Seriály a filmy

9. září 2015 15:00

Gabriela Gabrielová

Jak přijít o panictví do maturity

Americká komedie pro teenagery s provokativním českým názvem Prci, prci, prcičky se stala od roku 1999, kdy vešla premiérově do kin, naprostou klasikou svého žánru. Příběh se točí okolo jediného. Čtyři středoškoláci se vsadí, že do maturity zažijí svůj první sex. Stihnou to všichni? Mrkněte na to!

Kamarádi Jim (Jason Biggs), Finch (Eddie Kaye Thomas), Kevin (Thomas Ian Nicholas) a Oz (Chris Klein) mají před sebou poslední měsíce na střední škole. A rozhodně nechtějí vstupovat na vysokou jako panicové. Všichni kluci vkládají naději do večírku u spolužáka Stiflera. Když se ale ani tady nepodaří doslova nikomu nic, dají si mezi sebou sázku. Do maturity musejí všichni přijít o panictví.

A slibné vztahy naší čtyřky na sebe nenechají dlouho čekat. Jimovi se velmi líbí exotická Nadia, Romantický svalovec Oz touží po milé Heather z pěveckého kroužku, Kevin už dlouho randí s překrásnou Vicky. Jen intelektuál Finch jakoby do sázky nešel úplně naplno…A i když všichni zažívají lechtivě peprné situace, skutečný sex se zatím jaksi nekoná. Kdo bude nakonec první a kdo poslední? Kolik během tohoto „závodu“ zažijí trapasů a srandy? A prožijí všichni svůj první sex opravdu s tou partnerkou, kterou si vybrali?

Super vtipnou a také trochu romantickou komedii Prci, prci, prcičky si pusťte v neděli 13. září ve 21.30 na Primě

Zásadní scény:

  • Finch svádí Stiflerovu mámu
  • Jim a jablkový koláč
  • Kevinův manuál na dokonalý orální sex

Co vás zajímá:

  1. Když scénárista Adam Herz obesílal filmová studia s tímto scénářem, zněl název filmu takto: „Nepojmenovaná teenagerská komedie o sexu, kterou je možné natočit za méně než 10 milionů dolarů, a kterou budete možná nenávidět, ale já myslím, že si ji zamilujete.“
  2. Ano, diváci si tuto komedii zamilovali natolik, že film Prci, prci, prcičky nakonec vydělal 235, 5 milionů dolarů, i když byl natočen za pouhých 11milionů. Takže finanční mega úspěch!
  3. Kromě mladých a tehdy ještě ne příliš známých herců se tu objeví dvě dokonalé figury v rolích rodičů dvou sexuchtivých studentů. Jednou z nich je Jimův otec, naprosto skvělý Eugene Levy se svým typickým hustým obočím a brýlemi. Druhou je sexbomba a matka vejtahy Stiflera obsazená vyzrálou krasavicí Jennifer Coolidge.
  4. Někteří kritici filmu Prci, prci, prcičky alias American Pie poukazují na jeho „hloupost“ částečně i vulgaritu. Ano, je to film pro teenagery a o sexu, ale zároveň jde o komedii, u které se mají diváci především bavit. A to se daří. V roce 2012 byl flm vyhlášen webovskou stránkou LoveFilm jako sedmá nejvtipnější komedie všech dob. S průměrnými 1,5 „smichy“ za minutu.
  5. Prci, prci, prcičky v podstatě objevily mladého herce Seanna Williama Scotta. Ten zazářil ve vedlejší roli studenta Stiflera natolik, že skoro zastínil ostatní „mlaďochy“. Za tento film inkasoval honorář pouhých 8 tisíc dolarů. Za Prci, prci, prcičky 2 už to bylo celých 5 milionů.
  6. Kdo máte rádi klasický film s mladičkým Dustinem Hoffmanem Absolvent, můžete si užít scénu, kdy Stiflerova matka svádí studentíka Finche, nebo to je naopak? …Zazní tu i původní šlágr Mrs. Robinson!

Jak najít titul filmu?

Film se v originále jmenuje American Pie. Přesný překlad by byl „americký koláč“. Což jistě naráží na scénu, ve níž si to Jim rozdává na kuchyňském ostrůvku s čerstvým jablečným koláčem a nachytá ho jeho táta. Jenže výraz „pie“ se v angličtině také někdy užívá přeneseně pro panenství. Bylo tedy jasné, že pro české publikum se bude muset název filmu hledat. Titul „Prci, prci, prcičky“ dodnes provokuje a někoho irituje, ale stále je to skvělá zábava.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.