Zdraví a nemoci

4. července 2019 14:14

Martina Čerňanská

Kampaň VŠECHNY JSME Z VENUŠE nabrala vítr do plachet. Pomozte jí dostat se i k ženám ve Vašem okolí

Může se to týkat každé z nás! Nádor prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u žen.

Ročně je v České republice zjištěno zhruba 6 000 nových případů. Kampaň Všechny jsme z Venuše vyzývá hlavně mladou generaci dívek, které nespadají do takzvané rizikové skupiny, aby byly aktivnější a začlenily samovyšetření prsu do své běžné rutiny a nebály se vést se svým okolí diskuzi, rakovina prsu nesmí být tabu.

Jak je to s prevencí?

Každá žena by měla provádět samovyšetření prsu jednou měsíčně po proběhlé menstruaci. V rámci screeningu rakoviny prsu mají ženy od 45 let každé dva roky nárok na bezplatné vyšetření prsu – mamografie. U mladších či rizikových pacientek se doporučuje ještě vyšetření prsu ultrazvukem. Jedině zachycením rakoviny prsu v časném stádiu a adekvátní léčbou je možné pacientky trvale vyléčit!

I vy se můžete zapojit

Pomozte kampani se dostat do povědomí co nejvíce žen. Potřebujete k tomu jen symbol žlutého trojúhelníku a fotoaparát.

Všechny jsme z Venuše from Všechny jsme z Venuše on Vimeo.

,,Kdokoliv se sem může obrátit a vidět, jak si samovyšetření prsu udělat. Myslím si, že ženy to jednoznačně upoutá. A nejen je. Myslím si, že 3,5 metrů vysoká sochat bude tak nápaditá, že ne málo lidí se zastaví a bude se na ni koukat,“ doplňuje ambassadorka projektu Lucka, která rakovinu prsu prodělala ve svých 23 letech.

Venuše na cestách

3,5 metrů vysoká socha kampaně Všechny jsme z Venuše putovala napříč už čtyřmi městy v České republice. Od prvotní instalace na Masarykově nádraží v Praze přes Forum Nová Karolina až do Brna, kde sklidila v Galerie Vaňkovka ohromný úspěch. Momentální cílovou stanicí se stal Aupark Hradec Králové, tak se na ní přijďte podívat…

Protože všechny jsme z Venuše!

https://vsechnyjsmezvenuse.cz/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.