Seriály a filmy

11. července 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Kdo měl Motiv pro vraždu? Vypátrejte to s námi v sobotu krátce po obědě

Zajímavý kompilát tří odlišných pohledů na tři odlišné vraždy, psychologicky prokreslené postavy vrahů a skvělé výkony Jiřího Hálka a Petra Čepka. Tolik v kostce, co si můžete slibovat od českého povídkového filmu Motiv pro vraždu. Nezapomeňte si pustit Primu v sobotu ve 14.00.

Víkend, Rukojmí a Kapsář. To jsou tři černobílé kriminální povídky od tří zajímavých českých autorů, pro něž pro všechny to byl de facto režisérský debut. Společné téma je jasné – vražda, všechno ostatní už se ale liší. I když jeden spojovací článek by tu ještě byl a neměl by být opomenut. Je jím působivá hudba Petra Hapky, která má na atmosféře detektivních příběhů lví podíl.

Víkend je taková klasická televizní detektivka. Půvabná Zdena Studénková v roli znásilněné a později zavražděné stopařky Věry, skvělý Ilja Prachař coby Karas, majitel tenisového kurtu a vrah. Až na trochu krkolomnou dedukci kapitána Veřejné Bezpečnosti Havránka v podání Václava Postráneckého, která ho přivede na stopu násilníka, se tomuto příběhu režiséra Júlia Matuly nedá prakticky nic vytknout. Naopak. Má to spád, šťávu i nadprůměrné herecké výkony.

Mluvíme-li o nadprůměrných výkonech, nesmíme zapomenout na bezkonkurenčně největší hvězdu celého triptychu. Excelentní Jiří Hálek coby narkoman Čaban, hlavní postava druhé povídky, prostě nemá obdoby. Především díky němu je Rukojmí zřejmě nejpůsobivějším příběhem celé série. Režisér Jiří Svoboda rozehrává na tu dobu nebývale drsný příběh o tom, kam až může člověka zahnat zoufalá touha po droze, a Jiří Hálek se vám svým výkonem v něm na dlouho vryje do paměti.

Poslední povídka Kapsář, režiséra Tomáše Svobody, nabízí opět jiný pohled na zločin vraždy a postavu vraha. Tragický příběh právě propuštěného kapsáře Bendy v podání Petra Čepka vám místo pocitu satisfakce nad jeho osudem pomalu vžene slzy do očí. A Hapka vás svou hudbou opět učaruje.

Věděli jste, že…

- V poslední povídce Kapsář se v roli malého Petříka objeví tehdy devítiletý Filip Renč.

- Režisér třetího příběhu Tomáš Svoboda je také kameraman podepsaný například pod českým snímkem Tobrúk 1941 (z roku 2009). Letos na Vánoce mu navíc jde do kin zbrusu nový film Hodinový manžel, na kterém se podílel režijně. Jde o komedii o čtyřech přátelích, vášnivých hráčích vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim ovšem kvůli hygieně ze dne na den vypustí a oni se tak ocitají doslova na dně. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako Hodinoví manželé. Jejich klientky mívají ale často dosti specifické potřeby a je jen otázkou času, kdy se to jejich partnerkám přestane líbit. Hrát zde uvidíte Davida Novotného, Boleslava Polívku, Davida Matáska, Lenku Vlasákovou, Jitku Čvančarovou, Zuzanu Stivínovou, Evu Holubovou a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.