zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Co je to ascendent?

Horoskop na týden od 18. února 2019
Autor: iStock Horoskop na týden od 18. února 2019
Jiřina Köppelová , Vydáno: 25.02.2020
Ascendent je bod v horoskopu, který označuje hodinu narození. Neboli je to znamení zvěrokruhu, které ve chvíli vašeho zrození vycházelo nad obzor. Toto vycházející znamení je jedním z nejdůležitějších bodů individuálního horoskopu.

reklama

Ascendent spoluurčuje váš vzhled, postoj k životu, charakter i způsob projevování vašeho ega. Od slunečního znamení (tj. znamení, ve kterém leželo při vašem zrození Slunce) se může podstatně lišit a charakteristiku vašeho slunečního znamení zásadně měnit nebo výrazně zabarvit vlastnostmi jiného znamení zvěrokruhu.

Není Panna jako Panna, záleží na ascendentu

Například, jste-li narození ve znamení Panny, neboli vaše Slunce v okamžiku vašeho narození stálo ve znamení Panny, jste sice Panna, ale vaše základní charakteristika bude zabarvená hodinou narození, které může vládnout jiné znamení zvěrokruhu.

Pokud jste se například narodili v sedm hodin ráno, spadne váš ascendent do znamení Vah a vy budete Panna s ascendentem ve Vahách. Pokud jste se narodili v pravé poledne, váš ascendent je ve znamení Střelce a vy budete Panna s ascendentem ve Střelci.

Tyto dvě Panny se ve své charakteristice liší. Obě budou praktické, pečlivé, rozumné a pracovité (základní vlastnosti Panny), ale ta první s ascendentem ve Vahách bude o něco přemýšlivější a méně konfliktní, ta druhá s ascendentem ve Střelci živější, akčnější a méně rozvážná – nebo alespoň takto rozdílně vás bude vaše okolí vnímat. Proč? Protože ascendent je něco jako naše maska, kterou si nasazujeme na obličej a skrz kterou chceme, aby nás naše okolí vnímalo a přijímalo.

Ascendent vyjadřuje, jak se svému okolí jevíme

Ascendent tedy vyjadřuje, jak se svému okolí jevíme, nikoliv jakými ve skutečnosti jsme. To je velmi důležité. Máte-li například na ascendentu vycházející znamení Lva, budete na okolí působit zářivě, jasně, budete oslňovat charismatem a lidé ve vás budou nacházet vlastnosti autority a vůdce, a to i přesto, že jste se mohli narodit v nenápadném a skromném znamení Panny nebo Ryb. Ascendent charakterizuje, jakým způsobem si uvědomujeme a vnímáme sami sebe, a jak se v důsledku tohoto uvědomění vlastního já projevujeme ke svému okolí.

Existuje 12 ascendentů stejně jako 12 znamení zvěrokruhu. Podrobnou charakteristiku si můžete přečíst zde: ascendent v Beranuascendent v Býkuascendent v Blížencíchascendent  v Rakuascendent ve Lvu, ascendent v Panněascendent ve Vaháchascendent ve Štíruascendent ve Střelci, ascendent v Kozorohuascendent ve Vodnářiascendent v Rybách.

Rychlá charakteristika jednotlivých ascendentů:

Svému okolí se jevíme jako rozhodní lidé, kteří se do všeho vrhají s intenzivní energií a prvotní silou. Soutěživost a schopnost jakýkoliv nápad proměňovat v čin. Sportovní vzhled nebo sklon k fyzickým činnostem.

Svému okolí se jevíme jako lidé, kteří rádi investují svoji energii do peněžních záležitostí a schopností ocenit materiální hodnoty života. Tento ascendent má rád příjemné věci života a má schopnost vytvářet krásu kolem sebe. Většinou pohlední lidé.

Svému okolí se jevíme jako originální a důvtipní lidé, tvůrčí myslitelé. Intelektuální dominance. Schopnost dávat svým myšlenkám tvar a vědecky je formulovat. Intelektuální forma vyjadřování. Roztěkanost a nervozita.

Svému okolí se jevíme jako emocionálně nestálí lidé. Velká část energie je vynakládána na citový život. Romantičnost a dramatičnost projevu. Silné ztotožnění s rodinou a se všemi rodinnými záležitostmi. Zjev proměnlivý jako fáze Luny.

Svému okolí se jevíme jako důstojní, energičtí a rozhodní lidé, někdy možná až domýšliví. Samostatné jednání, výrazné charisma, zářivý zjev. Herecké nadání a smysl pro dramatické události v životě.

Svému okolí se jevíme jako důvtipní lidé se smyslem pro praktické věci. Při rozvíjení a realizaci nápadů systematičnost a plánovitost. Každá drobnost a detail je důležitý. Smysl pro dokonalost sebe i ostatních.

Svému okolí se jevíme jako partnersky založení lidé. V ostatních hledáme své zrcadlo. V jednání se projevuje nezvyklá krása a osobitý půvab, který jde ruku v ruce se sebekázní, přísností a silně vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Schopnost vcítit se do druhého a pochopit jeho stanovisko.

Svému okolí se jevíme jako lidé velmi energičtí a se silnou vůlí. Jsme ochotní nasadit třeba i život, abychom dosáhli svého cíle. Intenzivní cítění a skálopevná rozhodnutí. Skryté zdroje síly. Nevšední zjev a uhrančivý pohled.

Svému okolí se jevíme jako optimističtí a ctižádostiví lidé. Ctižádostivost je zaměřená na daleké cíle. Přátelskost, samozřejmost v projevu. Síla pramení ze schopnosti ovlivňovat ostatní lidi a získávat je pro určitý názorový systém. Inspirativní lidé.

Svému okolí se jevíme jako lidé silné kázně, systematického úsilí, tvrdé práce a trpělivosti. Všechno, co podnikáme, má svůj účel a slouží k tomu, abychom dosáhli určitého praktického cíle. Vážnost, střízlivost, melancholičnost a zdrženlivost.

Svému okolí se jevíme jako originální, nezávislí lidé, kteří touží přispět k obecnému prospěchu něčím vlastním a jedinečným. Záliba v humoru a žertících. Přátelskost a skromnost. Touha být milován, nikoliv jen obdivován. Síla je čerpána ze skupinových činností v úzkém kruhu přátel.

Svému okolí se jevíme jako soucitní, přizpůsobiví a vizionářští lidé. Schopnost dosahovat cílů díky vnímání jemné podvědomé energie. Vynikající intuice, která postihne i jemné odstíny lidské povahy. Umělecké a hudební nadání. Éterický zjev.

Ascendent má partnera v descendentu

Naproti ascendentu leží v horoskopu descendent, ten charakterizuje svět těch druhých. Ascendent – descendent vytváří základní osu horoskopu – osu JÁ a TY. Na straně ascendentu leží svět JÁ našeho ega a na straně descendentu svět TY, svět našich partnerů a vztahů. Vlastností, které pro život hledáme a do života přitahujeme a které nakonec můžeme nalézt sami v sobě a naplnit náš osud stát se celistvými osobnostmi.

Neznáte-li svůj ascendent, využijte náš výpočet na stránkách a zjistěte si znamení, které v okamžiku vašeho zrození právě vycházelo nad obzor, a které tak spoluurčuje váš základní charakter.

reklama

Související témata: astrologie , horoskopy , ascendent , dvanáct typů ascendentu , descendent

reklama

Přečtěte si také

reklama