Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k nevěře?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k nevěře?

Nevěra neboli cizoložství, smilstvo patří podle katolické církve mezi sedm hlavních hříchů stejně jako pýcha, lakomství, závist, hněv, nestřídmost (obžerství) a lenost. Je určitě nutné rozlišovat mezi chronickou nevěrou a mezi náhodným nebo výjimečným záletem. U něj je zbytečné hledat jakýkoliv aspekt v osobním horoskopu, zde se spíše jedná o tranzity planet, které mohou otřást citovými prožitky jedince (například tranzit Uranu v aspektu na Venuši nebo Slunce).

Která znamení jsou nejvíce nevěrná?

Velmi obecně jsou nevěře více vystavena znamení Blíženců, Štíra, Střelce, Vodnáře a Ryb. Tato znamení řadíme buďto mezi dvojznačná znamení (např. Blíženci), anebo znamení, která jsou více vystavena pokušení. Blíženci jsou zvědaví, Štíři rádi odhalují tajemství sexu, Vodnář je experimentátor, Střelec miluje dobrodružství a Ryby se zase nechávají svést.

Osoby, které podléhají pokušení podvádět svého partnera, mají většinou ve svém osobním horoskopu dvojznačnou nebo rozporuplnou „citovou strukturu“. Obzvlášť významné jsou v tomto ohledu opozice nebo kvadratury Venuše s Neptunem nebo Jupiterem nebo opozice mezi Měsícem a Venuší. Je-li Venuše v konjunkci s ascendentem nebo mu vládne (znamení Býka a Vah), je také velmi významné, neboť toto postavení znamená zvýšenou citlivost.

Stejně je tomu, když je Venuše a Slunce v ženském horoskopu a Venuše a Měsíc v mužském horoskopu v Blížencích, poněkud méně ve Štíru, Střelci, Vodnáři nebo Rybách, což jsou znamení, která jsou z různých důvodů více vystavena pokušení.

A jak jsou na tom jednotlivá znamení zvěrokruhu s duševními poruchami?

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, obžerství, žárlivost či závist?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.