Astročlánky

Aktualizováno 15. dubna 2022 13:59

Jiřina Köppelová

Znáte svůj ascendent? Jak ho zjistit a proč je dobré ho znát

Nejdůležitějším faktorem horoskopu hned po slunečním znamení je ascendent. Představuje, jakým způsobem člověk pojímá nejen sám sebe, ale i jak zpracovává své prožitky a podněty z okolí. Ukazuje na vnější zjev a osobní zvláštnosti člověka. Je i spolu ukazatelem životní vitality, síly, energie a zdraví jedince.

Jak zjistíte svůj ascendent? Kromě data narození potřebujete znát svoji hodinu a místo narození, a pak k výpočtu stačí vyplnit jen naši jednoduchou tabulku, kterou najdete ZDE.

Proč je každý člověk narozený ve stejném znamení jiný?

Určitě jste se setkali s tím, že vám lidé narození v jednom znamení připadají rozdílní. Za zcela základní odlišnosti „může“ jejich ascendent. Je jakýmsi prvním a velmi zásadním rozlišovacím prvkem horoskopu. K základním dvanácti slunečním archetypům (slunečním znamením) tak přibudou kombinace dalších dvanácti znamení na ascendentu. Existuje tedy dvanáct základních typů Beranů, Býků, Blíženců, Raků, Lvů, Panen, Vah, Štírů, Střelců, Kozorohů, Vodnářů a Ryb. A díky odlišnému ascendentu se jejich charakterové vlastnosti, přístup k sobě i svému okolí bude zásadně lišit. Jak moc?

Dvanáct ascendentů, dvanáct zásadních rozdílností

Ascendent v Beranu dělá z lidí frajery, v Býku okouzlující bytosti, v Blížencích naděluje šarm a bystrou mysl. Jak se „chovají“ další typy ascendentu. Podívejte se na podrobný přehled všech dvanácti.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.