Křižovatky života: Kvůli alkoholu přijde celá rodina o střechu nad hlavou

Vaše oblíbené Křižovatky života jsou zpět! Sledovat je můžete každý čtvrtek od 20.15 na Primě.

Osmnáctiletá Evženie Bartáková žije se svými rodiči Liběnou a Oldřichem ve dvoupokojovém bytě v Praze. Matka je v invalidním důchodu kvůli vážným problémům se zády, otec práci nemá. Ale neshání ji a ještě ke všemu má problémy s alkoholem – chod celé domácnosti je tak na Evženii.

Ta je pouze vyučená a ráda by si dodělala maturitu, její otec pro ni představuje odstrašující případ, nechce dopadnout jako on. Nicméně zažije obrovský šok – náhodou objeví dopisy, ze kterých se dozví, že už za dva dny do bytu nastoupí exekuční komando a rodina se musí vystěhovat...

Zoufá si celá rodina

Evženie a její matka jsou zoufalé a pokoušejí se najít místo na spaní u rodiny a přátel, ale Oldřicha všichni nesnášejí, a proto rodinu nechtějí přijmout. Nakonec skončí v ubytovně pro sociálně slabé. I tam pokračují Oldřichovy konflikty s ostatními. Na Evženii už je toho příliš a uteče ke své kamarádce Ivě.

Snaží se najít práci a vlastní bydlení, ale nedaří se jí to. Oldřich sice sežene pro rodinu nový byt, ale záhy má s Evženií opět spor a svoji dceru v podstatě vyštve. Nakonec i její matka pochopí, že za situaci, ve které se rodina ocitla, může Oldřich...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.