Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 způsobů, jak si vybělit zuby doma a (skoro) zadarmo

Zažloutlé či pokryté nepěknými skvrnami. Je-li právě teď řeč i o vašich zubech, zbystřete. Ještě než se rozběhnete k zubaři a předáte mu značnou část své výplaty, vyzkoušejte tyhle domácí recepty, které nejen fungují, ale jsou pro vaše zuby i bezpečné. Možná už po pár dnech zjistíte, že chemické čištění zubů nepotřebujete.

Pijte brčkem
Bělení zubů brčko
Bělení zubů brčko
Pijte brčkem

Pokud jste zvyklí denně konzumovat kávu, černý čaj, barvené limonády nebo červené víno, není divu, že to vaše přední zuby, které se při každém uskrnutí dostávají do přímého kontaktu s těmito tekutinami, poznamená. Předpokládáme, že rada tipu: přestaňte je pít, by padla na zhruba stejně úrodnou půdu, jako když byste kuřákovi řekli ‚přestaň kouřit‘.

 

Takže jinak. Zkuste pít brčkem. Má to samozřejmě svá úskalí. Čaj musíte nechat trochu vychladnout, kávu pravděpodobně vyměnit za ledovou a víno se naučit srkat za přítomnosti tázavých pohledů. Ale co. Za pěkné bílé zuby to stojí.

 

 

Cvakněte si kokosového oleje
Bělení zubů kokosový olej
Bělení zubů kokosový olej
Cvakněte si kokosového oleje

Tenhle recept sice nepochází z repertoáru našich babiček, ty by se ke kokosovému oleji dostaly jen těžko, ale s rostoucí dostupností nejrůznějších exotických surovin na našem trhu roste i jeho obliba u nás.

 

Pár kapek kokosového oleje naneste na kartáček nebo hadřík a zuby si s ním vyčistěte (dvakrát denně po použití zubní pasty). Výsledek uvidíte už po několika dnech. Nepříjemná může být ze začátku jen pachuť oleje v puse, při výběru proto dbejte hlavně na kvalitu.

 

 

Vyrobte si kurkumovou pastu
Bělení zubů kurkuma
Bělení zubů kurkuma

Těžko věřit, že kurkuma, ten žlutý prášek barvící všechno, s čím příjde do styku, by měla bělit zuby. Ale slova odborníků a nakonec i vaše z nejrůznějších chatů a diskuzních fór to potvrzují. Pasta z kurkumy patří mezi nejúčinnější bělicí pasty, které si doma můžete vyrobit.

 

Prášek smíchejte s trochou vody, naneste na kartáček a započněte jemné čištění. Jen pozor, všechno ostatní kromě vašich zubů kurkuma zažlutí, takže si na to vyhraďte speciální kartáček.

Použijte banánové slupky
Bělení zubů banánové slupky
Bělení zubů banánové slupky
Použijte banánové slupky

Ano, slyšíte správně. Tohle je oblíbený a hlavně lety prověřený recept. Až příště dojíte banán, slupku nevyhazujte, ale její vnitřní stranou si jemně vydrhněte přední chrup. Minerály hojně obsažené v banánových slupkách jako hořčík, draslík a mangan se tím absorbují do zubní skloviny a postupně ji vybělí. Dělejte to každý večer před spaním po dobu dvou minut a za pár týdnů uvidíte rozdíl.

Nasypte si černého uhlí
Bělení zubů uhlí
Bělení zubů uhlí
Nasypte si černého uhlí

„Všechny ostatní metody bělení zubů ‚zblednou‘ před účinkem aktivního černého uhlí,“ píše Martin Novotný, bio-hacker, nutrarián a zdravotní detektiv, na svém webu v článku o všestranném využití černého uhlí. A má pravdu.

 

Ptáte se, jak tak černá věc může mít bělicí účinky? Aktivní uhlí má tu výjimečnou vlastnost, že na sebe váže toxiny a jedovaté látky a mimo jiné si dokáže poradit i se skvrnami na zubech, které dosud jakýmkoli čistícím pokusům odolávaly. Pro potřeby bělení zubů se v lékarně poptejte po volně sypaném uhlí či uhlí v kapslích. Kapsli vysypte na mokrý kartáček a krouživými pohyby s ním zuby jemně vyčistěte. Věřte, že práce s následným čištěním umyvadla za to stojí.

 

Michaela Kovářová

 

 

Reklama