Prima maminka

25. září 2016 04:30

Martina Čerňanská

Těhulky šetřete nás aneb Tohle na sociální sítě nedávejte

Těhulky šetřete nás aneb Tohle na sociální sítě nedávejte

Jakmile žena otěhotní, vše se změní. Má jiné prioroty, hnízdí a připravuje se na novou životní etapu. A také začnou ve velkém pracovat hormony. A to znamená, že i jindy naprosto rozumná a racionální žena, začne dělat věci, které by jinak nedělala. Třeba zuřivě postovat vše o těhotenství na sociální sítě. Ale milé těhotné dámy, existují pravidla, kterých byste se měly za všech okolností, a ke spokojenosti všech vašich přátel, držet. Tady jsou:

Pozitivní těhotenský test

Je naprosto v pořádku ukázat ultrazvuk vašeho pokladu a pochlubit se, že se již brzy stanete maminkou, ale není vhodné dávat facebook je váš pozitivní těhotenský test.Říkáte si proč? No, všichni víme, jak testování probíhá, že? A vážně chcete ukazovat papírek, který jste osobně počůrala?

Příliš mnoho informací

Pokud máte ve svém okolí, myšleno mezi přáteli na sociálních sítí, také těhotné kamarádky, je jasné, že i je zajímají všechny možné radosti i problémy okolo těhotenství. Ale uvědomte si, že vaše zprávy uvidí i jiní přátelé – např. váš kolega, šéf, manžel vaší sestry. A nemyslíme si, že zrovna s nimi byste se chtěla dělit o to, jak vás ved rihém trimestru trápí bolest bradavek či poševní výtok.

Málo taktu

Těhotenství je krásná věc a je jasné, že vaše štěstí chcete vykřičet do světa a radovat se. Ale uvědomte si, že jsou také mezi vašimi přáteli na facebooku lidé, kteří by miminko rádi, ale třeba ze zdravotních důvodů se jim početí nedaří. A i když se jistě těší s vámi, může být pro ně těžké číst každý den o tom, jak vaše těhotenství probíhá.

Těhotenské fotografie

Vůbec nebudeme mluvit o takových těch umělých fotografií z ateliéru, to je kapitola sama o sobě. Mluvíme o selfíčkách, kdy vám není vidět obličej, ale přes celou fotku je vaše těhotenské břicho. Věřte nám, všichni vědí, že když je žena těhotná, naroste ji břicho. Takže, na facebook stačí jedna fotka a těch zbylých 300 si schovejte na památku.

Váš porodní plán

Je fajn, že máte svůj názor a rozhodla jste se rodit jinak než v nemocnici – do vody, doma, uprostřed lesa se třemi sudičkami, ale abychom byli upřímní, kromě vás a vašeho partnera to prakticky nikoho nezajímá. Omlouváme se.

Živě z porodního sálu

Nikdy, nikdy, nikdy nevysílejte na facebook živě z porodního sálu. Divili byste se, ale najdou se i tací, co to opravdu dělají. Fotku miminka všichni vidět chtějí, ale minimálně několik hodin po porodu – hezké, umyté, růžové miminko a usmívající se maminku.

Sdílejte článek
Štítky Facebook těhotenství sociální síť

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.