Křižovatky života: Kvůli alkoholu přijde celá rodina o střechu nad hlavou

Vaše oblíbené Křižovatky života jsou zpět! Sledovat je můžete každý čtvrtek od 20.15 na Primě.

Osmnáctiletá Evženie Bartáková žije se svými rodiči Liběnou a Oldřichem ve dvoupokojovém bytě v Praze. Matka je v invalidním důchodu kvůli vážným problémům se zády, otec práci nemá. Ale neshání ji a ještě ke všemu má problémy s alkoholem – chod celé domácnosti je tak na Evženii.

Ta je pouze vyučená a ráda by si dodělala maturitu, její otec pro ni představuje odstrašující případ, nechce dopadnout jako on. Nicméně zažije obrovský šok – náhodou objeví dopisy, ze kterých se dozví, že už za dva dny do bytu nastoupí exekuční komando a rodina se musí vystěhovat...

Zoufá si celá rodina

Evženie a její matka jsou zoufalé a pokoušejí se najít místo na spaní u rodiny a přátel, ale Oldřicha všichni nesnášejí, a proto rodinu nechtějí přijmout. Nakonec skončí v ubytovně pro sociálně slabé. I tam pokračují Oldřichovy konflikty s ostatními. Na Evženii už je toho příliš a uteče ke své kamarádce Ivě.

Snaží se najít práci a vlastní bydlení, ale nedaří se jí to. Oldřich sice sežene pro rodinu nový byt, ale záhy má s Evženií opět spor a svoji dceru v podstatě vyštve. Nakonec i její matka pochopí, že za situaci, ve které se rodina ocitla, může Oldřich...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.