zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k alkoholismu?

Neřesti podle horoskopu
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu
jik , Vydáno: 07.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k alkoholismu?

reklama

Nemírné užívání alkoholu, stejně jako požívání drog, svědčí v psychické oblasti o špatném přizpůsobení se skutečnosti. Jedinec hledá v těchto „umělých rájích“ únik před realitou nebo kompenzaci nějaké křivdy, smutku… Nikoho asi nepřekvapí, že tímto postižením nejvíce trpí citlivé znamení Ryb, ale to je samozřejmě na celou problematiku velmi zjednodušující pohled.

Planeta Neptun a alkoholismus

Obecně závislostem budou více vystavena znamení Raka a Ryb díky svému vyčkávacímu postoji. Znamení Blíženců, Vodnáře a Štíra jsou pro svou zvědavost ve většímu pokušení zkusit něco „zakázaného“.

Nejvýraznější příklady alkoholismu lze však nalézt ve vlivu planety Neptun, planety, která je právě symbolem iracionálna a úniku. Sklony k závislostem včetně alkoholismu bývají nejčastěji postiženi lidé, kteří mají v osobním horoskopu silný Neptun v kvadratuře či opozici (někdy i konjunkci) se Sluncem, Měsícem nebo ascendentem. Také špatně aspektované Slunce (kvadratury, opozice) ve znamení Ryb (Rybám vládne Neptun) nebo poškozený ascendent ve znamení Ryb.

Pro podlehnutí alkoholu nebo drogám však obvykle musí být v horoskopu vícero nepříznivých vlivů než jen špatně postavený Neptun. Například osobní horoskopy, které ukazují na málo energických vlastností. Obvykle chybí znamení Berana, Lva a Střelce. Slunce a planeta Mars jsou navíc velmi slabí. Například Mars ve znamení Ryb, Vah nebo Raka nepatří mezi silná postavení. Také slabý Saturn, který nás obvykle vede k nějaké disciplíně a řádu, může přispět k rychlejšímu propadnutí nějaké závislosti.

Záhadný únikový 12. dům

Podle tradiční astrologie se možná závislost na alkoholu hledala ve 12. domě osobního horoskopu. Ten je totiž v analogii s planetou Neptun a znamením Ryb. Symbolizuje naše životní zkoušky, vážné nemoci, místa utrpení, oddanost, obětování i samotu. Do jeho sféry spadá i sklon k závislostem, protože 12. dům je výrazně „únikový“. Jedinec například se slabým Sluncem ve 12. domě hledá únik z reality, kterou obvykle není schopen bez podpůrných prostředků snášet.

Neznamená to však, že by všichni lidé s poškozeným Sluncem ve 12. domě byly potenciální alkoholici nebo narkomané. Mohou to být také silní duchovní vůdci či výrazní politici. Dokážou určitou slabinu horoskopu přetavit ve svou výhodu a sílu. Budiž příkladem za všechny císař Karel IV., který měl ve svém osobním horoskopu Slunce ve 12. domě poškozené opozicí s Neptunem a kvadráty se Saturnem a Marsem. Krásný příklad staré astrologické pravdy: „Hvězdy nabádají, ale neurčují“.

reklama

Související témata: horoskopy , neřesti podle horoskopu , znamení zvěrokruhu , alkoholismus

reklama

Přečtěte si také

reklama