ryb. Tato znamení řadíme buďto mezi dvojznačná znamení (např. Blíženci), anebo znamení, která jsou více vystavena pokušení. Blíženci jsou zvědaví, Štíři rádi odhalují tajemství sexu, Vodnář je experimentátor, Střelec miluje dobrodružství a Ryby se zase nechávají svést.

Osoby, které podléhají pokušení podvádět svého partnera, mají většinou ve svém osobním horoskopu dvojznačnou nebo rozporuplnou „citovou strukturu“. Obzvlášť významné jsou v tomto ohledu opozice nebo kvadratury Venuše s Neptunem nebo Jupiterem nebo opozice mezi Měsícem a Venuší. Je-li Venuše v konjunkci s ascendentem nebo mu vládne (znamení Býka a Vah), je také velmi významné, neboť toto postavení znamená zvýšenou citlivost.

Stejně je tomu, když je Venuše a Slunce v ženském horoskopu a Venuše a Měsíc v mužském horoskopu v Blížencích, poněkud méně ve Štíru, Střelci, Vodnáři nebo Rybách, což jsou znamení, která jsou z různých důvodů více vystavena pokušení.

A jak jsou na tom jednotlivá znamení zvěrokruhu s duševními poruchami?

duševní nerovnováha v horoskopu

Jak se projevuje duševní nerovnováha u jednotlivých znamení zvěrokruhu

reklama

Související témata: horoskopy , znamení zvěrokruhu , neřesti podle horoskopu , nevěra

reklama

Přečtěte si také

reklama