Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Podzim s loveckým psem. Zhubnete, ale až příliš

Nevěřte tomu, že kdo má pejska, žije už navždy v harmonii, v sepětí s přírodou, bez depresí a ve skvělé náladě. Anebo to platí o lidech, kteří mají maličkého pokojového psíka a kteří ho mají dobrovolně.
Vydáno: 10.11.2015
Také máte doma gaučáka?
Také máte doma gaučáka? Autor: ilustrační foto/thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takový psík jistě přispívá k duševní vyrovnanosti majitele, zdobí obývací pokoj, protože vypadá jako plyšový, a procházky probíhají ve znamení příjemné relaxace. Kdo se ovšem stal majitelem velkého loveckého psa, a ještě k tomu nedobrovolně, dobře ví, že je to o nervy. Rovněž utěšovat se tím, že na procházkách zhubnete, je opatrně řečeno falešné. Jedná se o polopravdu. Zhubnete, o tom nemůže být sporu, a kdo dlouho a marně touží po postavě modelky, konečně se dočká. Není to však důvod k radosti. Budete vypadat jako modelka zoufalá a vychrtlá až anorektická. A po tom netouží živá duše!

Podzim s loveckým psem... - Obrázek 2
Podzim s loveckým psem... - Obrázek 2
ilustrační foto/thinkstockphotos.com

Nemáte společné zájmy

V žádném případě však nechceme odradit ušlechtilé osoby, které se právě odhodlaly pořídit si pejska z útulku. To je výborné rozhodnutí. Ale jde o to správně odhadnout, jaký pejsek se k vám a do vašeho obydlí hodí. Například pro křehkou starší dámu s obývacím pokojem zařízeném ve stylu Ludvíka XIV. bude velký lovecký pes pravděpodobně nad její možnosti a síly, na rozdíl od ambiciózního vrcholového sportovce, který by měl zvolit právě jeho. Takový pes totiž běží dvacet kilometrů a po chvíli už neví, že někde byl, a rád by šel na adrenalinovou procházku znovu. Kdo není hajný anebo absolutní sportovní maniak, tomuto psímu tempu nestačí a nerozumí. Zatímco vy se těšíte na posezení v kavárně (ohař ne), váš maďarský ohař myslí na to, jak krásné bude, až bude po poli honit zajíce (vám by něco takového na mysl nepřišlo). Společné zájmy zkrátka chybí.

Podzim s loveckým psem... - Obrázek 3 Foto:

Spadané listí si prohlédnete zdola

Ale co dělat, když už loveckého psa máte a pochopitelně jste do něj po uši zamilovaná, protože je nepopsatelně krásný, přátelský, roztomilý, nezkazí žádnou legraci a dívá se na vás oddanýma hnědýma očima? A pokud se vám na procházku nechce, protože víte, jaké je to peklo, sedne si ke dveřím a je smutný jako pondělní ráno? Na samotné vycházce není možné kochat se podzimem, ačkoli to lidé zpravidla dělávají. Bez dechu a s nadšením pozorují zlátnoucí listí, které se v plavných obloučcích tiše snáší z korun stromů dolů k zemi. Když zafouká vítr, jako by zlatě sněžilo. Rozhlédnete-li se po stráních, jsou oranžové, žluté a zlaté. Vedete-li ovšem na řemínku divokého maďarského ohaře, nebudete mít na nějaké to rozhlížení čas. Zato javorové, osikové, dubové, bukové a další listí spatříte z větší blízkosti, než vám bude milé. V návalu bujnosti sebou pes při sebemenší příležitosti trhne, stačí, když spatří za sousedovým plotem jakýkoli pohyb, a což teprve kočičí, a už se válíte na chodníku ve spadaném listí.

Podzim s loveckým psem... Foto:

Je to jen gauč

Po sérii podobných podzimních procházek zaznamenáte, že na vás plandají džíny, ale daleko víc, než jste si kdy přála. Vypadají, jako byste je zdědila po zavalitém starším bratrovi. Rodina a kamarádky se děsí, domnívají se, že jste propadla anorexii a že řeči o procházkách s loveckým psem jsou jen prostoduché výmluvy. Vaše dříve tak pěkné nohy jsou plné modřin, oděvy děravé a uválené. Když se vracíte z procházky, vypadáte jako již dlouho hladovějící tulačka, ještě k tomu celá roztřesená – z dramatických příhod, které vás cestou potkaly. Burcující bylo setkání s jinou majitelkou ohaře, která plakala, že jí lovecký pes ve chvílích poledního klidu sežral gauč, z něhož teď zbyla jen péra. A protože vaše pohovka je zatím jen dramaticky rozdrásaná, nikoli sežraná, bojíte se nejhoršího. Ale co. Je to jen gauč. Zato ohař je vaše láska… i když trochu prokletá.

-em-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama