Seriály a filmy

13. srpna 2018 09:00

Kouzlo Krokodýla Dundee funguje nejen na divokou zvěř, ale i na městskou reportérku

Některé věci se dají vidět stále dokola. Navíc on je tak charismatický a tak silný. Kdo? Krokodýl Dundee. Dívejte se v sobotu ve 20.15 na Primě!

Ctižádostivá newyorská reportérka Sue Charlton (Linda Kozlowski) vyrazí do australské buše kvůli článku o Australanovi Mikovi Dundee (Paul Hogan), který senzačně přežil útok velkého krokodýla. Následně zažívá velké dobrodružství v srdci překrásné divoké přírody. Krokodýl Dundee jí zpočátku není moc sympatický. Ale když uspí býka, který jim stojí v cestě, zažene opilé lovce bezbranných klokanů a zachrání ji před jedovatým hadem i hladovým krokodýlem, začne pomalu podléhat jeho osobitému kouzlu. Sue ho nakonec přesvědčí, aby se s ní vrátil do New Yorku. Lovec, který nikdy neviděl žádné větší město, si s výzvou poradí typicky po svém.

Zajímavosti

  • Hlavní hvězdou Krokodýla Dundee se stal sympatický herec Paul Hogan, který je zároveň spoluautorem filmového scénáře.
  • Romantika mezi Paulem Hoganem a jeho hereckou kolegyní Lindou Kozlowski se přenesla i za kameru. Od roku 1990 byli svoji a společně se objevili ještě ve dvou pokračováních: Krokodýl Dundee 2 a Krokodýl Dundee v Los Angeles. V roce 2014 však Linda Kozlowski požádala o rozvod.

  • Paul Hogan je o 18 let starší než Linda Kozlowski.
  • Krokodýl Dundee je inspirovaný příběhem skutečného lovce z australské buše. V roce 1977 obletěla svět zpráva o Rodu Ansellovi, který uvízl bez vody v pustině australského Severního teritoria, 200 kilometrů od nejbližší osady. Aby nezahynul, mimo jiné popíjel buvolí krev. Musel se bránit krokodýlům, jednoho pětimetrového zastřelil a hlavu si nechal jako suvenýr. Navzdory nedostatečným zásobám přežil 56 dní bez pomoci.
  • Paul Hogan dostal nápad natočit Krokodýla Dundee, když byl v New Yorku a představoval si, jak by se v takovém velkoměstě cítil lovec ze Severního teritoria.

  • „My (Australané) si myslíme, že mnoho stránek osobnosti s hlavním hrdinou sdílíme. Ale není to pravda, protože žijeme v Sydney. Dundee zčásti existuje – někteří hraničáři procházejí buší, seberou hada holýma rukama a odhodí ho z cesty. Žijí z toho, co najdou, umí jezdit na koni a kácet stromy a vyznávají takovou jednoduchou, přátelsky uvolněnou filozofii. Jsou jako obrázek, který si Američané udělali o všech Australanech, tak proč jim ho nedat?“ říká Paul Hogan. „V Austrálii nám přece vždycky zoufale chyběli hrdinové z lidu. Ned Kelly nestojí za nic.“
  • Krokodýl Dundee od začátku vznikal s jasným záměrem natočit komerčně úspěšný australský film, který zaujme i americké diváky. Nakonec se z něho stal celosvětový fenomén a Paul Hogan se nechal slyšet, že čekal, že Krokodýl Dundee vydělá miliony dolarů po celém světě.

Dívejte se na nezaměnitelného Krokodýla Dundee v sobotu ve 20.15 na Primě!

Dobrodružný / Komedie / Romantický

(Austrálie, 1986)

Režie: Peter Faiman

Scénář: Paul Hogan, John Cornell, Ken Shadie

Kamera: Russell Boyd

Hudba: Peter Best

Hrají: Paul Hogan, Linda Kozlowski, John Meillon, David Gulpilil, Reginald VelJohnson, Mark Blum, Anne Carlisle, Caitlin Clarke, Gerry Skilton, Steve Rackman, Barry Kivel, John Snyder, Sullivan Walker, Michael Lombard, Graham 'Grace' Walker, Paul Greco.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.