Konspirační teorie: Na Havaji se možná odehrála schůzka atentátníků na Kennedyho

I v oblíbeném krimiseriálu Hawaii 5-0 se nevyhneme řešení konspiračních teorií. Opravdu se mohlo stát, že se na souostroví kdysi setkali významní muži, aby se domluvili na úspěšném atentátu, jehož byl obětí tehdejší prezident Kennedy? I to budou řešit detektivové seriálu Hawaii 5-0 na Prima LOVE.

Co uvidíte na Prima LOVE v pátek?

Za Jerrym přijíždí kamarádka Suzan, která se zajímá o konspirační teorie a chce prozkoumat, zda na Havaji neproběhla tajná schůzka amerických vládních činitelů ohledně atentátu na Kennedyho.

Co zjistí speciální jednotka z Hawaii 5-0? Na to se můžete těšit v pátek ve 20.15.

Atentát na Kennedyho

Jak uvádí Prima ZOOM na svém webu, kolem smrti jednoho z nejpopulárnějších amerických prezidentů se točí několik nepotvrzených zpráv a konspiračních teorií. Jednu z nich se dozvíte i v seriálu Hawaii 5-0.

PROČ MUSEL KENNEDY ZEMŘÍT? O JEHO SMRT SE POSTARALI TAJNÍ AGENTI

Jak z akčního snímku jsou okolnosti vraždy Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od smrti tohoto populárního amerického prezidenta brzy uběhne 55 let – atentát na něj byl spáchán 22. listopadu 1963. Kennedyho smrtelně zranily výstřely z pušky Carcano M91/38, když v rámci kampaně pro nadcházející volby projížděl Dallasem v otevřeném voze. V autě seděli také jeho žena Jacqueline a senátor John Connally s manželkou Nellie.

Senátor byl sice také vážně zraněn, ale na rozdíl od Kennedyho přežil. Z atentátu byl obviněn bývalý člen amerického námořnictva Lee Harvey Oswald. Dva dny po zatčení ho však při převozu do jiné věznice zastřelil Jack Leon Ruby, původním jménem Jacob Rubinstein.

ATENTÁT NA PREZIDENTA NEPROŽIL JEN KENNEDY, ALE I LINCOLN

V roce 1964 Warrenova vyšetřovací komise došla k závěru, že Kennedyho zabil Oswald jako účastník spiknutí proti Kennedymu. Mnozí však výsledkům šetření nevěří. Ruby za vraždu Oswalda dostal trest smrti, proti rozsudku se však úspěšně odvolal. Než však začalo nové soudní řízení, vážně onemocněl a roku 1967 zemřel.

Sledujte seriál Hawaii 5-0 na Prima LOVE ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.