Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k narcisismu neboli sebelásce?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k narcisismu neboli sebelásce?

Narcisismus se vztahuje k mýtu o Narcisovi, zamilovaném do svého vlastního obrazu. Známe jej i pod pojmem přehnaná sebeláska. Narcisista má životní potřebu získávat pozornost druhých. Doufá, že bude potvrzena jeho moc lidi upoutávat tím, že například prohlašuje, že jeho auto je nejkrásnější nebo že jeho děti jsou nejinteligentnější. Osoba, která je tímto syndromem postižená, neponechává citový prostor pro druhé lidi nebo své partnery. Narcisismus může existovat jako tendence nebo se projevuje jako neuróza.

Jaké aspekty a znamení ukazují na narcisismus?

Nejvýznamnější planetární aspekt pro tuto „sebelásku“ je konjunkce Slunce s Venuší, zejména ve znamení Lva a blízko ascendentu. Stejně i konjunkce Slunce s ascendentem, Venuše s ascendentem a Měsíc s ascendentem potvrzují předpoklady pro tuto vlastnost.

Narcisismus se může projevovat i identifikací s jinou osobou, a to v případě těch jedinců, kteří dávají přednosti „zrcadlovým vztahům“. V takovém případě jde spíše o formu citové nezralosti spojenou s aspekty konjunkce nebo opozice mezi Saturnem a Světly (Sluncem nebo Měsícem) nebo s konjunkcí mezi Sluncem a Měsícem. Zejména lidé narození ve vodních znameních (Rak, Štír a Ryby) a ti, kteří mají Neptun v konjunkci s ascendentem, mají velký sklon k tomuto hledání identifikace s druhou osobou.

Také planety v 5. domě ukazují na narcisismus, obzvláště velké konjunkce (vícero planet) ve znamení Lva a právě v 5. domě, což je analogie znamení Lva, ukazuje na nezdravé pojetí sebelásky.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, obžerství, sklony k hněvu či závisti?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.