Muž narozený ve znamení Střelce je mužem se srdcem na dlani a dítětem štěstěny

Hledáte-li věčného optimistu, upřímného člověka se srdcem na dlani, muže se smyslem pro dobrodružství a nekonečné poznání, hledáte mezi muži Střelci správně.

Muž Střelec je plný ideálů – pravda, někdy dost nepochopitelných nebo pro život neuchopitelných. Muž zajímavé životní filozofie a pevného světového názoru, který mu nevyvrátí nikdo, ani vy ne. Je to dítě štěstěny, vždy ho z louže vytáhne nějaká šťastná náhoda, okolnost nebo „bohatý strýček“. Nikdo neví, jak to dělá, ale pravděpodobně je to jeho vírou v dobrý osud, která ho nikdy neopouští. Zvolíte-li si ho za partnera, neopustí víra ve štěstí ani vás.

Střelec se v astrologii řadí mezi ohnivá (Beran, Lev) a pohyblivá (Blíženci, Panna, Ryby) znamení. Symbolizuje dva psychologické typy, na první pohled rozporuplné, ale vycházející ze stejné podstaty tohoto znamení – typ buřiče a typ konformisty. V prvním případě ukazuje na potřebu expanze a zničení každé překážky. Střelec jako nadšený vyznavač nezávislosti a husarských kousků, opilý prostorem a závratnými toulkami. S touhou po svobodě, se kterou si nepřipouští, aby mu jakákoliv realita vnucovala nějaké meze či hranice. Velkodušný a odvážný. Tentýž sklon k expanzi je vlastní Střelci konformistického typu. Bytostně rozpínající, nakloněný nejslavnostnějším formám hierarchie a poct, milující pohodlí a uznání. Upjatý na měšťácké hodnoty okázalosti a reprezentace.

Tyto dva typy Střelce jsou často přítomny v jedné osobě – veřejný činitel, vyšší úředník lpící na protokolu a zároveň divoce žárlivý na svou nezávislost; nebo naopak vzpurný anarchista vzdorující každému příkazu, ale fascinovaný zavedenými autoritami.

Jak poznáte typického Střelce

Podle neposedného kroku, který nemá daleko ke skoku. Střelec je jako hříbě, které neustále někde poskakuje, běhá, hraje si. I v jeho tváři je cosi hříběcího, velké oči nebo velká ústa.

Jak ho můžete získat

Nejlépe na nějaké dobrodružné výpravě do džungle, pouště, přes oceán či na severní pól. Nemusíte sice hledat tak vzrušující cíle, ale u rybníka u babičky, u kterého byl Střelec stokrát, to nikdy nebude ono. V jeho očích byste měla být dobrý kumpán, který je schopný podniknout leccos, ale také bystrá žena originálního myšlení, protože dobrodružství a intelekt dokáže Střelce vzrušit skoro stejně jako ženská krása.

Jak muž Střelec miluje

Nebudeme vám lhát, ostatně muž Střelec také nelže – tento muž miluje povrchně a dost přelétavě a navíc se s tím nenamáhá ani moc tajit. Má rád nejen nové podněty a vzruchy, ale především svou svobodu a nezávislost. Obvykle se nechce moc vázat, a pokud ano, tak pro něco „vyššího a zásadnějšího“, než je pouhá láska. V jeho podání je to víra v ideál, princip, velkou věc nebo myšlenku. Samozřejmě i muži Střelci se žení, jsou vzornými otci, kteří své děti vychovávají svým příkladem, jsou dokonce i vynikajícími zábavnými partnery. Vždy ale počítejte s fakty, že nuda je spolehlivě zabíjí a že nikdy nebudou chtít zůstat jen na jednom místě.

Co je na muži Střelci nejlepší

Jeho víra ve šťastné zítřky, jeho touha zjistit, co se nachází za obzorem. Jeho upřímnost a víra v pravdu. Jedině on dokáže svůj milostný život založit na víře, že silná láska pramení z pravdy a upřímnosti.

Co je na něm nejhorší

Úzkoprsost, posedlost, fanatismus. Slepá víra.

Dobrá rada

Nikdy mu nebraňte ve volném pohybu, pokud možno mějte i vy stále sbalený kufr a na cesty vyrazte s ním. A ještě na jednu věc pamatujte – pokud se dáte dohromady s mužem Střelcem, měla byste se dobře obrnit nebo mít přímo hroší kůži, protože uslyšíte jen nepřikrášlenou pravdu.

Nejlepší a nejhorší partnerské kombinace pro znamení Střelce si můžete přečíst zde:

Charakteristiky mužů narozených v dalších znameních:

Sdílejte článek
Štítky láska závislost horoskopy Severní pól znamení Střelce muži podle horoskopu muž Střelec Střelec

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.