zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k narcisismu neboli sebelásce?

Neřesti podle horoskopu
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu
-jik- , Vydáno: 20.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k narcisismu neboli sebelásce?

reklama

Narcisismus se vztahuje k mýtu o Narcisovi, zamilovaném do svého vlastního obrazu. Známe jej i pod pojmem přehnaná sebeláska. Narcisista má životní potřebu získávat pozornost druhých. Doufá, že bude potvrzena jeho moc lidi upoutávat tím, že například prohlašuje, že jeho auto je nejkrásnější nebo že jeho děti jsou nejinteligentnější. Osoba, která je tímto syndromem postižená, neponechává citový prostor pro druhé lidi nebo své partnery. Narcisismus může existovat jako tendence nebo se projevuje jako neuróza.

Jaké aspekty a znamení ukazují na narcisismus?

Nejvýznamnější planetární aspekt pro tuto „sebelásku“ je konjunkce Slunce s Venuší, zejména ve znamení Lva a blízko ascendentu. Stejně i konjunkce Slunce s ascendentem, Venuše s ascendentem a Měsíc s ascendentem potvrzují předpoklady pro tuto vlastnost.

Narcisismus se může projevovat i identifikací s jinou osobou, a to v případě těch jedinců, kteří dávají přednosti „zrcadlovým vztahům“. V takovém případě jde spíše o formu citové nezralosti spojenou s aspekty konjunkce nebo opozice mezi Saturnem a Světly (Sluncem nebo Měsícem) nebo s konjunkcí mezi Sluncem a Měsícem. Zejména lidé narození ve vodních znameních (Rak, Štír a Ryby) a ti, kteří mají Neptun v konjunkci s ascendentem, mají velký sklon k tomuto hledání identifikace s druhou osobou.

Také planety v 5. domě ukazují na narcisismus, obzvláště velké konjunkce (vícero planet) ve znamení Lva a právě v 5. domě, což je analogie znamení Lva, ukazuje na nezdravé pojetí sebelásky.

reklama

Související témata: horoskopy , neřesti podle horoskopu , narcisismus , sebeláska , zanmení zvarokruhu

reklama

Přečtěte si také

reklama