Seriály a filmy

21. ledna 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Brna a okolí

Příští týden se přesuneme z Prahy do moravské metropole. V Brně a okolí se sejde pestrá, věkově i genderově smíšená společnost tří žen a dvou mužů.

A abychom na Prahu ještě tak úplně nezapomněli, se zlatou matičkou souvisí jihomoravský úkol týdne. To bude překvapení… Co Brňáci vědí o pražských specialitkách? Protože něco takového mají povinně a nadplán připravit svým soupeřům. A samozřejmě i v Brně už se bude soutěžit o krásných 60 000 korun! Kdo je získá? To uvidíte každý všední den v 17.35 v premiérovém Prostřeno! Už příště!

První muž a první hostitel ještě studuje na Masarykově univerzitě obor mediální a komunikační studia. Karel (25) si při vysoké škole přivydělává na různých brigádách. Je nezadaný, vyrůstal s rodinou nedaleko Brna a má dva sourozence. Považuje se spíš za introverta. Dnes žije se svými přáteli ve studentském bytě, kam pozve i své soupeře. Baví ho hudba, počítačové hry, sledování filmů, surfování na internetu, architektura, design, cestování a čtení. A také rád vaří. Co to bude v pondělí? 1) Variace na carpaccio 2) Hráškové pyré s opečenou slaninou 3) Hovězí na víně, pyré z brambor a pečeného česneku 4) Čokoládový fondán.

Jako druhá v pořadí se představí důchodkyně Jarmila (63). Paní Jarmila pracovala jako dělnice nebo uklízečka, je vdova a žije s přítelem. Vychovala tři dospělé děti a se synem dnes bydlí v rodinném domě. Myslí si o sobě, že je kamarádská, má prý ráda dobrou zábavu a společnost, žádnou legraci tudíž nezkazí. Mezi její koníčky patří práce na zahradě, má ráda zvířata a často jezdí na různé výlety. Často a ráda peče, do pořadu babičku přihlásila dvanáctiletá vnučka. Jarmila plánuje: 1) Masové kuličky plněné nivou a domácí chleba 2) Sekyrková polévka 3) Pečená kačena, cuketové zelí a domácí knedlík 4) Čokoládová roláda se šlehačkou.

Uprostřed týdne uvaří vyučená servírka Danuše (49). Je rozvedená, má dvě dospělé děti a jednoho vnuka. Paní Dana byla vdaná sedmadvacet let a prý kromě péče o rodinu a dům, kde žili, neměla na nic čas. Dnes proto ráda chodí na procházky, na houby, zaplavat si do bazénu, ale také si občas s chutí zalenoší. Do pořadu maminku přihlásila její dcera, protože pořad pravidelně sleduje a také prý dobře vaří. Co to bude tentokrát? 1) Frittata, pečivo 2) Vývar naší babičky 3) Utopené řízky, bramborová kaše speciál 4) Sladká tečka nakonec s domácí zmrzlinou.

I ve čtvrtek prostírá žena. Paní Jana (38) se vyučila přadlenou, pracovala jako pomocná síla v kuchyni a také jako prodavačka, vedoucí v oddělení textilu. Je prý klidná, rozvážná, zodpovědná, komunikativní a přátelská. Jana je sedmnáct let vdaná a má šestnáctiletou dceru Sáru a osmiletého Borise, o kterého musí pečovat na sto procent – syn je postižený. Čtvrtá hostitelka je tudíž hodně vytížená a na koníčky jí moc času nezbývá. Občas luští křížovky, přečte si pěkný román a také ráda vaří. Menu bude letem světem: 1) Zeleninový salát s kuřecím masem a domácím BBQ dresinkem 2) Moravská zelňačka s uzeným masem 3) Kanadské kuřecí špalíčky, šťouchané brambory s cibulkou a slaninou 4) Krém mascarpone s horkým lesním ovocem a italským piškotem.

Páteční finále má na svých bedrech nejmladší hostitel, svobodomyslný Oldřich (22). Student práv a youtuber má za sebou maturitu na průmyslovce se zaměřením na IT. Přes týden pobývá v Brně a na víkendy jezdí do domu rodičů, kam také pozve své hosty. Olda je zadaný a s přítelkyní tráví hodně volného času, který také věnuje právu, informačním technologiím, hudbě, videu, herectví a politickému aktivismu. Prostřeno! považuje za „bizár“ a těší se na „šaškování před kamerou“ – ostatně v tom nebude sám. Přestože údajně vaří jen proto, aby se najedl, na poslední večeři připraví cizokrajné japonské menu, které jeho soupeřům zatím moc neřekne: 1) (Hiyayakko) 2) (Kabocha suupu) 3) (Makizushi) 4) (Dango).

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.