Astročlánky

11. listopadu 2020 15:02

Jiřina Köppelová

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte nestřídmost neboli obžerství?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k obžerství?

Nestřídmost neboli obžerství se vztahuje k přílišnému požívání nápojů i potravin, ale i ke zbytečnému kupení věcí. Je to systematické přejídání, nadměrná konzumace nejen jídla, ale též dalších požitků. Zahrnuje i různé nežádoucí závislosti, ať už je to závislost na drogách všeho druhu, počítačových hrách atp. Za jeho opak je považována střídmost. Podle katolické církve patří mezi sedm hlavních hříchů stejně jako pýcha, hněv, závist, smilstvo neboli nevěra, lakomství a lenost.

Jaké aspekty symbolizují nestřídmost neboli obžerství?

Každá nestřídmost souvisí s přehnaností, kterou symbolizuje v osobním horoskopu neharmonické postavení planety Jupiter, symbolu rozkvětu, expanze, štěstí a boží spravedlnosti. Ve svém poškození se projevuje přemírou. Například nadměrná emotivita je symbolizovaná neharmonickým postavením (kvadratura, opozice) mezi Jupiterem a Měsícem, citové výstřelky mezi Jupiterem a Venuší, nadměrné vědomí svého Já (megalomanie) mezi Jupiterem a Sluncem, lhaní a fabulování mezi Jupiterem a Merkurem, agresivita a chvastounství mezi Jupiterem a Marsem.

Je však třeba, aby osobní horoskop jako celek potvrzoval sklony k přehnanosti, například přítomností extrovertních znamení, jako jsou Beran, Lev, Střelec, nebo žádostivých znamení, mezi které řadíme znamení Býka. Zároveň v horoskopu musí být málo výrazný Saturn (strážce pravidel a pořádku).

Která znamení bývají nestřídmá?

Velmi obecně nestřídmá jsou znamení Býka ve smyslu poživačnosti a nadměrné konzumace jídla a pití, znamení Raka ve smyslu hledání emoční jistoty, které se projevuje hromaděním majetku nebo sběratelstvím požitků, a znamení Vah, které jako labužník a „smyslník“ zvěrokruhu občas sklouzne k neřízenému užívání si života. Váhy mají skrytou touhu se všestranně zalíbit, těžko se jim říká ne, drtí je úzkost, že by někoho mohly zklamat. Pak pod vnějším klidem a vyrovnaností skrývají obsedantní obavu, že budou z nějakého důvodu zavrženy. Tento pocit může vést až k posedlosti. Zvláště pro toto znamení platí stará pravda, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Nestřídmá mohou být i znamení Berana, Lva i Střelce. Stále ale platí, že jejich představitelé musí mít v osobním horoskopu slabé postavení planety Saturn a poškozený Jupiter.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, pýchu, žárlivost či závist?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.