Celebrity

13. října 2019 10:38

VIDEO: Znáte chutě Karla Gotta?

Možná na to nevypadal, možná to o něm nevíte, ale Karel Gott byl vyhlášeným milovníkem jídla. Nebyl vybíravý, ale vybírat si uměl. Nejedl jen v drahých podnicích, při svých cestách se často zastavil i v takzvaných čtvrtých cenových, kde si dával rád třeba česká jídla nebo slovenské halušky. Štamgasti prý nevěřícně zírali a mysleli si, že si dali o panáka víc než snesou, pak se ale začali osmělovat a chtěli fotku. Často nebrali ohledy na to, že „božský Ká

Nejraději chodil do vůbec první čínské restaurace, která byla v pražské Vodičkově ulici, když zanikla, začal později chodit do její novější sestry. Stravoval se tam obvykle se svým řidičem Oldou a tajemníkem Janem.

Zlatý slavík měl rád i jednu pochutinu, která nevoní úplně každému. Miloval sýry, vyzrálé a velmi aromatické. Pro ně si pravidelně chodil do lahůdek na Praze 5, kde byl oblíbeným hostem. A takhle na něj vzpomíná provozní.

Karel Gott rozhodně neměl hvězdné manýry. Přišel, zařadil se do fronty jako kdokoliv jiný a spokojeně čekal, až se dostane na řadu. Jeho obvyklý nákup byl asi za 1200 korun, problém mu ale nedělalo utratit za rodinné oslavy klidně 5-6 tisíc korun. Zkusil jsem pak ochutnat jeho dva nejoblíbenější sýry. Měl rád ty nejvyzrálejší, které už by v lahůdkářství museli vyklidit z pultů, zpěvák si na ně ale potrpěl, a nakonec se s prodavači dohodli na tom, že mu sýry nechávali na prodejně „pod pultem“ déle vyzrát.

Mimochodem, kvůli nepovedenému záběru jsem do aromatického vyzrálého kozího sýra kousnul dvakrát. Upřímně nechápu, jak je možné, že měl mistr zálibu právě v tomto pokrmu. Špatné to nebylo, ale po ochutnání jsem si musel jet domů vyčistit zuby a velmi výraznou chuť jsem cítil ještě dlouho v ústech, o zápachu mluvit nebudu. Sám bych si to v práci, ve které vedu rozhovory, asi nemohl dovolit jíst… Myslím, že řada respondentů už by mi pak nikdy nezvedla telefon. Na svůj koníček Karel Gott jednou i doplatil, podle kamaráda si jednou před letním koncertem v Německu nakoupil vyzrálé aromatické sýry a zapomněl je v autě. Celou cestu domů pak musel jet se staženými okénky a ještě několik dní vůz větral.

Matěj Rychlý

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.