Seriály a filmy

6. června 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje!

Poslední premiérové Prostřeno! se vrací do Prahy a středních Čech, kde se sejde neobvyklá sestava. To, po čem občas dámy občas hlasitě zatouží, se splní Lucii, jediné ženě tohoto týdne. Ta bude jako růže mezi trním jedinou reprezentantkou slabšího pohlaví mezi čtyřmi chlapy.

Jak se bude cítit mladá maminka uprostřed mužské společnosti? Budou pánové galantní a zábavní? Nebude to vždy pohodička… Ne všem jde primárně o výhru, někteří budou soutěžit hlavně pro radost ze hry i příležitost blýsknout se před televizní kamerou. Na obrazovce se objeví silné osobnosti, gastronomicky to bude trochu „letem světem“, chlapský a náročný bude úkol týdne - guláš. Opravdu se bude na co dívat! Sledujte Prostřeno! a těšte se i na prázdninové reprízy svého oblíbeného pořadu, které vám možná ušly a kde najdete výběr toho nejlepšího z minulých sezon.

Už od pondělka to bude u stolu trochu vřít. Jako první se k plotně postaví svérázný Petr (44) z Libně, který sám sebe nazývá poutníkem a hned se hostům pochlubí. Hodně cestuje a píše o tom knihy. Ženatý Petr a čtyřnásobný otec má rád divadlo, hru na kytaru, vaří spíš pro radost. Co to bude tentokrát? 1) Alsaský cibulový koláč 2) Silný hovězí vývar se zeleninou a játrovými knedlíčky 3) Medailonky z vepřové panenky s cibulovou omáčkou a mačkanými bramborami 4) Ananasové špízy v čokoládě se sorbetem. Šmejdit se může v domě i na výstavě obrazů v Petrově klubu a jídla je na stole stále dost. Už první den se u stolu šušká, kdože je tím taktikem týdne.

V úterý své soupeře pohostí Michal (22) z Hostivaře, který neprožívá zrovna růžové dny. Nedávno přišel o práci, a tak se netají tím, že výhru by opravdu potřeboval. Michal ale možná i hraje trochu na city a drží se hesla, risk je zisk. Riskne připravit řecké menu, z něhož však většinu chodů nejenže neochutnal, ale také zatím nepřipravoval! A to nemusí dobře skončit… Vyučený truhlář a donedávna také prodavač Michal sice vaří už od čtrnácti let, ale většinou spíš pizzu a těstoviny. Jak tedy dopadne 1) Řecký salát 2) Avgolemono 3) Pasticio 4) Bugatsa? Hosté jsou hladoví a výměna názorů na sebe nenechá dlouho čekat.

Uprostřed týdne se v Mladé Boleslavi na své soupeře těší projektový vedoucí s neobvyklým jménem bojovníka. Attila (34) je ženatý otec malé Zoé a má slovensko-maďarské kořeny, proto nepřekvapí středeční menu: 1) Carpaccio z červené řepy a kozího sýra 2) Maďarské halászlé – rybí polévka 3) Maďarský perkelt s haluškami 4) Dietní lívance s arašídovým krémem a džemem. A všechna středeční jídla neobsahují žádný cukr, který Attila považuje za velké nebezpečí, za novodobý „bílý jed“. Jenže u stolu se ani tak nebudou řešit soudobé stravovací teorie, ale včerejší konflikt. Michal přijde pěkně naštvaný a napětí u stolu stoupá...

Mladá a milá dvojnásobná maminka Lucie (25) zažívá, jak vypadá splněný ženský sen - převážně mužský kolektiv. Bude tak velkorysý, jak se domnívala? Přestože pány upozornila, aby si hádky nechali na doma, Michal s Petrem se nesnesou. No a co bude na jídelníčku ve čtvrtek? 1) Svěží salátek s mozzarellou, cherry rajčátky a bylinkovým pestem 2) Brokolicová polévka s krutonky 3) Marinovaná vepřová panenka, sýrové brambory, listový špenát a omáčka s chilli 4) Famózní krémovo-kokosový řez. Ne všechno z tohoto moderního menu se ale stoprocentně povede a pánové si budou muset poradit s čistě ženskou zábavou.

Všichni jsou zvědaví, jak dopadne poslední večeře v Poděbradech u podnikatele Jiřího (36). Ten si dává na své večeři opravdu záležet a nenechá se rozhodit ani pnutím u stolu. Výřečný hostitel totiž nemá konflikty rád, řídí se mottem, že vše se dá zvládnout s úsměvem a dobrou náladou. Páteční hra na pravdu ale bude o to výživnější. A výživné bude i lákavé menu, hodné finále: 1) Tatarák z telecí svíčkové na opečené topince s červenou cibulkou a rukolovým salátem 2) Hráškový krém s opečenou bylinkovou žemlí 3) Marinovaná hovězí roštěnka v hořčicovo-cibulové salse, šťouchané brambory s pažitkou a máslem 4) Křehká palačinka s krémem mascarpone a jahodovým pyré. Vejde se do Jiřímu do všeho toho vaření ještě guláš?

Jak skončí tenhle pražsko-středočeský, převážně pánskýtýden hádek? Kdo nakonec vyhraje krásných 50 000 korun? Nebo se bude výhra dělit? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.