Seriály a filmy

16. března 2017 17:02

Petr Král

Tohle jsou 4 nejšílenější filmy s dinosaury!

Zanechají stopu na vaší bránici.

Středeční biják Jurský park 3 vám na Primě ve 20.15 ukáže, jak se od minule pohnulo studium dinosaurů Doktora Granta, paleontologa světového jména i další krvavé dobrodružství na Isla Sorna. Někdejší základna Jurského parku je v troskách, ale dinosaurům se tu daří a člověk je pro ně nevítaným vetřelcem...

04) Jurský park 3

V našem přehledu bohužel nemůžeme opomenout ani tento díl ságy Jurský park. Oproti geniální jedničce, solidní dvojce a nostalgické čtverce (Jurský svět, že jo) totiž díl třetí platí za zdaleka nejhorší příspěvek filmovému světu. Z evoluce si tu story udělala trhací papírek a celá zápletka je jenom jeden klon od toho, aby ji šlo označit za horší kopii Vetřelce: Vzkříšení. V konkurenci okolo jde možná pořád o málem oscarový biják, na inteligentní dobrodrůžo prvního filmu se však může dívat leda tak z perspektivy jeho podrážek.

03) Carnosaur III

I když zní oficiální český název tohoto filmu z roku 1996 Transport, tenhle „překlad“ vůbec nedělá čest původnímu názvu Carnosaur III! Teroristé se tu rozhodnou přepadnout vojenský konvoj v domnění, že v něm armáda přepravuje jaderné zbraně, ve skutečnosti však terouši svým útokem vypustí na svobodu něco mnohem horšího, totiž geneticky vylepšeného dinosaura! Na stopu superještěrům je vysláno drsné komando, díky čemuž zbytek filmu obsahuje masakr nebohých vojáků levně a neuvěřitelně trapně vypadajícími loutkami.

02) Planet of Dinosaurs

Že však jenom triky nestačí, ilustruje film Planet of the Dinosaurs z roku 1978, v němž parta astronautů ztroskotá na planetě, která (co čert nechtěl!) zrovna prochází vlastní érou pravěkých ještěrů. Samotní dinosauři, vytváření mistry tehdejších triků, tu platí za překvapivě věrně vypadající obludy. O to je děsivější, že i stop-animací vytvářená monstra působí lidštějším dojmem než ústřední hrdinové. Zápletka vykrádající dílem Planetu opic a dílem Hvězdné války je nakonec díky přemíře sličných hereček přesto dobrá jako doprovod jednoho divokého filmového večera plného alkoholu!

01) Pterodaktyl

Krásné místo 99. nejhorších filmů všech dob si užívá snímek Pterodaktyl z roku 2005, v němž sice najdeme dinosaury létající, pro tentokrát nám však absenci T-Rexů prominete. Je zvláštní, že je zdejší premisa nápadně podobná Jurskému masakru – máme tu expedici do odlehlého konce světa, kde stále přebývají všežravé jurské bestie, která se nakonec velmi rychle začne redukovat vlivem titulních poletuch. Díky režii působící energií opilce probuzeného po opici (režíruje přitom někdejší rejža Komanda Mark L. Lester!) a superlevným trikům, efektům a hercům s výrazem po dvojnásobné lobotomii... platí Pterodaktyl za to nejlepší z toho nejhoršího, co lze najít nejen mezi dinosauřími céčky, ale i špatnými filmy obecně!

Jurský park 3 uvidíte ve středu 21. července od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.