Muž narozený ve znamení Lva je králem, kolem kterého se točí celý svět

Pokud hledáte oslnivého partnera, který je přirozeným středem společnosti a který vás bude bavit po celý život, hledejte muže narozeného ve znamení Lva. Bude nejen optimistickým, radostným a vášnivě milujícím partnerem, ale i skvělým otcem vašich dětí.

Málokterý muž má k dětem a k jejich světu tak blízko jako muž narozený ve znamení Lva. Pravda, o které se v souvislosti s tímto znamením moc nemluví – ale muž Lev umí s dětmi vycházet zcela přirozeně. Je to jedna z jeho nejlepších dovedností, kterou vám může do společného života nabídnout. Tedy kromě velkomyslnosti, šlechetnosti, srdečnosti, láskyplnosti… Bavíme se o králi – o králi zvěrokruhu, kterému vládne samotné Slunce.

Znamení Lva v astrologii řadíme mezi ohnivá (Beran, Střelec) a zároveň pevná (Býk, Štír a Vodnář). Je symbolem životní síly a je spojováno s teplem, světlem a zlatem. Zlatý je i muž narozený v tomto znamení, pokud nepropadne pýše, aroganci a egomanství. Lev má heroický a královský charakter, palčivou potřebu něco neustále překonávat, soutěžit o prvenství. V případě nezdaru však trpí krutými frustracemi, je zasaženo jeho ego – důvod jeho žití. Tato hypertrofie vlastního já ho vede k absolutní náročnosti jak ke druhým, tak k sobě samému. Jeho život je sled autoritativních iniciativ, tužeb a soutěžení, se zálibou v nadlidském úsilí a s vášní podmaňovat, organizovat a tvořit.

Obecně rozlišujeme dva typy mužů Lvů: herkulovský – bojovný, hrdinný, zdatný, realistický, muž činu, a apollonský, jehož tužby jsou více estetické a oduševnělé.

Jak poznáte typického muže Lva

Samozřejmě podle hřívy, a to i kdyby byl plešatý. Vždy se bude o svůj účes nebo vous pečlivě starat. Ale také podle zvláštní měkké chůze, pomalých protáhlých pohybů, kterými vás ukolébá, aby v příští vteřině překvapil.

Jak ho můžete získat

Rozhodně nesmíte působit nudně a fádně. Měla byste být v něčem výjimečná – a je vcelku jedno v čem. V duchu si proberte své přednosti, zvolte tu nej a pořádně ji „prodejte“. Muž Lev se „chytne“. Spíše počítejte s tím, že svoji výjimečnost budete muset prokazovat po celý váš společný život. Muž Lev nesnáší průměr. Rád žasne a obdivuje, pamatujte si to.

Jak muž Lev miluje

Jako král, jedinečně, neopakovatelně – a pokud ne, rozhodně to od vás chce alespoň slyšet. Málokterý muž je tak ješitný jako on. Ale vy nebudete muset lhát – muž Lev je opravdu vynikající milenec, hravý a kreativní. Věří ve velkou osudovou lásku – a taková je i jeho představa romantiky. Jestliže dokážete celý život být jeho femme fatale, nemusíte se bát ani o jeho stálost a věrnost.

Co je na něm nejlepší

Hravost, zábavnost, kreativita, podnikavost. Je to muž, o kterém ženy často sní. Vede-li ho jeho touha po prestiži k teatrálním postojům, okázalosti či zálibě v superlativech, lze mu ji promíjet, protože tento muž je zásadně velkodušný a velkorysý. Nade vše nenávidí nízkost, pokrytectví a podfuky.

Co je na muži Lvu nejhorší

Jeho zaujatost sama sebou, která může degenerovat až v jakýsi „kult osobnosti“. A samozřejmě pýcha.

Dobrá rada

Muže Lva nikdy nekritizujte, s chválou dojdete dál.

Nejlepší a nejhorší partnerské kombinace pro znamení Lva si můžete přečíst zde:

Charakteristika mužů narozených v dalších znameních:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.