Seriály a filmy

5. listopadu 2016 21:00

Spratek Novotný, Regina z Vyvolených, Krampolovi a další! Prostřeno! Speciál

Znají se od vidění, ale osobně se všichni asi ještě nepotkali. Prostřeno! tentokrát proběhne ve velmi speciálním složení. U jednoho stolu usednou hvězdy ze světa filmu, televize, ale i bulváru. Sestava to bude vskutku třaskavá a místy bizarní.

Co se stane, až se sejde herec Jiří Krampol a jeho manželka Hana, „Vyvolená“ Regina Agia, kontroverzní ochránce žen Zdenek Macura, renesanční umělec Zdeněk Podhůrský a člověk, který hýbe světem bulváru, hodně o něm ví a nebojí se zeptat – Pavel Novotný? Všechno bude jako obvykle – hraje se o 50 tisíc korun i hostitelskou čest. Hvězdy zatím vůbec netuší, koho potkají, každý čeká někoho jiného, ale hraje se o opravdové peníze a plnit se musí i úkol týdne – specialita ze špekáčků! Všechno bude tak, jako obvykle, včetně Poslední večeře, ale vzhledem ke složení soutěžících i jinak. Speciální Prostřeno! bude na události vskutku bohaté a soutěžící se u stolu ani mimo něj rozhodně nudit nebudou. Řeší se osobní spory, jako červená nit se týdnem táhne příběh Ivety Bartošové, kterou přítomní muži dobře znali, ale i budoucnost zvířat a bytostí na tomto světě i ve vesmíru. A samozřejmě řeší se i jídlo, když je u stolu veganka Regina, kuchaři vařením nepolíbení i mistři kuchyně. A tak se podávají palačinky s plastem, sinicová polévka, ale třeba i čínská večeře o mnoha chodech. V sobotu tahle parta dostane pozvání na Poslední večeři. Otázkou ale bude, zda se na ni také všichni dostaví. Vztahy jsou víc než napjaté. Dojde i na reparáty z vaření. A že je co opravovat… Podaří se usmířit nesmiřitelné?

Pondělí: Jiří (78) a Hana (55) Krampolovi

Manželé Krampolovi hosty nepozvou do svého bytu v Pařížské ulici, protože tam jim to nedovolí, ale pronajmou si byt na Praze 5. Jak se jim bude vařit v cizí kuchyni? A kdo u Krampolových vládne u plotny? „Já mám výhodu, že Jiříček dobře vaří,“ přiznává bez mučení Hanka, kdo doma vaří. „Pravda je, že jsem procestoval 41 zemí a naučil jsem se na Sicílii třeba italskou kuchyni,“ souhlasí Jirka. Hanka ale manželovi statečně pomáhá. Nicméně, prý ale potřebuje jasné pokyny. Jednoduché, ale lákavé menu s lososovým tatarákem a steaky se salátem nepotěší vegetariánku a veganku Reginu. Pány ale potěší a dobrou večeři doplní zajímavá polévka a jablka v županu. Bude Regina stejně nekompromisní jako ve Vyvolených, nebo bude své alternativní názory servírovat klidnější formou? „Mít třikrát denně na talíři mrtvolu,“ tak totiž Regina mluví o mase, „to fakt ne.“ Ale i losos, když není z biochovu, je pro ni jed. Jediné, co pro ni může hostitel Jiří udělat, že jí dá biftek syrový v rámci „raw diety“. Do prvního střetu se Regina dostane s Pavlem Novotným. Ten si ji dobírá kvůli důvodům, proč maso nejí a popichuje ji, aby neurážela hostitele a jedla vše. Regina Pavlovi pohotově vrátí jeho drsný výrok na adresu Ivety Bartošové. A rázem je klid. „Já mám Reginu strašně rád,“ říká Pavel, který ji dlouho zná. „Jsme ale jen kamarádi, nic jsme spolu neměli.“ Komu se ale Regina zalíbí? Koho uhrane svým půvabem a jinakostí? Zábava bude legrační, tak jak od Jiřího Krampola všichni čekají – přečte semaforskou povídku. A proč najednou při dezertu pomáhají v kuchyni všichni hosté?

Úterý: Regina Agia (38)

Úterý poznamená nešťastný úraz Hanky Krampolové, která si zlomila nohu a k Brněnské přehradě, kde bydlí druhá hostitelka, se tak nedopraví. Druhou večeři bude podávat kontroverzní hvězda Vyvolených Regina Agia. A nebude to v žádném domě, paneláku, hotelu nebo restauraci, ale „na samotě u lesa“. V rekreační chajdičce, jakou většina lidí obývá jen v létě, Regina bydlí celoročně už několik let. Má tam sice elektřinu, ale vodu ani záchod ne. Tedy ten klasický splachovací v pohodlí domova. Doma má však třeba i vlastnoručně vyrobenou vanu z kamenů nebo skleněnou vitrínu a své obrazy. A také zde chová dva psy a jednoho poníka. Bizarní, útulné i trochu spartánské bydlení. Zdeněk Macura přichází k hostitelce v královském plášti, chce tím snad něco naznačit? Pavel Novotný nezklame svým slovníkem, také se dozvíme, proč se Jiří nedívá na porno, ale hlavně se rozvine debata opět o Ivetě Bartošové, ta je tady stálé přítomná. Kdo se projeví jako gentleman? A kdo obviní Zdeňka Macuru, že se podílel na Ivetině neštěstí? Nikoho nepřekvapí, že menu bude celé bez masa. Samá zelenina a další zdravé pochoutky. A toho se pánové hodně bojí – že bez masa zemřou hlady. Ještě že je tady úkol týdne a tatarka k hlavnímu chodu, karbanátku z hlívy, je pro Pavla Novotného „zábleskem něčeho normálního“. Ten se nacpe syrovými buřty, jen si z nich musí sundat tu červenou řepu, co tak nenávidí. Jiří Krampol má u Reginy „žaludeční nervózu“, velmi ale pochválí její pečené brambory. Při vaření vyteče z mixéru sinicová polévka a Regina musí uklízet, předkrm ale ozdobí květy řeřichy. Reginino menu nakonec není takový problém jako „zábava“. Regina se naplno pustí do osvěty a před aktivistickým dokumentem o týrání zvířat tak není v chatičce na samotě úniku. Kdo bude mít po něčem tak drastickém ještě chuť na svěží ovocnou zmrzlinu?

Středa: Pavel Novotný (35)

Třetí soutěžní večeři připraví bývalý bulvární novinář, „protekční spratek“ Pavel Novotný. Hosté mají o Pavlových kulinářských schopnostech velké pochybnosti. Právem? Pavlovo menu vypadá totiž docela ambiciózně. Přesto si je Zdeněk Podhůrský dokonce jistý, že Pavel Novotný vůbec nevaří. Normálně má na to totiž lidi… A ukáže se, že má pravdu. Pavel si splete ocet s olejem, ale co je horší, málem si u svého začátečnického kuchtění zapálí vlastní kuchyni. A co dělá plastová lžička v palačince? Místo slíbených chodů Pavel podává nějaké jiné, upravené recepty, prostě to málo, co zvládne uvařit. Hosty přivítá v negližé, jak je jeho zvykem, před kamerou se producíruje ve slipech a netrvá dlouho a vjede si se Zdeňkem Macurou opět do vlasů. Pavel má velké sebevědomí a jako zábavu dá hostům ochutnat nejpálivější chilli na světě. A bude to síla… Zdeněk Macura má strach, že to nepřežije, prý jde o atentát! O zábavu tak bude i tentokrát postaráno.

Čtvrtek: Zdeněk Macura (42)

Čtvrté menu připraví pro někoho možná trochu podivínský Zdeněk Macura. Čtvrtý večer už všichni vědí, kdo je kdo a co bylo potřeba, to si hosté našli na internetu. Hosté dorazí tedy informacemi vybaveni. Nejvíce se na hostitele chystá Pavel Novotný – už od rána se pilně věnuje investigativní práci a zjišťuje si o hostiteli nejrůznější informace. Ten včerejšek mu totiž leží v žaludku. Nic netušící Zdeněk Macura se věnuje přípravě svého menu. Podávat ho bude u známých, jeho byt je totiž prý příliš malý na to, aby se tam všichni pohodlně vešli. Hanka Krampolová dorazí na večeři stejně jako včera – se zlomenou nohou na vozíčku. A dostaví se i všichni další hosté, ale i nezvaní – desítka nezvaných hostů! V kuchyni skáčou nějací broučci, jsou to švábi, nebo cvrčci? Stane se z hostitele – ochránce žen i ochránce hmyzu? A proč volá Zdeněk Macura na tísňovou linku? Že by potřeboval poradit s vařením? Přítomnost brouků nikomu na klidu nepřidá. Bude se jim chtít jíst? Regině určitě. Dostane se jí totiž extra porcí. A jaká bude třeba čočková polévka? Kdo bude lepší kuchař? Zdeněk Macura, nebo jeho oponent Pavel? Nebo má dnešní kuchař úplně jiné starosti? Zvedne hostům náladu u stolu alespoň návštěva hostitelovy kamarádky, zpěvačky Marie Pojkarové? A proč najednou u stolu chybí Jiří Krampol?

Pátek: Zdeněk Podhůrský (57)

To nejlepší nakonec? Jak se ve finále osvědčí poslední hostitel? Herec a režisér Zdeněk Podhůrský pozve hosty do svého velkého domu, kde je radost šmejdit… Zdeněk má rád dobré jídlo a pití a miluje čínskou kuchyni. Menu proto sestaví z asijské kuchyně a má dokonce mnohem více chodů, než je předepsáno, dokonce jeden vegetariánský. Ať srandy není málo, v čínštině jej i napíše. A aby dostál své pověsti dobrého kuchaře a odborníka, každý pokrm doplní jiným druhem vína, které jeho chuť zvýrazňuje. Ačkoliv je Zdeněk vynikající kuchař a hosté si nemohou vynachválit jeho kuchařské schopnosti, u stolu klid není. Na zábavu do hostitelova útulného příbytku totiž dorazí pro mnohé kontroverzní věštec Stanley Bradley, což se vůbec nelíbí Regině. Proč? Řekl jí snad něco nečekaného? Během večeře dokonce kvůli tomu odejde od stolu, vždyť víme, jak se umí rozčílit… V zimě na dvorku ale nebude stát sama. V této speciální partě se najde někdo, kdo pro ni, zdá se, má pochopení. Rodí se mezi dosud navzájem neznámými osobnostmi snad něco více? Podaří se jinak povedený páteční večírek v klidu dokončit? Regina pěknou dobu trucuje. A proč najednou přestane jíst maso i Zdeněk Macura? Že by se z něj stal také vegetarián? Hostitel z toho není zrovna nadšený, ale co může dělat? Je třeba vyhlásit vítěze! A kdo vlastně celý ten speciální týden vyhraje?

Nenechte si ujít speciální Prostřeno! a dozvíte se to!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.