Astročlánky

Aktualizováno 26. května 2022 11:53

Jiřina Köppelová

Ctnosti podle horoskopu aneb Sedm hlavních předností člověka. Láska, víra a naděje

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk sám sebe ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však užitečné vědět, které neřesti nám podle horoskopu hrozí a stejně dobré je vědět, které ctnosti nás zdobí.

Ctnost obvykle chápeme jako vypěstovaný sklon k dobrému jednání. Katolická církev kromě nectností neboli sedmi smrtelných hříchů rozlišovala i sedm ctností, tři božské – víra, naděje a láska – a čtyři lidské – moudrost, spravedlnost, statečnost a umírněnost.

Víra a naděje podle horoskopu

Víra a naděje jsou nejdůležitějšími ctnostmi, kterými jsme obdařeni. Každé znamení zvěrokruhu něčemu věří a k něčemu či někomu upíná své naděje. Neustále touží. Pokud své touhy a naděje ztratí, jeho síla hasne. V co přesně věří jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Láska podle horoskopu

Láska je božská ctnost, kterou milujeme Boha nade vše a svého bližního jako sebe sama. Nejlepšími milovníky zvěrokruhu jsou lidé narození ve znamení Býka a Vah, protože jim vládne planeta Venuše – symbol lásky a krásy. Jako jsou na tom s láskou další znamení a jakým způsobem milují?

Moudrost podle horoskopu. V čem jste nejmoudřejší?

Každé znamení zvěrokruhu je v něčem nejmoudřejší. Přesto existují více či méně moudrá znamení. Která to jsou a proč?

Statečnost podle horoskopu

Statečnost v nás obvykle vyvolává pomyšlení na hrdinské činy, ale tato ctnost není jen o odvaze, chrabrosti a neohroženosti. Je vlastností, která se projevuje i v maličkostech, jež provázejí všední dny lidského života. Jak a v čem obvykle prokazují statečnost jednotlivá znamení zvěrokruhu? A jsou nejstatečnějšími znameními Beran, Lev a Štír?

Spravedlnost podle horoskopu

Podle řeckého filozofa Aristotela je spravedlnost nejdůležitější lidskou ctností, protože je ve vztahu k druhému. Je dobrem, které projevujeme nejen ke svým partnerům a blízkým, ale i k celé společnosti. Jsou nejspravedlivějším znamením Váhy?

Umírněnost neboli mírnost podle horoskopu

Mírnost je obvykle spjata s výrazným a souladným postavením planety Venuše v horoskopu. Mírností jsou obdařena znamení, kterým Venuše vládne – tedy znamení Býka a Vah. Také „silná Luna“ v Býku, Raku, ve Vahách nebo Rybách v osobním horoskopu vede k mírnosti. Umírněnost přináší i ascendent ve Vahách.

Podívejte se i na všech sedm hlavních hříchů:

Pojem sedm hlavních hříchů nebo také sedm smrtelných hříchů zavedl na konci 6. století papež Řehoř I. Jejich výčet zůstává neměnný do dnešních dnů, měnilo se pouze jejich pořadí. Mezi sedm hlavních hříchů podle katolické církve patří pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost.

Jste anděl, nebo ďábel?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.