Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

I nepovedené rande může být užitečné

„Musíte políbit několik žab, než potkáte krásného prince.“ Jistě už jste tohle přísloví také slyšela, takže pokud máte pocit, že pořád jen chodíte na rande se špatnými muži, zatímco ten pravý se stále ne a ne objevit, nevzdávejte se.
Vydáno: 30.03.2015
Rozmyslete si, než někoho zavrhnete jen proto, že vás pohled na něj hned nerozpálil. Každý nemůže být jako Brad Pitt...
Rozmyslete si, než někoho zavrhnete jen proto, že vás pohled na něj hned nerozpálil. Každý nemůže být jako Brad Pitt...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když jdete na první rande, někdy pořádně ani nevíte, s kým se vlastně seznámíte. Ale všechno zlé je pro něco dobré. I nepovedené schůzky vám totiž do života přinášejí něco pozitivního. Nevěříte?

I když svého vysněného muže nepotkáte, získáte alespoň praxi. Pokud už jste totiž dlouho s nikým nechodila, může vás seznamování děsit. Ta nejistota, že si nebudete mít co říct, pocity trapnosti, když na sebe prozradíte něco, co jste neměla. Nebo naopak – ten muž, co sedí před vámi, se zdá naprosto úžasný a vám se ani nechce věřit, že byste měla hned ze začátku takové štěstí. A tak mu chcete vylíčit, jak jste skvělá a úžasná, a ani ho nepustíte ke slovu. Ale právě od toho tu jsou rande s muži, kteří se pro vás nehodí.

Po několika takových schůzkách si nacvičíte, jak máte na rande vystupovat, abyste se ukázala v dobrém světle, ale nepřehnala to. Budete vědět, jak potlačit svou nervozitu. Zjistíte, jak se zase máte s muži bavit, aby si o vás mysleli, že jste skvělá. A pak, až potkáte toho pravého, budete na něj připravená a ukážete se v tom správném světle.

10 vět, které na rande neříkejte. Aby neutekl!

Konečně rande! My ženy si od takové situace obvykle slibujeme mnoho, někdy až zbytečně mnoho. Zvlášť jsme-li už v určitém věku a biologické hodiny tikají jako o život. Neměly bychom však ignorovat to nejdůležitější pravidlo: Nevystrašit eventuálního nápadníka k smrti. Jsou věty, kterých byste se měla v počátcích vztahu určitě vyvarovat..

Hroznej podnik, co? Jídlo je katastrofa

Hroznej podnik, co? Jídlo je katastrofa

Radíme: nebuďte přehnaně kritická. Zejména přihlédneme-li k faktu, že restauraci patrně vybíral on. Kritičnost muže děsí, představují si, že se budete nějak podobně chovat i k nim. Raději dobromyslně přimhuřte oko a hovořte pozitivněji.

 

Budete mít co vyprávět

Jedna z nejlepších věcí na nepodařeném rande je historka, kterou budete moci pobavit své přátele. Neváhejte a sdělte podrobnosti toho příšerného večera a pěkně pikantně. A když budete chtít, klidně si ještě na adresu těch mužů zažertujte nebo si i něco přimyslete. Smích vám pomůže cítit se lépe. Takže pro příště pamatujte – i sebehorší schůzka nebyla marná, protože získáte skvělý příběh.

Noví přátelé

Když se snažíte najít prince, se kterým byste strávila zbytek života, potkáte spoustu mužů. A někteří z nich jsou skvělí. I když nepřeskočí ona pověstná jiskra, třeba zjistíte, že máte s některými z nich společné zájmy nebo koníčky. Dvakrát zvažte, než některého muže zcela zavrhnete. Přátelé se vždycky hodí.

Svatba mého nejlepšího přítele: Láska byla blízko a já ji neviděla!

Svatba mého nejlepšího přítele: Láska byla blízko a já ji neviděla!

 

Nový pohled na věc

Ztroskotaly vaše vztahy pokaždé na tom samém? Třeba na tom, že si partner uvědomil, že vlastně miluje svoji ex a vrátil se k ní, nebo to byl chronický nevěrník, který se vyspal s každou ženou, která k tomu byla ochotná? Využijte schůzek s různými muži k tomu, abyste přehodnotila svůj pohled na sebe samou a na vztahy. Nakonec možná zjistíte, že nepotřebujete muže, který se umí bavit, ale někoho, kdo je sice trošku nudný, ale bude vám v každé situaci stát po boku a podpoří vás.

Dostane vás ven

I kdyby byla večer nuda, rande vás aspoň dostalo pryč z domu. Jinak byste určitě seděla doma před televizí nebo u počítače, kde na vás žádné nové zažitky nečekají. Když navíc pojmete věc s důvtipem, můžete si dávat schůzky na stále nových a nových místech, a tak poznávat zajímavé restaurace, kavárny, ale třeba i sportovní aktivity. Můžete tak vyzkoušet něco, co jste vždycky chtěla, ale nikdy na to nenašla čas.

Je to opravdu tak špatné?

Každý člověk zažil rande, které nebylo úplně dokonalé. Není ale nutné vše hned vzdávat, jen musíte přijít na to, co je špatně. Třeba jste oba natolik nervózní, že vám to neumožňuje normálně se bavit a právě proto je to katastrofa. Taky už byste mohla vědět, že láska na první pohled je výjimečným úkazem, který se rozhodně nepřihodí každému. Na kvalitním vztahu je třeba dlouhodobě pracovat, a právě ochota k této práci může být důležitější, než některé základní vlastnosti člověka. Proto si rozmyslete, než někoho zavrhnete jenom proto, že vás pohled na něj hned nerozpálil.

Ať už se rande nevydařilo z jakéhokoliv důvodu, pamatujte na skutečnost, že ten muž na druhé straně stolu má také své city a není třeba je zbytečně zraňovat. Proto mu zachovejte alespoň základní úctu a ukončete schůzku slušně. Nemusíte se vymlouvat jako nějaká puberťačka na to, že vám volala maminka a musíte domů, prostě řekněte pravdu. Vy na jeho místě byste také určitě stála o to, aby k vám byl upřímný.


Lucie Kořistová

Reklama