Hurvínek a kouzelné muzeum je již v kinech

Nový český film Hurvínek a kouzelné muzeum je již v kinech. Poprvé v dlouholeté historii, která od dob Josefa Skupy trvá již téměř sto let se ale legendární loutky „odvázaly“ od tradičních vodících lanek a představují se ve 3D animovaném dobrodružství.

Čím je tento film mimořádný?

„Spejbl s Hurvínkem nikdy nebyli v 3D projektu,“ říká dlouholetý vodič a dabér obou postav, Martin Klásek. „A chovají se jako živí lidé, protože oni v muzeu potkají loutky a mají k těm loutkám zvláštní vztah. Tenhle film je určený především dětem, ale určitě se na něm budou bavit i rodiče, má všechny parametry rodinné zábavy.

A jak srovnává klasickou a filmovou podobu S+H muž, který je zná lépe než kdokoliv jiný?

„Hurvínek ve filmu má takové modernější vzezření, než ten náš divadelní, nemá dřeváky, ale kecky, krátké kalhoty, je v trochu jiném barevném oblečení a má maličko jinou tu šošolku. Ale já myslím, že to nevadí, protože, když jsem ukazoval své vnučce teaser k filmu, tak na to vůbec nereagovala. Schválně jsem se ptal: Vendulko, a tak jak Hurvínek vypadá, přijde ti to v pořádku? A ona naprosto klidně řekla: Jo! Takže ona to bere tak, že Hurvínek je vlastně ve filmové roli. Náš Hurvínek hraje ve filmu a všechno je v naprostém pořádku. U Spejbla už tolik velkých rozdílů nevidím, protože mu zůstal frak i dřeváky, ale působí na mně maličko mladší, než je v našem divadle, a proto jsem se snažil ho mluvit trochu temperamentněji než normálně.“

„Je to prostě nové, nová technologie a v tom může být film jedinečný,“ doplňuje ho herec a dabér Martin Dejdar, který propůjčil hlas čertovskému pomocníkovi hlavního záporáka Barstora.

„Byl jsem mile překvapen, že vzniká v našich podmínkách neuvěřitelný 3D kreslený film, který je srovnatelný třeba s filmy, které chrlí studio Disney,“ říká další z dabérů Petr Rychlý. „Líbí se mi, že jsou tam zachovány vlastnosti Spejbla a Hurvínka, není tam nic takzvaně přes hlavu. Samozřejmě je to v moderním hávu, kdy nám Hurvínek mluví trošku moderní řečí a také má jiné záliby.“

A co říkají další, kteří na vzniku filmu spolupracovali. Podívejte se na video.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.