Připravujeme premiérové Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

Příští Prostřeno! se posune do srdce republiky, do Prahy a Středočeského kraje.

V boji o titul o nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc budou ženy ve velké převaze - čtyři ku jedinému muži. A že se u stolu sejde temperamentní sestava! Nebude se tolika rozličných žen mladý makléř Daniel bát? To teprve uvidíme. A také to, jak si soutěžící poradí s batáty, nevšedním úkolem týdne. To nebude pro každého zrovna snadná surovina, ne všude batáty mají a mnoha lidem sladké brambory také nemusejí chutnat. Sledujte i příští Prostřeno! od pondělí do pátku a opět nezapomeňte podpořit svého favorita! Vždyť deset tisíc korun můžete vyhrát také vy!

Jako první se v pondělí k plotně postaví sympatická maminka na mateřské dovolené Gabriela (34). Maminka dvojčátek samozřejmě nejvíce času věnuje své rodině a péči o ni. Jedním z jejích koníčků je ale také vaření. Gábina má za sebou pestrý život plný cestování a spousty zážitků včetně její životní love story. A pro své hosty připraví menu plné netradičních pochoutek. Jak si na jejím mezinárodním menu soupeři pochutnají? Pondělní menu: 1) Tyrolské špenátové knedlíky zalité máslem a posypané parmazánem 2) Pappa al pomodoro 3) Kuře na víně s bramborovou kaší 4) Francouzský čokoládový krém s ovocným pyré.

V úterý do své pestré domácnosti hosty pozve další maminka, i když teprve nastávající. Kateřina (29) je v Prostřeno! již podruhé, poprvé nevyhrála. Podaří se jí složit reparát? A přizná se Katka se svou opakovačkou? Kolegy přivítá u sebe v domečku, který společně s partnerem rekonstruují. A návštěvě představí i své hospodářství: ovečky, jehňátka, králíky. Hosté si je mohou pohladit a pak také ochutnat. Jeden králík skončí na talíři a jehňátka v klobásách. A to se nebude líbit Aničce, během zábavy dokonce odejde. Co na to řeknou ostatní? Budou stejně útlocitní? Úterní menu: 1) Slané mini koláčky 2) Vývar s knedlíčky 3) Králík na víně se šťouchanými bramborami 4) Brownies.

Ve středu dámy pohostí jediný muž týdne. Daniel (27) má italské předky a maso koupí v italském řeznictví. A dá si na něm hodně záležet. Steaky jsou pro něj vrcholem večera. Jenomže k nim vede ještě dlouhá cesta se spoustou překážek, dámy neohromí ani cena nákupu. A nebude se jim zamlouvat, že je Dan nepozve k sobě domů, ale ke kamarádovi. Začínat se bude zábavou, protože hostitel holky nejprve pozve do ponorky na únikovou hru. Cestování po Praze však sebere spoustu času, který pak bude Danovi v kuchyni chybět. Aničce prý jeho jídlo připomíná žabí sliz, a tak není divu, že Danovi začnou téct nervy... Středeční menu: 1) Tatarák z lososa 2) Hráškový krém 3) Hovězí steak s kuskusem a zeleninou 4) Zmrzlina z lesních plodů.

Čtvrtou večeři přichystá důchodkyně Anna (59). Anička pochází ze Slovenska a žije sama se svým pejskem, ale po Praze má spoustu vnoučátek. Hosté budou na její život zvědaví. Stejně tak jsou zvědaví i na její menu. Kdo čeká slovenskou kuchyni, bude zklamaný. Anička se ale u plotny otáčet umí a připraví své oblíbené recepty. Dokonce si poradí i s úkolem týdne, což jsou batáty. Všichni jsou zvědaví, jak se bude chovat Daniel, který si s Annou zrovna nesedí. Ale překvapivě atmosféra bude náramná a nebudou chybět ani chvilky dojetí a slzičky štěstí. Čtvrteční menu: 1) Šneci 2) Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi 3) Dva druhy řízků, bramborový salát 4) Jablečný štrúdl.

Jako poslední se k plotně postaví druhá Katka (27). Ta pozve na poslední večeři hosty do hnízdečka své lásky. Katka je zamilovaná a spokojenost je tu cítit z každého rohu. To, co Katce dělá vrásky, je počáteční stres. Ten z ní ale během vaření brzy spadne. A u plotny se úplně rozzáří, i když ne všechno půjde jako po másle. Tak třeba bageta se připálí a kostky nebudou staročeské. Katka si ale přesto užívá dobrou partu, usmívá se a finále si zkazit nenechá. Tedy alespoň do chvíle, než ji rozpláče, když se dozví, jak ostatní bodovali… Páteční menu: 1) Zapečené vejce s rajčaty, žampiony a šunkou prosciutto, domácí bageta 2) Fazolová polévka z uzených žeber se smetanou 3) Staročeské vepřové kostky s pečenými paprikami a anglickou slaninou, šťouchaný brambor s jarní cibulkou 4) Kokosový dort.

Co druhou Katku zklame? A jak celý příští převážně pražský týden dopadne a kdo ho nakonec vyhraje? První Katka, co se o vítězství pokouší už podruhé? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.