Prostřeno!: Citlivá Anička si popláče

Důchodkyně Anna (59), která se zatím na maso moc netvářila, uspořádá velmi příjemný večírek a překvapí, když usmaží hned dvoje řízky.

Jak to bude ve čtvrtek u Aničky? Nejstarší hostitelka je třeba druhé Katce velmi příjemná, možná nejvíc ze všech, včera u Dana však nešetřila kritikou, takže je jasné, že by mohlo dojít i na nějaké „oplátky“. Daniel je samozřejmě na výkon své soupeřky velmi zvědavý. Ve svůj hostitelský den je Anička veselá a vřelá, i když zpočátku je také dost nervózní. Původem Slovenka Anna prožila život ve všech metropolích někdejšího Československa. Studovala a převážně žila v Bratislavě, za láskou odešla do Brna, to ale nevyšlo a nakonec se usadila v Praze, kde žije sama se svým milovaným pejskem bišonkem.

Podívejte se, proč Anička pláče:

Oproti včerejšku čeká na hosty elegantně prostřený stůl. U předkrmu si mnozí oddychnou, na stůl nepřijdou skuteční šneci, na které hostitelku tipovala Gabriela, ale jen ty z listového těsta, které se v menu ocitne hned dvakrát. Z koupeného těsta bude též poslední chod, jablečný štrúdl. Na přetřes přijde vývar, tentokrát s celestýnskými nudlemi. Jak dlouho ho Anička táhla, čtrnáct hodin, nebo jí na polévku stačil časový limit? Každopádně podle milovnice hovězích vývarů Katky číslo dvě šlo zatím o nejlepší polévku týdne. I Gábi si libuje dochucení polévky a Anička z toho má velkou radost a viditelně se jí ulevilo. Uzná to i Daniel?

Daniel se Aniččce omluví, podívejte se:

A co dva druhy řízků? Vždyť Anna maso údajně skoro nejí… Oba jsou z vepřového masa, ale medailonky z panenky jsou obalené v těstíčku a vepřové plátky v klasickém trojobalu. Daniel si pochutnává, výborný je i jednoduchý bramborový salát s přídavkem hořčice. A Anička se nakonec dočká i gentlemanského gesta, přátelské omluvy, mezi ní a Danem dojde i k nečekanému usmíření. Atmosféra bude po celý den náramná a nebudou chybět ani chvilky dojetí a slzičky štěstí.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Už máte novou kuchařku Prostřeno!? Prostřeno! slaví 10 let a kuchařka vydaná k tomuto jubileu je plná tipů pro amatérské kuchaře… Klikněte pro více informací.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.