Křižovatky života: Je sice biologickou matkou dítěte, ale bude o něj muset bojovat

Vaše oblíbené Křižovatky života jsou zpět! Sledovat je můžete každý čtvrtek od 20.15 na Primě.

Lucie Drápalová je 22letá mladá žena, bydlí v Praze, kde pracuje v hračkářství, a o víkendech si přivydělává v restauraci. Právě tam se setká s majiteli podniku, Sašou a Tomášem Bočkovými (oběma je 33 let), kteří nemohou mít přirozenou cestou děti. A protože se jim Lucie líbí, dohodnou se s ní, že za honorář 450 000 Kč bude biologickou matkou jejich dítěte, že jim ho takzvaně odnosí. Lucie je z chudé rodiny a peníze potřebuje, mohla by si pořídit vlastní auto a splatit dluhy. A tak přestože není v České republice náhradní mateřství legalizováno, Bočkovi se s Lucií domluví, a té je implantováno jimi oplodněné vajíčko.

Tohle dosud nepoznala

Jenže Lucie nepočítala se silnou citovou vazbou k dosud nenarozenému dítěti, kterou si záhy začala uvědomovat. Na začátku ještě měla pochybnosti, pak ale nabyla jistoty: dítě si chce nechat sama. Tomáš a Saša jsou z toho v šoku a mají pocit, že je Lucie zradila.

Jenže Lucie nepočítala s tím, jak silný cit vznikne z její strany k nenarozenému dítěti. A tak se definitivně rozhodne si ho nechat, přestože její finanční situace není dobrá. Bočkovi jí ale dělají ze života peklo a snaží se jakýmkoli způsobem Lucii donutit změnit své rozhodnutí. Lucie vyhledá právníka, který jí radí, že pokud chce mít od Bočkových klid, měla by jim vrátit zálohu, kterou od nich dostala.

Jenže Lucie už peníze nemá… Nicméně ví, že dítě jí vzít nemůžou, před zákonem je matkou jedině ona. Úsilí Bočkových získat své dítě nepolevuje ani po narození Emy – Tomáš podává k civilnímu soudu žalobu pro určení otcovství. Pokud se zjistí, že je otcem, a rozsudek nabude právní moci, může se obrátit na soud s návrhem o svěření dítěte do výlučné péče…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.