Sex a vztahy

31. května 2015 04:50

Anna Kopečková

Zrádné jaro aneb Poznáte, že to ten chlapík nemyslí upřímně?

Zrádné jaro aneb Poznáte, že to ten chlapík nemyslí upřímně?

Dámy, pozor na jaro, je velice záludné. Po dlouhé a chladné zimě, kdy byli záletníci, svůdníci a neupřímní klauni zalezlí někde u kamen (nebo to aspoň tak vypadalo), se nám nyní horempádem rozběhli do ulic, číhají v zahradních restauracích, pomrkávají z kaváren, významně pokuřují na terasách anebo se producírují na zahradních slavnostech, kde takzvaně líčí pasti – a vždycky v nich nějaká ta žena uvízne.

Na jaře ženy touží po lásce snad ještě víc, než třeba v lednu. Kvetou kopretiny, rozvíjejí se poupátka růží, ženy jsou přecitlivělé. A bohužel, ne každý neupřímný donchuán vypadá jako sňatkový podvodník – mnozí disponují nevinnými modrými zraky cloněnými dlouhými řasami, tmavými vlasy a vysokou postavou. A žena je ztracena, nezavolá-li ovšem na pomoc zdravý rozum. Co by vás mělo varovat?

Neuvěřitelná zaneprázdněnost

Ačkoli budí dojem, že je do vás naprosto zblázněný, jeho zaneprázdněnost je nebývalá. Vlastně jste jakživa neviděla tak zaměstnaného člověka. Máte pocit, že kdybyste randila s prezidentem některého z evropských států, dokázal by vám svůj časový rozvrh přizpůsobit lépe, než současný přítel. Váš nový objev pracuje hluboko do noci a pracuje i o víkendech. Kromě toho také studuje, přednáší na rozličných konferencích nebo se jich alespoň účastní, píše jakási sáhodlouhá historická pojednání a za pomoci dalších nadšenců rekonstruuje staré, napůl už zapomenuté pomníčky. Ano, přesně takhle vám to vylíčil. Je téměř nemožné si představit, že by si vyšetřil čas na esemesku – což teprve na dlouhodobější vztah…

Divné výmluvy

Konečně vytoužená schůzka! Tak dlouho jste čekala, tak dlouho jste se těšila. A tak důkladně jste se vypravovala! Ostatně každá žena, která bere milostná dostaveníčka dostatečně vážně, to dobře zná: přípravy trvají až osm hodin a bývají tedy délkou srovnatelné se standardním pracovním dnem. Nu ano: holení nohou, opakované čištění zubů, vykouzlení účesu, trhání obočí, ošetřování pleti tělovými mléky a dalšími přípravky, líčení, úvahy nad outfitem a samotné oblékání – všechny víme, jak je to náročné.

Potom čekáte pod rozkvetlým kaštanem, šeříkem, jasmínem nebo lípou, a ON vám volá, že se nemůže dostavit ze závažného důvodu. Právě onemocněl planými neštovicemi. Anebo: Jeho dědeček se zhroutil, protože jej opustila babička, odešla za jiným dědečkem. Případně: Domu, ve kterém bydlí, právě odnáší střechu vítr.

Nezájem o seznámení s rodinou

Jste zamilovaná (ach, to zrádné jaro!), máte pocit, že toto je konečně ten pravý, a ráda byste se o tu radost podělila se svými nejbližšími. Však se vás také na novou známost ptají a těší se, až si ho během nedělního oběda „proklepnou“ záludnými kontrolními otázkami. Maminka hledá ten nejlepší recept na svíčkovou a ptá se vás, kdy se má objednat ke kadeřníkovi a na kosmetiku, tatínkovi svítí oči zvědavostí. Nicméně váš milovaný nejeví o kontakt s nimi ani minimální zájem. Když se o tom tedy ze zoufalství sama zmíníte, s rozpačitým úsměvem poznamená: „Drahoušku, nemyslím si, že bych byl zrovna snem tatínků a maminek. Raději to ještě odložíme. Zatím nenastal ten správný čas.“ A kdy nastane? To je, jak se zdá, zakázané téma.

Že by Booth pokukoval po nějaké nové kostičce?

Nápadný zájem o ženy

Prvořadým úkolem každé racionální ženy je nenápadně vypátrat, zdali se takzvaně nezahazuje s notorickým svůdníkem neboli donchuanem. A pokud se váš nový objev ani nenamáhá to skrývat (ti relativně slušnější se o to většinou pokoušejí) anebo to skrývá neúspěšně, zbystřete a vezměte rozum do hrsti. Tady něco nehraje, není-liž pravda? Jak by se asi choval později, když hned v počátcích známosti tu obdivně ulpí očima na plavovlásce s průzračně modrýma očima a záviděníhodně dlouhýma nohama, tu se ohlédne za štíhlou brunetkou, která by ale prokristapána mohla být klidně jeho dcerou! Varovat by vás měly i nápadně časté esemesky, jimž chlapík věnuje nápadnou pozornost i v době, kdy s vámi sedí na večeři při svíčkách a měl by se tudíž věnovat výhradně vám. Pokud namísto toho, aby vám šeptal sladké nesmysly, zírá na obrazovku telefonu, něco není v pořádku.

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky jaro

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.