Prostřeno!: Honza má menu jako z grandhotelu

REPRÍZA Vyučený číšník Honza (34) má velké plány, míří na výhru. Je ale hráč pokeru také skvělý a vášnivý kuchař? Menu má jako z grandhotelu…

Hosté jsou zvědaví, jak si vyučený číšník poradí se stolováním a vším, co k tomu patří. Už během čtení menu je soupeřům jasné, že dneska to nebude tradiční česká kuchyně, ale moderní gastronomie na výši. Hosté se mohou těšit na krevety, steaky a cheesecake s borůvkami. Čtvrtý hostitel žije nad hospodou, kterou zrekonstruoval a poté ji prodal kolegovi. Stále mu ale občas vypomáhá jako číšník, když je nějaká větší akce. Doma má naklizeno, na hosty je připraven. Nakonec se v kuchyni pěkně zapotí, když chce, aby jeho hostina i ukázkově vypadala. Večírek však začne docela trapasem – číšníkovi s dvanáctiletou praxí vyteče šumivé víno na přípitek! Jan si rozmyslí taktizování a radši se plně soustředí na vaření.

Podívejte se, jak hostům chutná speciální vývar:

Úkol týdne Honza, který sám chřest nemá rád, plánuje připravit ve slanince, pak ho polít máslem a zapraženou strouhankou. Hovězí vývar táhl sedm hodin a polévku s játrovými knedlíčky a se zeleninou chce teprve dokončit. To se ale úplně nepovede, protože místo knedlíčků v polévce plave knedlík jako hrom, prý dokonce podle thajského receptu! Andriana stejně nejí hovězí, vepřové ani vnitřnosti. A ochutná Petra krevety?

Podívejte se, jak Honza připravuje tygří krevety:

Pořádnou uruguayskou telecí flákotu doprovodí malé pečené brambůrky. Předvede Petře Honza, jak chutná správně propečený steak? Ocení hosté kuchařovo snažení? Nebo jim bude vadit jeho sebevědomí? Udrží Jan poker face během celé večeře? Ondra hlavní chod chválí, jenže kuchař ještě neví, jak potom boduje… Venkovní zábavu s bagrem si ale všichni krásně užijí.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.